صفحه اصلی / تنیس / همه چیز درباره مسابقات تنیس آزاد استرالیا ؛ هیجان در اولین گرند اسلم سال

همه چیز درباره مسابقات تنیس آزاد استرالیا ؛ هیجان در اولین گرند اسلم سال

4 2 1

شروع سال جدید میلادی هر ساله برای عاشقانِ تنیس، شیرینی خاصی دارد. مسابقات مهمِ تنیس آزاد استرالیا همواره در ماه ژانویه برگزار می‌گردد. به گونه‌ای با شروعِ سالِ نو، خونی تازه در رگِ تنیسورها و هواداران‌شان جاری می‌شود و پس از وقفه‌ای نسبتاً طولانی، ستارگان بار دیگر دور هم جمع می‌شوند تا توان فنی و وضعیت خود در سال جدید را نشان دهند. اوپن استرالیا شروعی جدید برای تمام تنیس‌بازان جهان به شمار می‎‌رود. آخرین گرند اسلم سال، مسابقات آزاد آمریکا است که در ماه آگوست برگزار می‌شود. به همین علت پس از ۵ ماه، باز هم شاهد رویدادی بسیار بزرگ در سطح بالای تنیس و مسابقات گرند اسلم هستیم، مسابقاتی که در استرالیا برگزار می‌گردد. در این حال، قطعا پیش‌بینی تنیس در این مسابقات هم موضوعی هیجان‌انگیز و سخت است.

پیش بینی تنیس آزاد استرالیا در بتکارت

در این مطلب مروری بر تاریخچه، رکوردها و بهترین‌های تنیس اوپن استرالیا خواهیم داشت:

⇐ تنیس آزاد استرالیا چیست

تنیس زنان؛ قدرتمندتر از کلیشه‌های جنسیتی!

بخش مردان اوپن استرالیا؛ معجون هیجان، افتخار و حسرت

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹؛ مهم‌تر از هر سال

رکوردهای جذاب تنیس اوپن استرالیا

پیش بینی مسابقات تنیس استرالیا در بخش مردان

پیش بینی مسابقات تنیس استرالیا در بخش زنان

پیش‌بینی تنیس آزاد استرالیا در سایت بتکارت

تنیس آزاد استرالیا چیست؟

اگر شما هم سوالات مختلفی در مورد مسابقات جذاب تنیس آزاد استرالیا دارید پیشنهاد می‌کنیم با جزئیات و تاریخچه برگزاری این مسابقات در این مقاله آشنا شوید.

تنیس آزاد استرالیا ملبورن

«محل برگزاری رقابت‌ها و تاریخ مسابقات»

اولین گرند اسلم سالِ جدید، رویداد بزرگِ تنیس آزاد استرالیا است. رقابتی که به میزبانی کشور استرالیا و در شهر ملبورن برگزار می‌شود. بازی‌ها در ماه ژانویه، اولین ماهِ سال میلادی و در بازه‌ای تقریباً ۲ هفته برگزار می‌گردد. تاریخِ دقیق مسابقات در سال ۲۰۱۹، بازه‌ی زمانی ۱۴ تا ۱۶ ژانویه است. نکته‌ای ویژه در مورد ساعت برگزاری هر مسابقه وجود دارد. به علت وضعیت جَوی در کشور استرالیا و شهر ملبورن، با توجه به اینکه ماهِ ژانویه در اقلیم کشورِ استرالیا، به واسطه‌ی قرارگیری آنها در نیم‌کره جنوبی، فصل تابستان به حساب می‌آید؛ تمامی بازی‌ها به علت گرما و رطوبت موجود در هوا، شب برگزار می‌گردند تا تنیسورها و تماشاگران دچار مشکل نشوند.

تمام شرکت‌کنندگان در این رویداد بزرگ، فقط ۱ هدف ویژه دارند! آغازِ سال جدید به بهترین نوع ممکن برای خود و هواداران‌شان. علاوه بر این، برنده‌ی هر گرند اسلم ۲۰۰۰ امتیاز کسب می‌کند و این موضوع به شدت در جدیدترین رنکینگ برترین تنیسورهای جهان موثر است. علاوه بر این، رویداد تنیس آزاد استرالیا پربیننده‌ترین مسابقه‌ی تنیس در کل جهان است. تمام این نکات نشان از اهمیت بالای مسابقات آزاد استرالیا دارد.

«رشته‌های مسابقات تنیس آزاد استرالیا»

مانند سایر گرند اسلم‌ها، مسابقات آزاد استرالیا نیز در 5 رشته برگزار می‌شود:

 • بخش انفرادی مردان
 • بخش انفرادی زنان
 • بخش دونفره مردان
 • بخش دونفره زنان
 • بخش دونفره مختلط (زن و مرد)

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹ مردان

«تاریخچه مسابقات اوپن استرالیا؛ بیش از یک قرن هیجان!»

تورنمنت تنیس آزاد استرالیا در سال ۱۹۰۵ میلادی برای اولین بار در ملبورن برگزار شد. ورزشگاهی به نام ملبورن پارک محل برگزاری مسابقات تنیس در کشور استرالیا شد. محلی که هم‌چنان بازی‌ها در آنجا برگزار می‌شود. این رویداد ورزشی در سال‌های ۱۹۱۶ تا ۱۹۱۸ به علت وقوع جنگ جهانی اول برگزار نشد. همین‌طور امکان برگزاری بازی‌ها از سال ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۵ به علت واقعه‌ی عظیم جنگ جهانی دوم وجود نداشت. در مورد نام این مسابقات باید گفت که پیش از پیدایش مجموع مسابقات تنیس در سرتاسرِ دنیا، این تورنمنت با نام مسابقات قهرمانی استرالیا شناخته می‌شد اما در سال ۱۹۶۸ و با ایجاد نام‌گذاری‌های جدید، بازی‌ها با نامِ تنیس اوپن استرالیا برگزار شد.

مسابقات اوپن استرالیا در چه سطحی برگزار می‌شود؟

سطح مسابقات تنیس آزاد استرالیا، بسیار بالا است. به مانند سایر گرند اسلم‌ها که بزرگ‌ترین رویدادهای تنیسِ جهان را رقم می‌زنند، در تنیس آزاد استرالیا هم تمام بزرگان تنیس حضور می‌یابند. همین مورد باعث می‌شود تا سطح بازی‌ها در بالاترین مرحله قرار بگیرد و کار برای تنیسورهای جوان سخت ‌گردد. البته در اینجا نکته‌ای حائز اهمیت است. تنیسورهای جوان و جویای نام با حضور در این رقابت‌ها فرصت رویارویی با بزرگان تنیسِ جهان را پیدا می‌کنند که در نوع خود تجربه‌ای بی‌نظیر برای آنها تلقی می‌شود. البته بارها دیدیم که تنیسورهای جوان در چنین مسابقات بزرگی کارهای شگفت‌انگیزی انجام می‌دهند.

تنیس زنان؛ قدرتمندتر از کلیشه‌های جنسیتی!

مجموع تنیسورهای حاضر در مسابقات اوپن استرالیا در دو بخش مردان و زنان ۲۵۶ نفر است. ۱۲۸ تنیسور مرد و ۱۲۸ تنیسور زن طی دو هفته با هم مصاف می‌کنند. به همین اندازه در بخش دو نفره مردان و زنان شرکت‌کننده حضور دارد. یعنی در بخش دوبل، ۶۴ تیم حاضر است که با هم در مسابقات تنیس اوپن استرالیا به رقابت می‌پردازند. این بخش که بخصوص در سال‌های اخیر با درخشش ستاره‌هایی همچون ویلیامز و هالپ و کربر، بیشتر از گذشته درخشیده‌است، ثابت کرده است که تنیس زنان هم جذابیت‌های زیادی دارد و تنیس دیگر ورزشی مردانه نیست. اما ببینیم چه کسانی بر قله‌های افتخار تنیس زنان ایستاده‌اند.

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹ ماریا شاراپو وا

ترین‌ها و رکورد داران بخش زنان چه کسانی هستند؟

در بخش تنیس زنان در مسابقات اوپن استرالیا، مارگارت کرتِ استرالیایی بیشتر افتخارات را در کارنامه‌ی خود دارد. کرت در کارنامه‌ی پربار خود 11 قهرمانی در مسابقات گرند اسلم اوپن استرالیا می‌بیند. این بانوی قهرمان استرالیایی، ۷ عنوان قهرمانی خود را به صورت پی در پی به دست آورده است و از این حیث شاید جاودانه باشد! در سال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۶۶ کرت به صورت مداوم قهرمان مسابقات اوپن استرالیا می‎‌شد و هم‌چنان رکوردهای او دست نیافتنی است. در واقع او پر افتخارترین تنیسور زن تاریخ مسابقات اوپن استرالیا به شمار می‌رود.

در جایگاه دوم پر افتخارترین تنیسورهای زن در مسابقات ملبورن، سرنا ویلیامز آمریکایی قرار دارد. ویلیامز که در دنیای توپ و راکت اسطوره‌ای بزرگ در بخش زنان است در مسابقات اوپن استرالیا به لحاظ افتخارات، نفر دوم لیست است. سرنایِ آمریکایی۷ قهرمانیِ اوپن استرالیا در کارنامه‌ی خود دارد. قهرمانی‌هایی که از سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۷ برای او به‌دستآمد. آخرین قهرمانیِ سرنا ویلیامز در سال ۲۰۱۷ برای او به‌دست آمد و با توجه به آمادگی بالای این تنیسور و حضورش در مسابقات  سال ۲۰۱۹، قطعا در این دوره از بازی‌ها نیز او در فکر تصاحب هشتمین قهرمانی‌اش است.

پس از مارگارت کرت و سرنا ویلیامز، نانسی وین بولتون حضور دارد. تنیسور اهل استرالیا که سابقه‌ی فتح ۶ گرند اسلم استرالیا را در کارنامه‌ی خود دارد. پس از بولتون، مونیکا سلس از آمریکا، استفی گرفِ آلمانی و ایون گولاگونگِ استرالیایی با ۴ قهرمانی در بازی‌های تنیس آزاد استرالیا عنوان پر افتخارترین تنیسورهای زن را به دوش می‌کشند.

تنیس آزاد استرالیا

بخش مردان اوپن استرالیا؛ معجون هیجان، افتخار و حسرت

تعداد شرکت‌کنندگان در این بخش نیز به مانند بخش زنان است. در بخش مردان هیجان عجیب و غریبی بر بازی‌ها حاکم است و بر خلاف بخش بانوان که بازی‌ها تقریباً یک‌طرفه دنبال می‌شود، در بخش مردان شاهد بازی‌هایی هستیم که نزدیک به ۳ ساعت برگزار می‌شوند و تنیسورها برای پیروزی تمام تلاشِ خود را به کار می‌گیرند. در این بخش هیجان به اوج می‌رسد و گاهی قهرمان‌هایی که مغلوب ستاره‌های نوظهور شده‌اند با اشک از مسابقات خداحافظی می‌کنند.

ترین‌ها و رکورد داران بخش مردان چه کسانی هستند؟

در بخش مردان تعدد نفرات در کسب قهرمانی‌ها بیش از بخش زنان است. در جایگاه اول بهترین‌ها در تاریخ مسابقات آزاد استرالیا، راجر فدررِ سوئیسی و نواک جوکوویچ صربستانی دیده می‌شوند. دو تنیسور بزرگ تاریخ که از پر افتخارترین تنیسورهای جهان هستند، در کسب کاپ قهرمانی اوپن استرالیا مساوی هستند. راجرر فدرر که پر افتخارترین تنیسور جهان به لحاظ تعداد قهرمانی در مسابقات گرند اسلم است، در اوپن استرالیا ۶ قهرمانی دارد. نواک جوکوویچ نیز ۶ قهرمانیِ تنیس آزاد استرالیا را دار کارنامه‌ی خود دارد. نکته‌ی جالب اینجا است که متوجه می‌شویم هر دو تنیسور اکنون در مسابقات حاضر هستند و بدون شک بزرگ‌ترین رقبای هم در راه کسب قهرمانی به حساب می‌آیند. آخرین قهرمانی راجر فدرر به سال گذشته باز می‌گردد. جایی که مردِ با تجربه‌ی سوئیسی در فینال بر مارین چیلیچِ اهل کرواسی قرار گرفت و در دیداری زیبا موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. در مقابل، آخرین قهرمانیِ نواک جوکوویچ در سال ۲۰۱۶ برای او به‌دست آمد. جوکوویچِ صرب در آن دیدار رقیبی چون اندری ماری داشت، اما او توانایی کافی برای غلبه بر ماری را داشت و در ۳ ست متوالی رقیبِ بریتانیایی خود را از پیش برداشت و برای ششمین بار قهرمان مسابقات تنیس آزاد استرالیا شد.

تنیس آزاد استرالیا سرنا ویلیامز

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹ ؛ مهم‌تر از هر سال

مسابقات تنیسِ آزاد استرالیا در سال ۲۰۱۹ به شدت از سالیان گذشته مهم‌تر و هیجان‌انگیزتر است. تمامی بزرگان در این بازی‌ها حاضر هستند. در بخش مردان، راجر فدررِ بزرگ حاضر است. او که در گرند اسلم استرالیا در سال گذشته حاضر بود و عنوان قهرمانی را به‌دست آورد، اکنون باز هم یکی از بزرگ‌ترین مدعیانِ قهرمانی به حساب می‌آید. حضور راجرِ سوئیسی همواره باعث ایجاد شگفتی در مسابقات می‌شود و همین موضوع موجب سخت شدن و در عین حال، جذاب شدن شرط‌بندی مسابقات تنیس می‌گردد.

مردِ اول تنیسِ جهان، نواک جوکوویچ است. آماده‌ترین تنیسورِ جهان در حال حاضر، ستاره‌ی صربستانی است. او در سال ۲۰۱۸ عملکردی بی‌نظیر داشت. نواک در دو گرند اسلم بزرگ قهرمان شد. آخرین قهرمانی او در آخرین گرند اسلم سال بود. جوکوویچ در مسابقات تنیس آزاد آمریکا و در دیدار فینال برابر خوان مارتین دل پوترویِ اهل آرژانتین قرار گرفت و در سه ست متوالی او را شکست داد و قهرمان شد. پیش از آن، نواک در مسابقات گرند اسلم ویمبلدون حاضر شد و باز هم کسی جلودارش نبود. ستاره‌ی صربستانی در مرحله‌ی نیمه نهایی بر رافائل نادالِ مشهور غلبه کرد. او در فینال ویمبلدون کوین اندرسون را شکست داد و یک قهرمانی مهم دیگر به کارنامه‌ی پر رنگ خود اضافه کرد. به طور قطع، هدف بعدی جوکوویچ کسب هفتیمن قهرمانی‌اش در تنیس اوپن استرالیا است. پس او در این بازی‌ها به چیزی جز قهرمانی فکر نمی‌کند. نواک می‌خواهد هم‌چنان مردِ اول تنیس جهان باقی بماند و برای رسیدن به این خواسته‌اش، باید قهرمان تنیس آزاد استرالیا شود.

پیش بینی تنیس آزاد استرالیا در بتکارت

رافائل نادال، دیگر ستاره‌ی حاضر در بخش مردان است. سه رقیب سنتی، یعنی راجر فدرر، نواک جوکوویچ و رافائل نادال در استرالیا جمعشان جمع است و این برای هواداران تنیس، بسیار با ارزش است. نادال اکنون در رنکینگ دومِ تنیس جهان قرار دارد و به دنبال رسیدن به نواک جوکوویچ است. او شروعی پر قدرت در مسابقات داشت و این نشان از آمادگی ستاره‌ی اسپانیایی دارد. نادال در سال ۲۰۱۸ عملکرد خوبی داشت و در گرند اسلم اوپن فرانسه قهرمان شد. اما در مسابقات اوپن استرالیا در سال ۲۰۱۸، در رقابت‌های ویمبلدون و تنیس آزاد آمریکا قهرمانی را کسب نکرد. از آخرین دیدار او در گرند اسلم با جوکوویچ نیز ۵ ماهی می‌گذرد و ‌رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹ زمان خوبی برای جبران آن شکست تلخ در آمریکا است. همین مورد شرط‌بندی مسابقات تنیس را بسیار سخت می‌کند.

مدعیان بخش زنان تنیس آزاد استرالیا

به دیگر بخش مهم مسابقات، یعنی تنیس زنان می‌رسیم. نفر اولِ رنکینگ جهانی تنیس، سیمونا هالپ است. هالپِ اهل رومانی در سال گذشته با قدرت قهرمان مسابقات تنیس آزاد استرالیا شد. او درخششی فوق‌العاده در سال ۲۰۱۸ داشت و به واسطه‌ی این عملکرد در جایگاه اولِ جهان قرار گرفت. اکنون سیمونایِ رومانیایی برای دفاع از قهرمانی خود به مسابقات می‌آید و بدونِ شک بزرگ‌ترین مدعی در بخش بانوان به حساب می‌آید.

آنجلیک کربر، ستاره‌ی تنیس آلمان که نفر دوم مسابقات است، در این رقابت‌ها حضور دارد. کربر در سال ۲۰۱۸ امتیازات و قهرمانی‎های زیادی را کسب کرد. او بزرگ‌ترین رقیب هالپ در سال گذشته بود و در مسابقاتی که برگزار کرد، امتیازهای لازم برای قرارگیری در رتبه‌ی دوم را بدست آورد. عامل مهمی که به تنیسور آلمانی روحیه‌ای مضاعف می‌دهد این است که آخرین قهرمانی او در مسابقات گرند اسلم به سال ۲۰۱۶ باز می‌گردد. شروع سال ۲۰۱۹ با قهرمانی در مسابقات تنیس آزاد استرالیا، موضوعی است که می‌تواند کربر را به رنکینگ اول جهان نزدیک کند.

در کنار این دو تنیسور بزرگ، در بخش بانوان تنیسورهای دیگری چون نائومی اوساکا، پترا کویتووا، ماریا شاراپووا، سرنا ویلیامز و کارولینا پلیشکووا حضور دارند که عامل سخت‌تر شدن پیش‌بینی مسابقات تنیس می‌گردند.

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹ فدرر راجر

رکوردهای جذاب تنیس اوپن استرالیا

مطابق با هر رویداد بزرگ ورزشی، تنیس آزاد استرالیا هم آمار و ارقامی بی‌نظیر دارد. اولین رکورد بزرگ و مهم در خصوص گرند اسلم اوپن استرالیا، شکسته شدن رکورد تعداد بیننده‌های تلویزیونی در یک مسابقه‌ی تنیس است. آماری که در سال ۲۰۱۷ به ثبت رسید. آن دیدار فینال میان دو تنیسور بزرگ جهان، راجر فدرر و رافائل نادال برگزار شد. در آن مسابقه که با قهرمانی راجر فدرر همراه شد، طبق آمار شبکه‌ی جهانی یورواسپورت، ۹ میلیون ۷۰۰ هزار نفر در قاره‌ی اروپا فقط از طریق این شبکه به تماشای این بازیِ بزرگ پرداختند. پس از بازی و آمار و ارقامی که به دست آمد، فینال ۲۰۱۷ مسابقات اوپن استرالیا به پر بیننده‌ترین مسابقه‌ی تاریخِ تنیس تبدیل شد. علاوه بر این، رتبه‌ی دومِ پر بیننده‌ترین برنامه‌ی تاریخ شبکه‌ی یورواسپورت نیز به این دیدار اختصاص یافت.

در آمار بعدی در قسمت ترین‌ها به طولانی‌ترین بازی تاریخ رقابت‌های اوپن استرالیا می‌پردازیم. گرند اسلم سال ۲۰۱۲ در تنیس آزاد استرالیا، به واسطه‌ی دیدار فینال میان نواک جوکوویچ و رافائل نادال، برای همیشه جاودانه شد. دیداری که با قهرمانی نواک جوکوویچ همراه شد. جوکوویچ و نادال ۵ ساعت و ۵۳ دقیقه با هم مصاف کردند، پس از گذشت ۵ ست در میان هیاهوی شدید هواداران دو طرف، نواک جوکوویچ با ضربه‌ای دقیق، قهرمانی بزرگی کسب کرد. در بخش زنان نیز، مسابقه میان فرانچسکا اسکاونی و سوتلانا کوزنتسوا در گرند اسلم سال ۲۰۱۱ که ۴ ساعت و ۴۴ دقیقه طول کشید، طولانی‌ترین مسابقه‌ی تاریخ تنیس اوپن استرالیا است.

پیش بینی مسابقات تنیس استرالیا در بخش مردان

 • کسی که می‌خواهد روزهای خوشِ او در دنیای تنیس ادامه پیدا کند، نواک جوکوویچ است. نواکِ صرب در این بازی‌ها از شانسِ اول کسب قهرمانی برخوردار است و رقبا کار مشکلی در برابر او دارند.
 • راجر فدرر برای دفاع از عنوان خود به مسابقات آمد و با اینکه در سن ۳۷ سالگی قرار دارد، اما واقعاً برای او سن فقط یک عدد است. پس انگیزه‌ی راجر نه تنها کمتر از دیگر شرکت‌کنندگان نیست، بلکه بیشتر از آنها هم خواهد بود.
 • رافائل نادال برای اینکه نفر اول رنکینگ جهانی شود به این قهرمانی نیاز دارد و حضور او شرط‌بندی در مسابقات تنیس را به شدت جذاب‌تر از قبل می‌کند.
 • الکساندر زورف، تنیسور آلمانی که در رنکینگ ۴ جهان قرار دارد.، یکی دیگر از مدعیان است. نیروی جوانی او باعث می‌شود در برابر هر رقیبی با انگیزه وارد زمین شود. قطعاً زورف در این مسابقات به دنبال کسبِ اولین قهرمانی‌اش در مسابقات گرند اسلم است. پس چه جایی بهتر از قهرمانی در تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹!
 • مارین چیلیچ، نفر هفتم رنکینگ جهانی تنیس و اهل کشور کرواسی، دیگر کسی است که به شدت انگیزه‌ی فتح مسابقات تنیس آزاد استرالیا را دارد. او تنیسوری با تجربه است و قهرمانی‌اش در مسابقات دور از دسترس نیست.
 • دومینیک تیم اتریشی هنوز جوان است اما لقبِ نادالِ جدید دنیای تنیس، انتظارات را از بالا برد. او در سال۲۰۱۸ رقیبی مشکل برای بزرگان دنیای تنیس بود و اکنون به دنبال بهره‌برداری از شهرتی است که در این مدت نصیبش شده است.

پیش بینی مسابقات تنیس استرالیا در بخش زنان

 • سیمونا هالپ نمی‌خواهد رنکینگ اول جدول رده‌بندی را از دست دهد و در این راه، کم نخواهد گذاشت و فقط برای پیروزی و قهرمانی به میدان خواهد رفت.
 • آنجلیک کربر در اوج دوران ورزشی خود قرار دارد. تنیسور آلمانی در پی ربودن رنکینگ اول مسابقات از هالپ است و در شروع مسابقات، مقتدرانه رقبایش را شکست داد. بدون شک کربر یکی از اصلی‌ترین مدعیان در مسابقات اوپن استرالیا به شمار می‌رود. حضور او عاملی اصلی در سخت شدن پیش‌بینی تنیس می‌شود.
 • ماریا شاراپووا در حالی به مسابقات پا می‌گذارد که انگیزه‌ی بسیار بالایی برای کسب گرند اسلم استرالیا دارد. تنیسورِ اهل کشور روسیه که در سن۳۱ سالگی قرار دارد، پس از مشکلات دوپینگی که برایش به وجود آمد اکنون در فرم خوبی قرار دارد و هیچ چیز جز قهرمانی در استرالیا نمی‌خواهد.
 • سرنا ویلیامز پس از مدت‌ها به مسابقات بازگشت. او اکنون در رنکینگ ۱۶ جهان قرار دارد. تنیسورِ آمریکایی به دنبال باز یافتن قدرتِ پیشین خود است و هم‌چنان می‌تواند رقیبی سخت برای سایرین به حساب بیاید.
 • نائومی اوساکا، نفر پنجم جهان، تنیسورِ اهل کشور ژاپن دیگر مدعی این مسابقات است. او شروعی پر قدرت در اوپن استرالیا داشت و بدون شک یکی از کسانی که می‌تواند قهرمانی سایر بزرگان را به خطر بیندازد، اوساکای ژاپنی است.

پیش بینی تنیس آزاد استرالیا در بتکارت

پیش‌بینی تنیس آزاد استرالیا در سایت بتکارت

طبق توضیحات بالا، هیچ موردی در خصوص تنیسِ استرالیا جذاب‌تر از پیش‌بینی آنها نیست. شما می‌توانید با مراجعه به سایت بتکارت، تمامیِ مسابقات این دوره چه در بخش مردان، چه در بخش زنان را پیش‌بینی کنید. سایت بتکارت با ضرایب بسیار خوب آماده‌ی آن است تا هیجان در مسابقات تنیس را تا ۱۰۰% برای شما افزایش دهد.

b0991cf24ba537b6411ee1b99b047af3

خلاصه مطلب

 • تورنمنت تنیس آزاد استرالیا در سال ۱۹۰۵ میلادی برای اولین بار در ورزشگاهی به نام ملبورن پارک برگزار شد.
 • مجموع تنیسورهای حاضر در مسابقات اوپن استرالیا در دو بخش مردان و زنان۲۵۶ نفر است.
 • مارگارت کرت در کارنامه‌ی پربار خود ۱۱ قهرمانی در مسابقات گرند اسلم اوپن استرالیا می‌بیند.
 • در جایگاه اول بهترین‌ها در تاریخ مسابقات آزاد استرالیا، راجر فدررِ سوئیسی و نواک جوکوویچ صربستانی دیده می‌شوند.
 • سه رقیب سنتی، یعنی راجر فدرر، نواک جوکوویچ و رافائل نادال در استرالیا جمعشان جمع است
 • در بخش تنیس زنان، نفر اولِ رنکینگ جهانی تنیس، سیمونا هالپ است.

مسابقات آزاد استرالیا همواره در ماه ژانویه برگزار می‌گردد. با شروعِ سالِ نو و پس از وقفه‌ای نسبتاً طولانی، ستارگان بار دیگر دور هم جمع می‌شوند. اوپن استرالیا شروعی جدید برای تمام تنیس‌بازان جهان به شمار می‎‌رود. رقابتی که به میزبانی کشور استرالیا و در شهر ملبورن برگزار می‌شود. تورنمنت تنیس آزاد استرالیا در سال ۱۹۰۵ میلادی برای اولین بار در ورزشگاهی به نام ملبورن پارک برگزار شد. سطح مسابقات تنیس آزاد استرالیا، بسیار بالا است. به مانند سایر گرند اسلم‌ها، در تنیس آزاد استرالیا هم تمام بزرگان تنیس حضور می‌یابند. مجموع تنیسورهای حاضر در مسابقات اوپن استرالیا در دو بخش مردان و زنان ۲۵۶ نفر است. ۱۲۸ تنیسور مرد و ۱۲۸ تنیسور زن طی دو هفته با هم مصاف می‌کنند.

در بخش تنیس زنان در مسابقات اوپن استرالیا، مارگارت کرتِ استرالیایی بیشترین افتخارات را در کارنامه‌ی خود دارد. کرت در کارنامه‌ی پربار خود ۱۱ قهرمانی در مسابقات گرند اسلم اوپن استرالیا می‌بیند. در بخش مردان تعدد نفرات در کسب قهرمانی‌ها بیش از بخش زنان است. در جایگاه اول بهترین‌ها در تاریخ مسابقات آزاد استرالیا، راجر فدررِ سوئیسی و نواک جوکوویچ صربستانی دیده می‌شوند. دو تنیسور بزرگ تاریخ که از پر افتخارترین تنیسورهای جهان هستند. راجرر فدرر که پر افتخارترین تنیسور جهان به لحاظ تعداد قهرمانی در مسابقات گرند اسلم است، در اوپن استرالیا 6 قهرمانی دارد. نواک جوکوویچ نیز ۶ قهرمانیِ تنیس آزاد استرالیا را دار کارنامه‌ی خود دارد. مردِ اول تنیسِ جهان، نواک جوکوویچ است. آماده‌ترین تنیسورِ جهان در حال حاضر، ستاره‌ی صربستانی است. او در سال ۲۰۱۸ عملکردی بی‌نظیر داشت. نواک در دو گرند اسلم بزرگ قهرمان شد. رافائل نادال، دیگر ستاره‌ی حاضر در بخش مردان است. سه رقیب سنتی، یعنی راجر فدرر، نواک جوکوویچ و رافائل نادال در استرالیا جمعشان جمع است و این برای هواداران تنیس، بسیار با ارزش است.

در بخش تنیس زنان، نفر اولِ رنکینگ جهانی تنیس، سیمونا هالپ است. هالپِ اهل رومانی در سال گذشته با قدرت قهرمان مسابقات تنیس آزاد استرالیا شد. او درخششی

فوق‌العاده در سال ۲۰۱۸ داشت.

طولانی‌ترین بازی تاریخ رقابت‌های اوپن استرالیا، گرند اسلم سال ۲۰۱۲ به واسطه‌ی دیدار فینال میان نواک جوکوویچ و رافائل نادال است. دیداری که با قهرمانی نواک جوکوویچ همراه شد. جوکوویچ و نادال ۵ ساعت و ۵۳ دقیقه با هم مصاف کردند، پس از گذشت ۵ ست در میان هیاهوی شدید هواداران دو طرف، نواک جوکوویچ با ضربه‌ای دقیق، قهرمانی بزرگی کسب کرد. در بخش زنان نیز، مسابقه میان فرانچسکا اسکاونی و سوتلانا کوزنتسوا در گرند اسلم سال ۲۰۱۱ که ۴ ساعت و ۴۴ دقیقه طول کشید، طولانی‌ترین مسابقه‌ی تاریخ تنیس اوپن استرالیا است.

پیش بینی تنیس آزاد استرالیا در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش شرط بندی تنیس

آموزش شرط بندی | 0 تا 100 آموزش شرط بندی تنیس

اگر قصد درآمدزایی در شرط بندی را دارید، ورزش تنیس را جزو گزینه های خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.