صفحه اصلی / فوتبال / لیگ اروپا / تحلیل شرط‌بندی؛بررسی مفصل قرعه کشی تیم‌ها در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا

تحلیل شرط‌بندی؛بررسی مفصل قرعه کشی تیم‌ها در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا

روز گذشته قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و یک شانزدهم لیگ اروپا انجام شد و تیم‌ها حریفان خود را شناختند. از بین قرعه‌های موجود سخت‌ترین قرعه‌کشی به نام رئال مادرید رقم خورد که باید به مصاف منچسترسیتی پپ گواردیولا برود. در ادامه به قرعه‌کشی تیم‌ها و تاریخ برگزاری مسابقات خواهیم پرداخت.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

شرط‌بندی با اوج حساسیت در مسابقات یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و یک شانزدهم لیگ اروپا

قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در نیون سوئیس برگزار شد و ۱۶ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها حریفان خود را  شناختند.
اتفاق قابل توجه در این دوره این است که برای نخستین بار در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا همه تیم‌های راه یافته به مرحله حذفی از پنج لیگ معتبر اروپایی یعنی لالیگا، بوندسلیگا، لیگ جزیره، سری آ و لیگ فرانسه هستند.
تیم‌های راه یافته به شرح تفکیک لیگ عبارتند از:

لیگ برتر انگلیس: لیورپول، منچستر سیتی، چلسی و تاتنهام
لالیگا: رئال مادرید، بارسلونا، اتلتیکو مادرید و والنسیا
سری آ: یوونتوس، آتالانتا و ناپولی
لیگ فرانسه: پاری سن ژرمن و لیون
لیگ آلمان: بوروسیا دورتموند، بایرن مونیخ و لایپزیش

لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا
نکته جالب دیگر این است که انگلیس و اسپانیا هر چهار نماینده خود را به دور بعد فرستاده‌اند و از این حیث رکوردار هستند.
در مجموع تیم‌های پاری سن ژرمن، بایرن مونیخ، منچسترسیتی، یوونتوس، لیورپول، بارسلونا، لایپزیش، والنسیا، رئال مادرید، تاتنهام، ناپولی، دورتموند، لیون، چلسی، آتلانتا و اتلتیکو مادرید تیم‌های صعود کننده به مرحله حذفی لیگ قهرمانان هستند که در گروه خود به ترتیب زیر قرار گرفتند تا حریفان خود را بشناسند:

تیم‌های سرگروه: پاری سن ژرمن، بایرن مونیخ، منچسترسیتی، یوونتوس، لیورپول، بارسلونا، لایپزیش، والنسیا
تیم‌های دوم: رئال مادرید، تاتنهام، آتالانتا، اتلتیکو مادرید، ناپولی، دورتموند، لیون، چلسی
تیم‌های راه‌یافته به لیگ اروپا در سید یک: سالزبورگ، اینتر، آژاکس، بنفیکا
تیم‌های راه‌یافته به لیگ اروپا در سید دو: بروخه، المپیاکوس، شاختار، لورکوزن

نکاتی که از این قرعه کشی باید بدانید این است که تیم‌های راه یافته به این مرحله نمی‌توانستند در برابر تیم‌های هم‌وطنشان قرار بگیرند. همچنین تیم‌های یک گروه مقدماتی در مرحله بعد برابر هم بازی نخواهند کرد.

قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان به شرح زیر است:

 • بوروسیادورتموند – پاری‌سن ژرمن
 • رئال‌مادرید- منچسترسیتی
 • آتالانتا- والنسیا
 • اتلتیکومادرید- لیورپول
 • چلسی- بایرن‌مونیخ
 • لیون- یوونتوس
 • تاتنهام- لایپزیگ
 • ناپولی- بارسلونا

قرعه کشی مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا به شرح زیر است:

27c889003db1bfc408c0d883d20e0367

 • ولورهمپتون – اسپانیول
 • اسپورتینگ – باشاک‌شهیر
 • ختافه – آژاکس
 • بایرلورکوزن – پورتو
 • کپنهاگن – سلتیک
 • آپوئل – بازل
 • کلوژ – سویا
 • المپیاکوس – آرسنال
 • آلکمار – لاسک
 • بروخه – منچستریونایتد
 • لودوگورتس – اینتر
 • اینتراخت – سالزبورگ
 • شاختار – بنفیکا
 • ولفسبورگ – مالمو
 • رم – خنک
 • گلاسکو – براگا

نکات آماری در خصوص تقابل تیم‌ها در دیدارهای یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

یوونتوس- لیون
این دو تیم تاکنون چهار بار در رقابت‌های اروپایی به مصاف یکدیگر رفته‌اند که سه برد سهم یوونتوس بوده و یک دیدار نیز با نتیجه مساوی خاتمه یافته است.
رودی گارسیا در زمان حضورش به عنوان سرمربی آ اس رم خاطرات جالبی در تقابل‌های خود با یوونتوس به جای گذاشت.
میرالم پیانیچ نبض تپنده یوونتوس در میانه میدان، در لیون به دنیای فوتبال معرفی شد و تقابل وی با تیم سابقش می‌تواند جالب باشد. همچنین این هافبک بوسنیایی در زمان حضور در آاس رم، شاگرد رودی گارسیا بوده است.
کریستیانو رونالدو بیشتر از هر تیم دیگری مقابل المپیک لیون (به صورت مشترک در کنار اتلتیکو  مادرید) در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفته و در مجموع تقابلش مقابل این باشگاه ۴ گل به ثمر رسانده است.

چلسی- بایرن مونیخ

625ae2f152746afb15d4556c3605eced
فراموش نشدنی ترین شب چلسی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا در مقابل بایرن مونیخ رقم خورد، جاییکه در فینال سال ۲۰۱۲ موفق شدند در ضربات پنالتی از سد حریف آلمانی خود عبور کنند و تنها قهرمانی خود در این رقابت ها را جشن بگیرند. فرانک لمپارد سرمربی کنونی چلسی، در آن دیدار پنالتی سوم چلسی را تبدیل به گل کرد.
دو تیم چلسی و بایرن مونیخ در سوپرجام اروپا در سال ۲۰۱۳ نیز با یکدیگر تقابل کردند که پس از تساوی ۲-۲ در ۱۲۰ دقیقه، این بار بایرن مونیخ موفق شد در ضربات پنالتی به قهرمانی دست یابد.
تنها تقابل دو تیم در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا به مرحله یک چهارم نهایی فصل ۲۰۰۴/۰۵ باز می گردد، که دیدار رفت با برد ۴-۲ چلسی در استمفوردبریج خاتمه یافت و در دیدار برگشت بایرن مونیخ با نتیجه ۳-۲ در استادیوم المپیک به پیروزی رسید، اما این چلسی بود که به دلیل گل زده بیشتر راهی نیمه نهایی شد.
۴ جدال فراموش نشدنی از چلسی و بایرن مونیخ در تاریخ شاهد بوده‌ایم، که یک برد سهم هر دو تیم بوده و دو دیداری نیز که به تساوی رسیده است، هر بار یک تیم در ضربات پنالتی به قهرمانی دست یافته است.
فرانک لمپارد وجه تشابه هر چهار تقابل دو تیم بوده است. سرمربی فعلی آبی‌ها در هر چهار تقابل دو تیم به میدان رفته است. از بازیکنان فعلی بایرن مونیخ مانوئل نویر، توماس مولر و ژروم بواتنگ در هر دو تقابل اخیر دو تیم حاضر بوده‌اند و داوید آلابا نیز در مصاف آخر به میدان رفته است و از ترکیب فعلی چلسی فقط سزار آزپیلیکوئتا در دیدار دو تیم در سوپرجام اروپا نیمکت نشین بوده است.
چلسی در ۸ تقابل اخیرش مقابل باشگاه های آلمانی شکست نخورده و آمار ۳ برد و ۵ تساوی به ثبت رسانیده است.
سه نتیجه از پنج نتیجه برتر مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا توسط بایرن مونیخ رقم خورده است.

رئال مادرید- منچسترسیتی

دو تیم رئال مادرید و منچسترسیتی در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۲/۱۳ لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر رفتند که یک برد ۳-۲ خانگی برای رئال مادرید و تساوی ۱-۱ در اتحاد حاصل تلاش دو تیم بود
منچسترسیتی چهار بار تاکنون به مصاف رئال مادرید رفته و هیچگاه موفق به کسب برد نشده است. ۲ تساوی و ۲ شکست در این دیدارها حاصل شده است و باید دید پپ گواردیولا می‌تواند این طلسم را بشکند یا خیر.
تقابل پپ گواردیولا با رئال مادرید جالب ترین نکته این دیدار خواهد بود. گواردیولا در زمان حضورش در بارسلونا و در ال کلاسیکو، ۱۵ بار در مقابل رئال مادرید قرار گرفت و ۹ برد، ۴ تساوی و ۲ شکست در این دیدارها حاصل شد. بردهای معروف ۶-۲ و ۵-۰ بارسلونا مقابل رئال مادرید، در زمان هدایت گواردیولا به دست آمد. تقابل گواردیولا با زیدان به عنوان دو مربی که در اولین فصل مربیگریشان موفق به کسب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا شدند و مجموعاً پنج عنوان قهرمانی مسابقات در ۱۱ فصل اخیر را به ثبت رسانیده اند، از نکات جالب این مسابقه خواهد بود.

7ce55d29ef046076cd8f0b561d59c399
تقابل خط هافبک دو تیم جالب توجه خواهد بود، جاییکه رئال مادرید بهترین خط هافبک چند فصل گذشته اروپا را با حضور تونی کروس، کاسمیرو و لوکا مودریچ داشت و منچسترسیتی طی دو فصل اخیر بهترین خط هافبک اروپا را با حضور ایلکای گوندوعان، داوید سیلوا، برناردو سیلوا و کوین دی بروین در اختیار داشته‌اند.
آخرین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با شکست یک باشگاه انگلیسی (لیورپول) حاصل شده و لوس بلانکوس موفق شد با نتیجه ۳-۱ لیورپول را در فینال سال ۲۰۱۸ شکست دهد.
اولین جام از سه گانه زیدان با رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با شکست منچسترسیتی در نیمه نهایی فصل ۲۰۱۵/۱۶ رقم خورد که کهکشانی‌ها موفق شدند با گل به خودی فرناندو حریف را در مجموع دو دیدار حذف کرده و راهی فینال شود.
از آنجایی که منچستری‌ها لیگ جزیره را با وجود فاصله امتیازی زیاد با لیورپول از دست رفته می‌بینند قطعا برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به شدت خواهند جنگید و این کار را برای دو تیم سخت خواهد کرد.
هر دو تیم در حال حاضر مصدومان زیادی دارند و البته تا ۷ اسفند که در بازی رفت باید به مصاف یکدیگر بروند، برخی مصدومان به جمع آنها اضافه خواهند شد.

پاری سن ژرمن- دورتموند
بازی قبلی که این دو تیم به مصاف یکدیگر رفتند در مرحله گروهی لیگ اروپا بود که در فصل ۲۰۱۰/۱۱ انجام شد و دو تیم در فرانسه ۱-۱ و در آلمان ۰-۰ به تساوی رسیده بودند.
سرمربی تیم دورتموند در حال حاضر لوسین فاور است و اما توماس توخل باید در مقابل تیم سابق خود قرار گیرد.
توخل بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به مدت دو فصل سرمربی دورتموند بود و طی ۱۰۸ بار مربیگری این تیم، ۶۸ برد، ۲۳ تساوی و ۱۷ شکست را تجربه کرد و فقط موفق به کسب یک دی اف بی پوکال شد و باید دید در تیم جدید چه کاری انجام خواهد داد.
هر دو دیدار رسمی پاری سن ژرمن و دورتموند در مسابقات اروپایی با تساوی خاتمه یافته است.
دو کامبک بزرگ تاریخ مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در دیدارهای پاری سن ژرمن رقم خورده است. آنها شکست ۶-۱ پاری سن ژرمن مقابل بارسلونا در فصل ۲۰۱۶/۱۷ و شکست ۳-۱ پاری سن ژرمن مقابل منچستریونایتد در فصل ۲۰۱۸/۱۹ علی رغم بردهای قابل توجه در دیدارهای رفت، تجربه کرده و از دور مسابقات کنار رفتند.

بارسلونا-ناپولی

f52cf13cd009dde2be4bee06ccf5ed9d
بارسا و ناپولی تابه حال با یکدیگر بازی نکرده‌اند و این اولین دیدار دو تیم محسوب می‌شود. با این حال اسطوره تیم ایتالیایی سابقه بازی در بارسا را دارد. دیگو مارادونا بین سال های ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۴ عضو بارسلونا بود و سپس به ناپولی پیوست و ۷ سال خاطره انگیز را در این تیم سپری کرد.
بارسلونا در ۳۵ دیدار اخیر خانگی خود در لیگ قهرمانان اروپا شکست نخورده است و با آمادگی کامل در دیدار برگشت میزبان ناپولی خواهد بود.
بارسلونا ۳ دیدار از ۴ دیدار اخیرش مقابل باشگاه‌های ایتالیایی را با برد به اتمام رسانده و یک تساوی کسب نموده، در حالیکه آمار آنها در ۹ دیدار اخیر مقابل باشگاه‌های ایتالیایی، ۵ برد، ۳ تساوی و ۱ شکست بوده که همان شکست تلخ مقابل آاس رم، این تیم را از فصل ۲۰۱۷/۱۸ لیگ قهرمانان اروپا حذف نمود.
تقابل کوستاس مانولاس و بارسلونا از نکات جالب این مسابقه خواهد بود. مانولاس همان بازیکنی است که گل صعود آاس رم در جدال مقابل بارسلونا در مرحله یک چهارم نهایی فصل ۲۰۱۷/۱۸ را به ثمر رساند و لحظات ماندگاری را خلق کرد.
فابیان رویز که از بازیکنان موردعلاقه بارسلونا طی ماه‌های اخیر بوده است می‌تواند جدال جالبی در میانه میدان با هافبک‌های بلوگرانا داشته باشد.
بارسلونا موفق‌ترین تیم مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بوده و تاکنون ۱۳ بار موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات شده است.

آتالانتا- والنسیا
این دو تیم برای اولین بار مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.
آتالانتا هفتمین باشگاه ایتالیایی است که موفق به حضور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا می شود.
والنسیا پیش از این در مقابل تیم‌های دیگر ایتالیا قرار گرفته که در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا بوده و نتیجه پس از تساوی بدون گل خانگی مقابل دیگر نراتزوری فوتبال ایتالیا در مرحله یک هشتم نهایی فصل ۲۰۰۶/۰۷ لیگ قهرمانان اروپا، در زمین اینتر با نتیجه ۲-۲ مساوی کردند و به علت گل زده بیشتر در خانه حریف راهی مرحله بعدی شدند.
آتالانتا هجومی ترین تیم ایتالیا طی دو فصل اخیر بوده، اما والنسیا در تقابل با تیم های هجومی طی فصل جاری عملکرد مثبتی از خود به نمایش گذاشته است و در گروهی که آژاکس و چلسی در آن حضور داشتند به عنوان تیم اول موفق به صعود به مرحله حذفی شد.
صعود آتالانتا: این اولین بار در لیگ قهرمانان اروپا بود که تیمی که در رده چهارم جدول گروه خود قرار می‌گیرد باتوجه به نتایج مسابقه دیگر و پیروزی در بازی خود، موفق می‌شود به دور بعد صعود کند.

اتلتیکو مادرید- لیورپول

adf95446084abf3904ec360c2f7a4bf4
اتلتیکو مادرید و لیورپول چهار بار تاکنون به مصاف یکدیگر رفته اند و یک برد سهم هر یک از دو تیم بوده و دو دیدار نیز با نتیجه مساوی خاتمه یافته است. هر دو تیم چهار بار دروازه حریف را گشوده‌اند، تا با آماری کاملاً برابر در این مرحله رودرروی یکدیگر قرار گیرند.
در مرحله نیمه نهایی فصل ۲۰۰۹/۱۰ لیگ اروپا، تیم لیورپول و اتلتیکو مادرید به مصاف یکدیگر رفتند. هر دو دیدار با برد ۱-۰ میزبان خاتمه یافت، تا بازی وارد وقت‌های اضافی شود. در دیدار برگشت که در آنفیلد برگزار شد، هر دو تیم یک گل در اوقات اضافی بازی زدند، تا اتلتیکو به دلیل قانون گل زده در خانه حریف راهی فینال شود و در فینال با غلبه بر فولام دیگر تیم انگلیسی، قهرمان شود.
پس از ۴۰ سال لیورپول می خواهد به اولین باشگاه انگلیسی بدل شود که موفق به دفاع از عنوان قهرمانی خود در جام باشگاه های اروپا/لیگ قهرمانان اروپا می شود. آخرین بار ناتینگهام فارست بود که موفق به این کار شده بود.
اولین تقابل رسمی یورگن کلوپ و دیگو سیمئونه به عنوان دو مربی که با سبک مختلف فوتبال بازی می‌کنند، می‌تواند از نکات جالب این دیدار باشد.
فرناندو تورس وجه مشترک دو تیم محسوب می‌شود چرا که او در هر دو تیم حضور داشته و بازی‌های خوبی را از خود به نمایش گذاشته است.

لایپزیش- تاتنهام
سرمربی سابق تاتنهام مائورویسیو پوچتینو در فصل گذشته شگفتی بزرگی را رقم زد و این تیم را برای اولین بار در تاریخ به مرحله فینال برد و نائب قهرمان شدند. خوزه مورینیو سرمربی این تیم نیز از مربیان خبره اروپا محسوب می‌شود و باید دید آیا همانند فصل گذشته می‌تواند تاتنهام را تا مراحل بالا ببرد.
لایپزیش اولین حضورش در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می‌کند و این اولین تقابل دو تیم خواهد بود.
شاید بتوان جدال مربیان این دیدار را جالب ترین تقابل این دیدار قلمداد کرد. یولیان ناگلزمن با ۳۲ سال و ۴ ماه و ۱۸ روز، جوانترین سرمربی تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است که موفق می‌شود تیم خود را از مرحله گروهی به دور حذفی این رقابت‌ها ببرد. در سوی مقابل ژوزه مورینیو قرار دارد. آقای خاص سرمربی ۶ تیم مختلف در لیگ قهرمانان اروپا بوده و در زمره رکوردداران قرار دارد. وی به همراه هر شش تیمش حداقل یک بار حضور در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده است.
تیمو ورنر و هری کین ستاره‌های تیم‌هایشان در این مسابقه خواهند بود و با توجه به آمار گلزنی آنها باید انتظار داشت، که نقش اول را در این دیدار ایفا کنند.

از تاریخ برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان اروپا بدانید:

یوفا برنامه بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را اعلام کرد. بازی‌های رفت مانند دیدارهای برگشت در چهار روز و در دو هفته برگزار می‌شود. این مرحله از هجدهم فوریه تا هجدهم مارس (۲۹ بهمن تا ۲۸ اسفند) ادامه پیدا می‌کند. دو روز بعد (بیستم مارس، اول فروردین ۹۹) قرعه‌کشی یک چهارم نهایی و نیمه نهایی در نیون سوییس انجام می‌شود تا مسیر تیم‌ها تا فینال سی‌ام می ۲۰۲۰ مشخص شود.

eae679ed84fd79c2b1819d413f5add65
بازی‌های رفت

سه‌شنبه هجدهم فوریه (۲۹ بهمن)

دورتموند – پاری سن ژرمن
اتلتیکومادرید – لیورپول

چهارشنبه نوزدهم فوریه (۳۰ بهمن)

آتلانتا – والنسیا
تاتنهام – لایپزیگ

سه‌شنبه بیست و پنجم فوریه (۶ اسفند)

چلسی – بایرن مونیخ
ناپولی – بارسلونا

چهارشنبه بیست و ششم فوریه (۷ اسفند)

رئال مادرید – منچسترسیتی
لیون – یوونتوس

بازی های برگشت
سه‌شنبه دهم مارس (۲۰ اسفند)

والنسیا – آتلانتا
لایپزیگ – تاتنهام

چهارشنبه یازدهم مارس (۲۱ اسفند)

پاری سن ژرمن – دورتموند
لیورپول – اتلتیکومادرید

سه‌شنبه هفدهم مارس (۲۷ اسفند)

منچسترسیتی – رئال مادرید
یوونتوس – لیون

چهارشنبه هجدهم مارس (۲۸ اسفند)

بایرن مونیخ – چلسی
بارسلونا – ناپولی

* لازم به ذکر است همه بازی‌ها ساعت ۲۳:۳۰ برگزار می‌شوند.

با پیش‌بینی این بازی‌های مهم همراه بت کارت باشید.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره سعید

آواتار سعید

این مطالب را نیز ببینید!

fcv

راهنمای شرط‌بندی؛ نکات آماری و پیش‌بینی بازی‌های مهم لیگ اروپا با بتکارت

مسابقات مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا در بازی برگشت، امشب ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *