صفحه اصلی / فوتبال / فوتبال ایران / به مناسبت انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم استقلال ؛ پسر محبوب آبی‌ها

به مناسبت انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم استقلال ؛ پسر محبوب آبی‌ها

روز گذشته مسئولان تیم استقلال تصمیم گرفتند وینفرد شفر را به خاطر کسب نتایج ضعیف در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ خلیج فارس ایران اخراج کنند، به این ترتیب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی موقت آبی پوشان تا پایان فصل انتخاب شد.

فرهاد مجیدی پسر محبوب سکو های تیم استقلال تهران

فرهاد مجیدی یکی از بهترین مهاجمان و محبوب ترین بازیکنان تاریخ تیم استقلال تهران است که اکنون به عنوان سرمربی این تیم روی نیمکت قرار گرفته است تا ناجی تیمش در هفته های پایانی لیگ خلیج فارس و لیگ قهرمانان آسیا شود. فرهاد مجیدی وقتی مورد توجه آبی پوشان پایتخت قرار گرفت که فقط ۲۰ سال سن داشت و در تیم بهمن کرج بازی می کرد. حضور فرهاد مجیدی در استقلال را باید به ۲ بخش تقسیم کرد، جوانی و بزرگسالی! مجیدی محبوبیتش در استقلال را مدیون زمانی است که به عنوان پیشکسوت در این تیم بازی می کرد. فرهاد در سال ۷۶ به استقلال پیوست و در مدت محدود به عناوین مهمی دست یافت. وی به همراه تیم استقلال توانست قهرمان لیگ آزادگان شود و عنوان نایب قهرمانی جام باشگاه های آسیا را کسب کند. مجیدی یک نیم فصل را درسال ۱۹۹۹-۲۰۰۰ در تیم راپیدوین اتریش بازی کرد و سپس دوباره به استقلال بازگشت. سرانجام فرهاد در سال ۲۰۰۰ راهی لیگ امارات شد و تا سال ۲۰۰۷ در این لیگ حضور داشت تا ۷ سال از دوران اوج خود را در لیگ امارات حضور داشته باشد.

تیم استقلال فرهاد مجیدی

بازگشت مجدد فرهاد شاه به تیم استقلال تهران

سرانجام مجیدی در سال ۲۰۰۷ بازهم به استقلال بازگشت تا دوران محبوبیت خود را آغاز کند. فرهاد علی رغم اینکه جزو بازیکنان مسن تیم به حساب می آمد، هر سال جزو بهترین های تیم استقلال بود و عملکرد بسیار خوبی داشت. مجیدی ۶ سال برای استقلال در این دوران بازی کرد و موفق شد ۵۳ گل به ثمر برساند که مهمترین آن گل دربی ۸۹ بود. فرهاد در دقیقه پایانی توانست با یک فرار عالی از شیث رضایی عبور کند و با علیرضا حقیقی تک به تک شود و دروازه پرسپولیس را باز کند. این پیروزی، آغاز برد هایی بود که آبی پوشان سال هاست با آن برای هواداران رقیب سنتی خود کری می خوانند. همچنین مجیدی ۴ گل در دربی پایتخت مقابل پرسپولیس به ثمر رسانده که او را جزو محبوب ترین بازیکنان استقلال کرده است.

مجیدی در نیم فصل لیگ ۹۰-۹۱ به دلیل مشکلاتی تصمیم گرفت راهی لیگ قطر شود و با با تیم الغرافه قطر قراردادی ۴ ماهه را امضا کرد. همین جدایی کوتاه مدت از استقلال باعث شد که آبی پوشان قهرمانی لیگ را از دست دهند تا نقش مجیدی در این تیم به وضوح دیده شود. زمانی که فرهاد در الغرافه حضور داشت در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف پرسپولیس رفت، هواداران قرمز که علیه مجیدی شعار می دادند، سرانجام با واکنش او رو به رو شدند. فرهاد پیراهن خود را در آورد و پیراهن آبی که در زیر لباس خود داشت را بوسید و عدد ۴ را به هواداران پرسپولیس نشان داد تا کینه هواداران سرخ به او بیشتر شود، اما در عوض با این حرکت مجیدی محبوبیت بیشتری بین هواداران آبی به دست آورد.

تیم استقلال فرهاد مجیدی

فرهاد پس از اتمام قراردادش با الغرافه تصمیم گرفته از فوتبال خداحافظی کند، اما کمتر از ۳ ماه دوباره به میادین فوتبال بازگشت باز هم برای استقلال تهران به میدان رفت. ۱ سال بعد مجیدی در جریان دیدار با مس کرمان زمانی که با بازیکن دیگری تعویض شد پیراهن خود را در آورد و در آغوش امیر قلعه نویی قرار گرفت، سپس ۴گوشه زمین را بوسید و از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. زمانی که مجیدی در حال بوسیدن ۴ گوشه زمین بود، تمام هواداران، خبرنگاران و عکاسان به دنبال او بودند و از جریان بازی غافل شده بودند.

دوران مربی گری و حضور روی نیمکت استقلال به عنوان سرمربی

فرهاد مجیدی که مدرک مربی گری خود را گرفته بود، چندین بار شایعه حضورش روی نیمکت استقلال به عنوان سرمربی شنیده شد، اما سرانجام در نیم فصل لیگ هجدهم به عنوان دستیار وینفرد شفر شروع به کار کرد. طولی نکشید که وینفرد شفر از سوی مسئولان باشگاه استقلال اخراج شد تا فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی موقت آبی پوشان تا پایان فصل انتخاب شود. حالا فرهاد در قامت سرمربی باید به استقلال کمک کند و همچنان چشم هواداران به او است. مجیدی به شرط موقت بودن هدایت استقلال را بر عهده گرفت، اما هر چند که موقت باشد کار سختی خواهد داشت.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره صابر علی‌زاده

آواتار صابر علی‌زاده

این مطالب را نیز ببینید!

فوتبال لیگ قهرمانان آسیا ( الوحده - پرسپولیس )

فوتبال ایران | پرسپولیس و سه اتفاق رویایی در صورت قهرمانی در آسیا

به گزارش سایت بتکارت ، کمتر از ۲ هفته به یکی از حساس ترین و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *