صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / شوک در دنیای بوکس ؛ مرگ ماکسیم داداشف بر اثر ضربات وارده در مسابقه

شوک در دنیای بوکس ؛ مرگ ماکسیم داداشف بر اثر ضربات وارده در مسابقه

4 2 1

مرگ تلخ بوکسور ۲۸ ساله کشور روسیه ماکسیم داداشف همه را شگفت زده و دنیای بوکس را در غم و اندوه فرو برد.

 پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

داداشف که چند روز قبل با سوبریل ماتیاس بوکسوری از کشور پورتوریکو مبارزه کرد، در اثر مصدومیت شدید ناشی از این مبارزه سنگین و طاقت فرسا دچار خونریزی مغزی شد و خداحافظی زودهنگامی را با دنیای بوکس متحمل شد. این مبارزه در چارچوب رقابت‌ های مریلند آمریکا برگزار شد و تماشاگران زیادی نیز برای تماشا به میدان مسابقه آمده بودند. این بوکسور فوق سبک وزن هر ۱۳ مسابقه قبلی خود را برده بود و او در پی کسب پیروزی دیگری بود زیرا برنده این مسابقه باید با جاش تیلور بر سر کمربند مسابقه می‌ داد.

ماکسیم داداشف قربانی خشونت ورزش بوکس

ماکسیم داداشف قربانی خشونت ورزش بوکس
ماکسیم داداشف که ۱۱ راند با حریف سیه چرده و سفت و سخت خود خود مبارزه می کرد، در راند آخر ضربات سنگینی را از سوی ماتیاس دریافت کرد و تعادل خود را تقریبا از دست داد.مربی وی در راند ۱۱ این مسابقه درخواست متوقف شدن مبارزه را داد و داداشف قبل از رفتن به رختکن دچار حالت تهوع شد و هوشیاری خود را از دست داد و تقریبا از حال رفت و نقش بر زمین شد. لازم به ذکر است بعد از این که وی از حال رفت مسئولان حاضر در سالن او را سریعا به بیمارستان پرنس جورج دانشگاه مریلند انتقال دادند و مقدمات لازم برای درمان وی انجام شد و بعد از آن پزشکان سریعا روی او جراحی مغز انجام دادند و متوجه شدند که داداشف دچار خونریزی مغزی شده است. پزشکان که بر روی ناحیه راست سر او جراحی را انجام دادند اوضاع او را بسیار وخیم اعلام کردند تا این که در نهایت همسر او خبر مرگ وی را بر اثر جراحات وارده به مغز تایید کرد.

رقیب داداشف ماتیاس نیز پس از شنیدن خبر مرگ این بوکسور اعلام کرد که ویران شده و بسیار ناراحت است و به دنیای بوکس مرگ وی را تسلیت گفت.  اما به نقل از خبرگزاری چمپیونات روسیه، عمر کرملف، دبیرکل فدراسیون بوکس روسیه با اعلام درخواست توضیح قانونی از کمیته ورزشکاران مریلند درباره علت مرگ ماکسیم داداشف گفت:

نقایص قانونی زیادی در مبارزه میان ماکسیم داداشف و سوبریل ماتیاس صورت گرفتند. اعتبار اسناد پزشکی این مبارزه تایید نشده بود و هیچ گونه کمک ‌های اولیه همانند یخ یا چیزهای دیگری در رینگ وجود نداشت.

وی افزود:

در رینگ مسابقه هیچ برانکاردی نیز قرار ندادند و ماکسیم داداشف به تنهایی از آن خارج شد که این مسئله با هیچ یک از استانداردهای فدراسیون جهانی بوکس مطابقت ندارد.

884ebf28932d44baee33f4347f978f5b
دبیرکل فدراسیون بوکس روسیه همچنین خاطرنشان کرد: پیکر ماکسیم داداشف تا ۳ روز دیگر از آمریکا به روسیه انتقال داده می‌شود و ما پیگیر مرگ این بازیکن روس هستیم و از فدراسیون جهانی شکایت داریم.

 پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *