صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / رشد در آمد فرمول یک در فصل جاری و طرح آزمایشی افزایش بودجه در سال ۲۰۲۰

رشد در آمد فرمول یک در فصل جاری و طرح آزمایشی افزایش بودجه در سال ۲۰۲۰

4 2 1

مدیران فدراسیون جهانی فرمول یک اعلام کردند که بودجه این رشته در سال ۲۰۱۹ رو به افزایش است و طبق پیش بینی‌های انجام شده در نیم فصل دوم نیز این روند ادامه پیدا خواهد کرد. هم‌چنین طرح آزمایشی افزایش بودجه سال ۲۰۲۰ به تایید رسید تا این طرح به طور مناسب تر و کامل تری در سال ۲۰۲۱ عملیاتی شود.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

مشارکت همگی تیم های فرمول یک در طرح افزایش بودجه سال ۲۰۲۰

چیس کری مدیر فرمول یک ضمن اعلام این خبر، بیان کرد که درآمد فرمول یک در ماه‌های آپریل تا ژوئن از ۵۸۵ میلیون دلار به ۶۲۰ میلیون دلار رسیده و هم چنین در ادامه این روند درآمد عملیاتی آن ها در ادامه نیم فصل دوم از ۱۴ به ۲۶ میلیون دلار خواهد رسید و این افزایش درآمد به طور محسوسی از گرندپری بحرین شروع شده و ادامه پیدا کرده است. این پیست یکی از پرهزینه ترین میزبان ها بوده و هم چنین درآمد قابل قبولی کسب کرده است. ده تیم حاضر نیز از افزایش درآمد‌ها احساس رضایت دارند چراکه دریافتی آنها از ۳۰۷ به ۳۳۵ میلیون دلار رسیده است و نسبت به فصل ۲۰۱۸ رشد را نشان می دهد و بدین ترتیب در آمد آن ها نیز نزدیک به ۲۸ میلیون یورو افزایش یافته است و این می‌تواند در زمینه های مختلف از جمله ارتقا سطح ماشین و انگیزه رانندگان به تیم ها کمک کند.

فرمول یک
لیبرتی مدیا در خصوص کاهش درآمد ها در سال ۲۰۱۸ با توجه به امسال این‌گونه به سوال خبرنگار پاسخ داد:

فصل ۲۰۱۸ به صورت متفاوتی نسبت به امسال آغاز شد و ادامه یافت و در سال گذشته گسترش مسابقات باعث کاهش درآمد ها گردید، چرا که مسابقات خاص و ترتیب برگزاری آن ها هزینه‌های متفاوتی را در بر داشت که تا حدودی با افزایش نرخ دریافتی در قرارداد های اساسی توانستیم آن مبلغ را جبران نماییم. هم‌چنین درآمد دریافتی از پخش مسابقات به دلیل افزایش نرخ، افزایش یافت و سود آوری ما کاهش پیدا کرد. بعد از آن در نیم فصل دوم ۲۰۱۸ به دلیل قراردادی که با اسپانسر جدید خود در نیمه فصل منعقد کردیم، اکنون درآمد حاصل از تبلیغات و اسپانسر افزایش یافته و این روند همان طور که مشاهده می کنید رو به افزایش است.

چِیس کری مدیر فرمول یک نیز با تایید این خبر اعلام کرد که در پایان سال ۲۰۱۹ به تمام اهداف مالی خواهند رسید و گفت :

خوشبختانه نیم فصل اول ۲۰۱۹ با موفقیت و روز های بسیار خوب برای ما و تیم ها به پایان رسید و فرمول یک با دستی پر و مسابقات فراموش نشدنی به تعطیلات تابستانی رفته است و همگی می توانیم استراحت خوبی را پشت سر بگذاریم. ما هم چنین از افزایش توان رقابتی فراری و ردبول و بازگشت هوندا به عنوان انجینی با توان پیروزی در مسابقات خوشحالیم و بی صبرانه منتظر شروع نیم فصل دوم خواهیم ماند چرا که از نظر من روز به روز بر جذابیت این بازی ها اضافه شده است.

afacb9da56dfa9c3ee93f325fe845d87
او در خصوص پخش مستند فرمول یک از شبکه نتفلیکس ادامه داد:

بسیار هیجان داریم که این کار مهم در حال انجام است و از همین جا اعلام می‌کنیم که فصل دوم سری شبکه نت فلیکس درباره فرمول یک با عنوان رانندگی برای بقا در سال ۲۰۲۰ روی آنتن خواهد رفت و شامل هر ده تیم خواهد شد که همگی حضور دارند. سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش درآمد و سودآوری هستیم و به سمت اهداف خود در پایان فصل ۲۰۱۹ حرکت می کنیم تا با موفقیت بیشتر به استقبال فصل ۲۰۲۰ برویم.

هم چنین او در خصوص طرح آزمایشی بودجه سال ۲۰۲۰ و عملیاتی شدن آن در سال ۲۰۲۱ اذعان داشت:

بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری برای فصل ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده که مورد استقبال تعداد زیادی از تیم ها واقع شده است. در سال ۲۰۲۰ تمام هزینه های تیم ها به آنها مخابره خواهد شد تا با ساز و کار سیستم و قوانین جدید آشنا شوند و هرگونه مشکل را متوجه شوند. چون سال ۲۰۲۰ این طرح امتحان می‌شود و اگر از ۱۷۵ میلیون دلار بیشتر شود، متضرر نخواهند شد زیرا این طرح آزمایشی است و می‌تواند اصلاح شود. سال ۲۰۲۰ از طرف کمپانی‌ها اعلام شده که با ما همکاری لازم را برای اجرای این طرح خواهند کرد ولی عدم اجرای آن عواقبی ندارد. هر چند به نفع تیم هاست که در آن شرکت کنند و همه تیم ها نیز از آن استقبال کرده اند ولی چون این طرح به صورت آزمایشی است می‌توانیم نقاط ضعف و قوت و هم چنین کم و کاستی ها را جبران نماییم تا برای سال ۲۰۲۱ آن را به تایید نهایی برسانیم. از نظر من این قانون کمک می‌کند تا تیم های جدیدی به مسابقات فرمول یک روی بیاورند و استقبال از آن زیاد خواهد بود.

62545705a54c66eaea2e3f784e503620
وی در ادامه افزود:

درست است که آخرین تلاش فرمول یک برای کاهش هزینه ها در سال ۲۰۱۰ منجر به یک فاجعه شد و عواقب زیادی را در بر داشت ولی امسال از اجرای این طرح و نحوه برگزاری آن مطمئن هستیم و نمی‌خواهیم آن اتفاقات دوباره بیفتد. بودجه ای که ما در نظر گرفتیم نتایج مثبتی را برای تیم های شرکت کننده خواهد داشت و تیم‌های جدیدی را نیز مجذوب خود می‌کند. مطمئن باشید اگر کوچکترین شکی در خصوص اجرای این طرح داشتیم هرگز دوباره آن را مطرح نمی‌کردیم ولی به شما قول می‌دهم که این طرح بسیار دقیق بررسی شده است و همه عوامل از جمله تیم ها حمایت خودشان را در این راستا اعلام کرده اند و من بسیار به اجرای این طرح امیدوار هستم و اطمینان دارم فصل های جذاب و رو به پیشرفتی در انتظار دنیای فرمول یک خواهد بود.

لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۰ تیم فرمول یک یو اس، اصلا فصل را شروع نکرد و تیم های ورجین، اچ آر تی و لوتوس به انتهای جدول چسبیده بودند و حتی تصمیم به جدایی از این ورزش راگرفتند و اتفاقات بسیار زیادی در آن فصل رخ داد.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *