صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / لیگ ملت های والیبال ؛ شکست تیم ملی والیبال ایران برابر برزیل

لیگ ملت های والیبال ؛ شکست تیم ملی والیبال ایران برابر برزیل

در هفته چهارم لیگ ملت های والیبال که در ژاپن برگزار می شود، تیم ملی والیبال ایران به مصاف برزیل رفت که در پایان این دیدار شکست خورد.

شکست تیم ملی والیبال ایران برابر برزیل در لیگ ملت های والیبال

ست اول را دو تیم پایاپای آغاز کردند و امتیازات نزدیک پیش رفتند که در نهایت در پایان وقت استراحت اول، ایران ۸ بر ۷ پیروز شد. روند امتیازات همچنان نزدیک پیش رفت تا در وقت استراحت دوم هم ۱۶ بر ۱۴ کشورمان پیروز شود. بازی همچنان نزدیک و سخت پیش رفت که در نهایت تیم ملی والیبال ایران موفق شد در ست اول لیگ ملت های والیبال با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ برزیل را شکست دهد.

ست دوم را برزیلی ها بهتر و مقتدر تر آغاز کردند و اختلاف امتیاز را با سرویس های خوب خود زیاد کردند تا در وقت استراحت اول ۸ بر ۴ پیروز شوند. برزیلی ها همچنان عملکرد خوب خود را ادامه دادند و موفق شدند در وقت استراحت دوم هم ۱۶ بر ۱۰ پیروز شوند. فاصله باز هم زیاد شد و کشورمان شانسی در این ست نداشت، در نهایت برزیل موفق شد ۲۵ بر ۱۶ در این ست پیروز شود تا نتیجه ۱ بر ۱ مساوی شود.

ست سوم هم پایاپای آغاز شد و در نهایت برزیل در وقت استراحت اول ۸ بر ۷ پیروز شدند. بازی همچنان پایاپای پیش می رفت و برزیل از تیم ملی والیبال ایران جلو بود. در نهایت در وقت استراحت دوم هم نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود برزیل شد. در ادامه کشورمان مالک میدان بود و با امتیاز های پیاپی اختلاف ایجاد کرد تا در نهایت ۲۵ بر ۲۱ برزیل را شکست دهیم.

لیگ ملت های والیبال تیم ملی والیبال ایران محمد موسوی

ست چهارم را کشورمان بهتر آغاز کرد و اختلاف خوبی ایجاد کرد تا در وقت استراحت اول ۸ بر ۴ پیروز شویم. برتری شاگردان کولاکوویچ همچنان ادامه داشت تا با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ در پایان وقت استراحت دوم جلو افتادند. برزیلی ها نتیجه را جبران کردند و در امتیازات پایانی بازی مساوی شد و در ادامه برزیل جلو افتاد تا ست چهارم این دیدار از رقابت های لیگ ملت های والیبال را ۳۳ بر ۳۱ پیروز شود تا بازی ۲ بر ۲ مساوی شود و به ست پنجم کشیده شود.

در آغاز ست پنجم برزیلی های بهتر بازی کردند و ملی پوشان کشورمان اشتباهاتی پیاپی داشتند تا نتیجه در پایان وقت اول این ست ۸ بر ۳ به سود برزیل تمام شود و دو تیم جای خود را عوض کردند. برزیلی های روند خوب خود را ادامه دادند و در نهایت ۱۵ بر ۱۰ در این ست پیروز شدند تا در مجموع ۳ بر ۲ برنده این دیدار شوند و ایران را شکست دهند.

این اولین شکست کشورمان در لیگ ملت های والیبال بود. در ۳ بازی قبلی خود حریفان را شکست داده بودیم. این پیروزی های برابر تیم های ایتالیا، چین و آلمان به دست آمده بود تا ایران در صدر جدول رقابت های لیگ ملت های والیبال قرار گیرد که با این شکست رتبه خود را از دست داد. محمد موسوی با کسب ۱۹ امتیاز توانست بیشترین امتیاز را در این دیدار برای کشورمان کسب کند. لوکارلی نیز با کسب ۲۰ امتیاز برای برزیل، امتیاز آور ترین بازیکن این دیدار سخت و نفس گیر بود. امیر غفور هم که در ۳ بازی قبلی بیشترین امتیاز را برای ما کسب کرده بود، در این دیدار موفق شد ۱۷ امتیاز کسب کند، اما نتوانست مانع شکست مان شود. این دو کشور پیش از این ۱۴ بار به مصاف هم رفته بودند که ۱۱ بار برزیل پیروز شد و ۳ برد هم کشورمان به دست آورد.

ایران روز شنبه به مصاف آرژانتین خواهد رفت و روز یکشنبه باید مقابل ژاپن قرار گیرد. در صورتی که شاگردان ایگور کولاکوویچ موفق شوند این دو تیم را شکست دهند قطعا در رتبه خوبی قرار خواهند گرفتند و با خیالی آسوده پا به دور سوم این مسابقات خواهند گذاشت. ژاپن میزبان این دور است و ملی پوشان کشورمان در بازی پایانی این دور کار سختی را مقابل میزبان خواهند داشت.

ایگور کولاکوویچ، سرمربی کشورمان پس از این دیدار در کنفرانس خبری حاضر شد و در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

به برزیلی ها بابت این پیروزی تبریک می گویم. بازی سختی مقابل آن ها داشتیم و به سختی ۳ بر ۲ شکست خوردیم و به همین دلیل از نتیجه بازی راضی نیستم. همیشه فرصت بازی کردن مقابل برزیل وجود ندارد و این فرصت خوبی بود تا بازیکنان جوان ما تجربه کسب کنند. ما می توانستیم در این بازی برنده شویم. بازیکنان باید این شکست را فراموش کنند و روی دیدار های آینده تمرکز کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره صابر علی‌زاده

آواتار صابر علی‌زاده

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *