صفحه اصلی / فوتبال / لیگ اروپا / مائوریتزیو ساری: نمی خواستم عذاب بکشم و دو ضربه پنالتی آخر را ندیدم

مائوریتزیو ساری: نمی خواستم عذاب بکشم و دو ضربه پنالتی آخر را ندیدم

4 2 1

مائوریتزیو ساری سرمربی ایتالیایی تیم چلسی بعد از برد تیمش در ضربات پنالتی مقابل تیم آینتراخت فرانکفورت، پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

شب گذشته تیم چلسی در وقت های قانونی با نتیجه ۱-۱ مقابل آینتراخت فرانکفورت متوقف شد. در وقت های اضافه نیز گلی بین دو تیم رد و بدل نشد تا برنده بازی با ضربات پنالتی مشخص شود. در ضربات پنالتی با درخشش کپا این چلسی بود که موفق به صعود به فینال رقابت ها شد تا ۸ خرداد در شهر باکو مقابل دیگر تیم انگلیسی یعنی آرسنال قرار بگیرد. مائوریتزیو ساری بعد از بازی به خبرنگاران گفت که طاقت دیدن دو ضربه پنالتی آخر بازی را نداشته و نمی داند که چگونه زده شدند. ساری که امسال با چلسی موفق به رسیدن به دو فینال شده و همچنین جایگاه تیم را در بین تاپ فور جزیره تضمین کرده اظهار داشت که ضربات آخر بازی را ندیده است. دو سیو مهم کپا آریزابالاگا در کنار ضربه آخر ادن هازارد که به تور دروازه چسبید کمک کرد تا چلسی در کنار آرسنال، فینال تماما انگلیسی لیگ اروپا را برگزار کنند.

پیش‌بینی مسابقات لیگ اروپا در سایت بتکارت

مائوریتزیو ساری در صحبت های خود گفت:

راستش را بخواهید، فشار زیادی را حس می کردم و نمی توانستم برای دیدن پنالتی های آخر عذاب بکشم پس تصمیم گرفتم آن را نبینم. برای پنالتی ها برنامه ریزی و تمرین خاصی نداشتیم و بعد از اتمام ۱۲۰ دقیقه وقت اضافه، تصمیم اصلی را به عهده بازیکنان گذاشتم و نیاز نیست که مستقیما با بازیکنان در این مورد صحبت کنم. تنها با دستیارم زولا صحبتی کردم و او کارها را انجام داد. ممکن است در تمرینات برای این نوع ضربه ها برنامه داشته باشیم ولی در چنین سطحی و تحت فشار اوضاع کاملا فرق می کند. خوشحالم که سربلند شدیم. یک بازی شگفت انگیز در مقابل یک حریف خطرناک داشتیم. حالا تا جایی که بتوانیم استراحت می کنیم. بعد از بازی یکشنبه مقابل لستر باید برای دیداری خیریه به آمریکا برویم اما پس از بازگشت حدود دو هفته زمان برای ریکاوری و آماده سازی تیم برای فینال وقت داریم.

با پیروزی چلسی در کنار برد آرسنال حالا در لیگ اروپا هم شاهد فینال تمام انگلیسی خواهیم بود. درست مثل فینال لیگ قهرمان میان دو تیم انگلیسی لیورپول و تاتنهام. این اولین بار در تاریخ فوتبال است که هر چهار تیم فینال های لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا از یک کشور هستند. و همچنین از این چهار تیم، سه تیم از یک شهر (لندن) حضور دارند. مائوریتزیو ساری که خود در اولین فصل حضورش در لندن با مشکلات زیادی روبرو بوده، از سطح بالای لیگ انگلیس و حضور ۴ تیم انگلیسی در فینال های اروپایی متعجب نیست ولی با این حال اعتقاد دارد که جدول فشرده لیگ جزیره رسیدن به این فرم را بسیار دشوار می سازد.

مائوریتزیو ساری
مائوریتزیو ساری، سرمربی تیم چلسی

سطح بالای لیگ برتر جزیره

سطح اینجا (انگلستان) واقعا بالاست. خیلی خیلی بالاست. اگر نگاه کنید ما برای رسیدن به فینال لیگ کاپ باید از سد لیورپول و پس از آن تاتنهام عبور میکردیم. فینالیست های لیگ قهرمانان اروپا! بعد از آن در فینال مقابل منچستر سیتی قرار گرفتیم که به نظر من در حال حاضر بهترین تیم اروپا به شمار می رود. شما می توانید ببینید که سطح لیگ در چه مرتبه بالایی قرار دارد. در حال حاضر لیگ انگلیس بهترین لیگ اروپایی و در واقع بهترین لیگ دنیا محسوب می شود. در این برهه پایانی فصل داشتن وضعیت فیزیکی و روحی خوب برای یک تیم انگلیسی بسیار سخت است زیرا در اینجا ما بیشتر از کشور های دیگر بازی داریم. ما امروز بازی شماره ۶۱ فصلمان را انجام دادیم. در ایتالیا شما حدود ۵۰ تا ۵۲ بازی در فصل دارید و این حدود ۱۰ بازی بیشتر در یک فصل اختلاف بسیار زیادی است.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

یورو 2020

معرفی کامل سری مسابقات یورو 2020 | UEFA Euro 2020

مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا یوفا 2020، که معمولا به عنوان قهرمانی اروپا یوفا 202، UEFA …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *