صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / گرند پری کانادا ؛ قهرمانی پر حاشیه لوییس همیلتون و نائب قهرمانی سپاستین فتل

گرند پری کانادا ؛ قهرمانی پر حاشیه لوییس همیلتون و نائب قهرمانی سپاستین فتل

4 2 1

در مسابقات گرند پری کانادا ۲۰۱۹ که لوییس همیلتون برای سومین باز قهرمانی این رقابت ها را به خود اختصاص داد، پنالتی و در پی آن جریمه ۵ ثانیه ای و حاشیه بر انگیز سپاستین فتل باعث شد تا علی رغم گذشتن او از خط پایان او عنوان نائب قهرمانی را از آن خود کند.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

پنالتی ۵ ثانیه ای سپاستین فتل ، قهرمانی را تقدیم لوییس همیلتون کرد

 خطا و جریمه ۵ ثانیه ای حاشیه های زیادی را در پی داشته است که بسیاری از کارشناسان و یا طرفداران و حتی پیشکسوتان این رشته نیز در این خصوص اظهار نظر کرده اند و بعضی ها آن را درست و بعضی ها آن را نا عادلانه خطاب می کنند.

لوییس همیلتون سپاستین فتل

اما ماجرای این پنالتی از چه قرار بود؟

در ابتدا و در زمان تعیین خط سباستین فتل، راننده تیم فراری برای دومین سال پیاپی توانست با ثبت زمان ۱:۱۰.۲۴۰، پول پوزیشن مسابقه مونترال کانادا را به دست آورد. در ادامه لوئیس همیلتون، راننده تیم مرسدس با اختلاف ۰.۲۰۶ ثانیه ای در مکان دوم قرار گرفت. چارلز لکلرک نیز باید مسابقه از رده سوم در کنار دنیل ریکاردو استارت بزند. والتری بوتاس نیز نتوانست دور خوبی در پایان تعیین خط ثبت کند و در جایگاه ششم، پایین تر از پیر گسلی ایستاد.

با شروع مسابقه راننده فراری که مسابقه را از رده پول پوزیشن آغاز کرده بود، توانست در طول مسابقه و در پایان پیروز میدان باشد، تا اینکه در پیچ چهارم به روی چمن ها رفت و دوباره به پیست بازگشت. از نظر داوران فدراسییون جهانی اتومبیلرانی، فتل در دور ۴۸ به صورت خطرناکی به پیست بازگشته و برای استفاده از تمام عرض پیست و بستن راه همیلتون، باید ۵ ثانیه جریمه شود.زیرا همیلتون در آن زمان مسیرش بسته شده است و مجبور به ترمز می شود و به همین خاطر خود نیز از کورس رقابت عقب می افتد. به همین خاطران داوران ۵ ثانیه فتل را جریمه کردند و مقام قهرمانی به لویس همیلتون رسید.

این موضوع در آن زمان اعتراض شدید راننده فراری را به دنبال داشت اما در نهایت نوار پیروزی های همیلتون راننده تیم مرسدس بنز پاره نشد و این همیلتون بود که با توجه به این جریمه، توانست ۲۵ امتیاز مسابقه مونترال را بدست آورد و به صدرنشینی جدول قهرمانی ادامه دهد.

شرح ماجرا از دوربین ماشین فراری و کارشناسان داوری:

بعد از اعتراضات شدید تیم فراری و مصاحبه های جنجالی سپاستین فتل که در زیر آن را خواهید خواند، کارشناسان داوری باز هم همه چیز را بررسی و دوریین های موجود در روی ماشین فراری را نیز پخش کردند.

در زیر عکس های آن را که از روی فیلم تهیه کردم ، مشاهده خواهید کرد:

cdc679bebbe282e170ab6fe0dca8445e 1

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می فرمایید در این لحظه که از دوربین همیلتون دیده می شود در این جا فتل کنترل ماشین از دستش در دور ۴۸ خارج می شود و داخل چمن می رود.

becc1783d1263730b177317f4950f187 1

در عکس بالا مشاهده کنید این لحظه ای است که فتل کنترل ماشین را به دست گرفته است و در حال وارد شدن دوباره به پیست می باشد.

f682dcfbfc8b17a8afa13056e3a3768c 2

و در نهایت این عکس را مشاهده فرمایید که فتل جلوی همیلتون قرار می گیرد و باعث ترمز کردن او و منحرف شدن او می شود.

شرح ماجرا از زوایه ای دیگر : از دوربین ماشین فراری نیز که فیلم آن پخش شده است به وضوح دیده می شود که فتل پس از ورودش به چمن ها، در تلاش است تا کنترل ماشین را به دست آورد و تا این جا در این قضیه مشکلی نیست. مشکل و اعلام خطا هنگامی است که او کنترل ماشینش را دوباره در دست گرفته است. داور ها صحنه آهسته این اتفاق را از لحظه ای که سباستین دوباره کنترل ماشین را در اختیار گرفت و شروع به چرخیدن کرد، بررسی کردند و به نظر می رسید که راننده آلمانی می توانست مسیر متفاوت تری را طی کندتا این که سد راه همیلتون نشود.
او با برگشتش به پیست، بیش فرمانی خود را تصحیح می کند. او برای این کار فرمانش را به سمت راست گرفته است. چند لحظه بعد او بیش فرمانی را تصحیح کرده و حالا فرمان را به سمت چپ گرفته تا مسیر پیست را طی کند. این کار به معنی پس گرفتن کنترل ماشین است.
اما پس از لحظاتی او به جای اینکه فرمان را رو به چپ نگه دارد، آن را رها می کند تا در نتیجه این کار ماشین به سمت راست حرکت کند. حالا ماشین فراری مقابل لوییس همیلتون قرار گرفته و مسیر او را می بندد و باعث می شود که به اجبار همیلتون ترمز کند.
حرکت فرمان و صاف شدنش که به موجب آن فتل جلوی همیلتون قرار گرفت، احتمالا دلیل اصلی جریمه راننده فراری بوده است. داوران به همین مورد بسنده نکردند و با استفاده از دوربین های دیگری که فیلمشان پخش نشد، سر سباستین فتل را بررسی کردند. او در لحظه ای که به سمت راست می رود، آینه اش را نگاه می کند، دقیقا جایی که ماشین همیلتون قرار گرفته و آن چه گفته می شود این که فتل آگاهانه این کار را کرده است تا سد راه همیلتون شود و همیلتون عقب بیفتد و از او جلو نزند.

در عکس های زیر از زاویه ای دیگر این ماجرا را نظاره گر باشید:

2a1e9e5392e4c2787b22df875df7155c 1

در عکس بالا لحظه ورود دوباره فتل پس از به دست گرفتن کنترل ماشین را مشاهده می کنید.

e86dfeb19352758ac8d33baed839fa9f

در این عکس نیز معتقد هستند که فتل می توانسته ماشین را صاف کند زیرا از آینه هم دیده که همیلتون در حال نزدیک شدن به اوست ولی مسیر خود را به این شکل انجام می دهد.

ادامه ماجرا:

دوربین روی ماشین هم نشان می دهد که او به آینه نگاه می کند. این یعنی فتل می دانسته راننده مرسدس کجاست. اگر فتل پس از کنترل ماشین، فرمان را رو به چپ نگه می داشت، احتمالا فضای کافی برای عبور همیلتون به وجود می آمد و دیگر دلیلی برای جریمه شدن نبود.
اطلاعات ماشین همیلتون نشان می دهد که او برای جلوگیری از تصادف مجبور به ترمز گیری شد. این یعنی مسیر راننده مرسدس بسته شده بود و دو نکته وجود دارد. یکی این که همیلتون مجبور شد ترمز کند تا برخورد نداشته باشد این بدین معنی است که نتوانسته از فتل جلو بیفتد و دومین نکته نیز این که فتل که منحرف می شود ناخود آگاه وقتش هدر می رود و برای این که در کورس بماند و نگذارد همیلتون جلو بزند سد راه او می شود و منجر می شود خودش در رده اول باقی بماند.
با استناد به همین دلایل و بررسی دوربین های ماشین های فراری و مرسدس و پیست مسابقه داوران به صورت قطعی نظر خود را اعلام و لوییس همیلتون قهرمان گرند پری کانادا لقب گرفت.

بعد از این مسابقه لوویس همیلتون راننده تیم مرسدس بنز مصاحبه ای را انجام داد و گفت:

615f58a4072d525b89081fc1b6b6382a

به این صورت پیروز شدن را دوست دارم ولی بالاخره مسابقه همین است و گاهی توفیق اجباری نصیبتان خواهد شد. من آن لحظه را به صورت دقیق در خاطرم دارم. او شاید کار ارادی انجام داد و من نمی دانم او آن لحظه چه فکری کرد ولی شاید من هم جای او بودم در آن لحظه تصمیم گیری برایم سخت بود و همان کار را می کردم.
او مرا متهم کرده است که من از قصد این کار را کرده ام در صورتی که من در این اتفاق دخیل نبودم. این نظر خودش است و من پیچ را به صورت عادی طی کردم و وقتی شما به پیست بازمی گردید، قرار نیست که برروی مسیر مسابقه ای قرار بگیرید. در این مسابقه همه چیز سریع اتفاق می افتد و تو فقط سعی می کنی جایگاهت را حفظ کنی. وقتی می گویم که کار مشابهی انجام می دادم منظورم این است که سعی می کردم جلوی او را شاید بگیرم.
در نهایت همین اتفاق افتاد پس نظر من در این رابطه تغییر نکرده است.
یا این که شاید ممکن بود من در آن لحظه نمی دیدم من سرعتم را کم نمی کردم و ما تصادف می کردیم. در هر صورت این اتفاق به خوبی پیش نمی رفت. در هر صورت باز هم می گویم که تمام تصمیمات لحظه ای هستند.

وی در ادامه افزود:

وقتی من تکرار اتفاق را نگاه کردم و اطلاعات خودم را بررسی کردم، مشخص بود که مجبور شدم در خروجی پیچ 4 ترمز بگیرم و سرعتم را کم کردم ولی او هم درست در جلوی من قرار داشت و همان طور هم پیش افتاد.
مانعی مقابل من قرار داشت و اگر ترمز نمی گرفتم تصادف می کردیم. نظر من در این باره تغییری نکرده است.
نظر راننده ها نسبت به بیننده ها متفاوت است. از نظر راننده ها اگر شرایط به درستی پیش نرفت، سعی می کنی جایگاهت را حفظ کنی و اجازه سبقت ندهی. این غریزه طبیعی ماست. قرار نیست بگویی من به سمت چپ می روم و اجازه می دهم سبقت بگیرند.او مسیر من را بست اما متاسفانه او از پیست خارج شد و قوانین چنین اجازه ای به او نمی دهند و اتفاقاتی این چنینی رخ خواهد داد.

سپاستین فتل نیز راننده تیم فراری که بعد از این تصمیم گیری بسیار عصبانی بود و ماشین خود را رها کرد و به دفتر اصلی خود رفت بعد از برگزاری رقابت ها و انتشار چنین حاشیه هایی در خصوص فیلم و غیره مصاحبه ای را انجام داد و گفت:

9b32eee9d86d72cce4bb00a38fb83715

من خیلی عصبانی هستم. این اصلا عادلانه نیست که بگویید من این کار را از قصد کردم.من چاره ای نداشتم. تو باید فردی کور باشی تا فکر کنی که می توان وارد چمن ها شد و بعد ماشین را کنترل کرد. من خوش‌ شانس بودم که با دیوار برخوردی نداشتم.
البته باید بگویم که این تصمیمات به لوییس ارتباطی ندارد و اگر کسی هم مقصر است داوری و این بازی های مسخره است نه لوییس!

وی در ادامه افزود:

من عاشق رانندگی، مسابقه دادن و یک مبارز واقعیم. این حرف هایم فقط بخاطر اتفاقات مسابقه نیست و دلایل دیگری دارد.باید اجازه داشته باشیم آنچه که در ذهنمان می گذرد را بگوییم تا مردم بشنوند. از شکایت های مکرر و دیدن چندین باره داوران و مسئولین خوشم نمی آید. همه ما یک حس مشترک داریم؛ رقابت.
از این نظر با جایگاه کنونی ورزش مشکل دارم. دائما از این عبارات استفاده می کنیم: من برتری بدست آوردم، من برتری بدست نیاوردم، من از تصادف دوری کردم اما این واقعیت نیست چون وقتی در ماشین هستید اوضاع طور دیگری است.
این روزها دیگر عاشق این ورزش نیستم. شبیه وکلایی شده ایم که به زبان خود صحبت می کنیم و هیچ کمکی به ورزش و مردم نمی کنیم. این همان ورزشی نیست که در کودکی عاشقش بودم.
به پیست آمدم و می خواستم مطمئن شوم که ماشین تحت کنترل است. وقتی که کنترل ماشین را بدست آوردم در آینه دیدم که لوییس درست پشت سر من است. چه کار دیگری از من بر می آمد که نکردم. نمی دانم مشکل کار کجا بود.

توتو ولف رییس کمپانی مرسدس بنز نیز پس از این حواشی گفت:

b4a70c9e91fac987685135c57af6dd32

من قطعا به مرسدس تعصب دارم اما قانونی وجود دارد که می گوید شما نیاز است که در زمان ورود از خارج پیست به اندازه عرض یک خودرو فضا بگذاری و به نظر من واکنش غریزی او به این صورت بوده که من باید از موقعیتم هر طور که شده دفاع کنم، حتی اگر فضای بسیار کمی وجود داشته باشد.
اگر شما طرفدار فراری یا علاقه مند مشاهده مسابقات زد و خورد دار هستید، فکر می کنم که بیشتر باید مسابقه ماشین های کوبنده (ماشین برقی) در شهربازی را تماشا کنید. این بازی و بررسی ها توسط کارشناسان فوق حرفه ای انجام شده است و نیاز به این همه حواشی نیست و نباید حاشیه درست کرد. چیزی که مشخص است این که کارشناسان با دقت این مسئله را بررسی کردند و نیاز به داستان اضافی نیست.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *