صفحه اصلی / تنیس / رکورد شکنی راجر فدرر ۳۸ ساله در زادگاه خود!

رکورد شکنی راجر فدرر ۳۸ ساله در زادگاه خود!

راجر فدرر تنیسور سوییسی ۳۸ ساله رکورد جالبی را از خود به ثبت رساند و به ۱۵۰۰امین بازی خودش در دنیای تنیس رسید. این در حالی است که او توانست در دوران ۲۰ ساله حضور خود در این ورزش به این رکورد دست پیدا کند.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

دوران پر فروغ راجر فدرر تمامی ندارد

به نقل از خبرگزاری آ اس اسپانیا، راجر فدرر در این هفته در مسابقات تنیس اپن بازل رقابت می‌ کند. این بازی ‌ها یکی از رقابت‌ های جذاب برای تنیسور سوییسی محسوب می ‌شود چرا که او می‌تواند در زادگاه خود به میدان مسابقه گام بگذارد و هواداران از او استقبال ویژه ای خواهند کرد. او در نخستین دور توانست پتر گویوفچیک را شکست دهد و به رکورد فوق العاده ۱۵۰۰ بازی در رقابت‌ های تنیس برسد. این اتفاق در طول ۲۰ سال رخ داد و به نظر می رسد او در دنیای حرفه ای تنیس به هر آن چه دوست داشته دست پیدا کرده است. بد نیست بدانید فدرر دومین تنیسوری است که به این رکورد دست پیدا می‌کند. این رکورد پیش تر در اختیار جیمی کانرز قرار داشت که توانسته بود به این رقم برسد. تنیسور سابق آمریکایی رکورد ۱۵۵۶ بازی را به ثبت رسانده است. فدرر در این ۱۵۰۰ رقابت توانسته است ۱۲۳۲ برد کسب کند و او ۲۶۸ بار نیز مغلوب شده است. اکنون تنیسور سوییسی ۴۲ برد با کانرز فاصله دارد. میانگین پیروزی های مرد شماره سه جهان در رتبه چهارم دیده می شود (۸۲.۱ درصد). تنها رافائل نادال (۸۳.۱ درصد)، نواک جوکوویچ (۸۲.۷ درصد) و بیورن بوری (۸۲.۷ درصد) بالاتر از او قرار دارند.
راجر فدرر
با رسیدن راجر فدرر به رکورد ۱۵۰۰ بازی ژوست متز در توئییتر خود آمار عجیبی را در این رابطه منتشر کرد. تنیسور سوییسی بیش از همه در رقابت‌ های مسترز ۱۰۰۰ امتیازی (۴۸۹) و گرند اسلم (۴۱۵) شرکت کرده است و میانگین ۳۸۱ و ۳۵۷ پیروزی را به ثبت رساند. تنیسور سوئیسی برای شکست مرد شماره یک جهان (در این ۲۰ سال) به سختی افتاد و در ۳۰ دیدار تنها ۱۰ بار پیروز شد. هم چنین فدرر هرگز در این ۱۵۰۰ بازی، میدان را ترک نکرد. او با ۳۴۳ حریف روبرو شد که بیشترین رقابت با جوکوویچ (۴۸ بازی) و نادال (۴۰ بازی) بود.
فدرر هم‌ چنان به درخشش در جهان تنیس ادامه می دهد و اپن بازل فرصت خوبی است تا به افتخارات خود قهرمانی دیگری بیافزاید. او به دنبال فتح دهمین قهرمانی در زادگاه خود است. هم چنین می تواند صد و سومین عنوان خود را به دست آورد و به رکورد کانرز (۱۰۹ قهرمانی) نزدیک شود. این تنیسور با این که ۳۸ سال سن دارد ولی پا به پای تنیسوران مطرح دنیا از جمله نواک جووکوویچ و رافائل نادال پیش می آید. او پس از این پیروزی و رکورد شکنی در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

از به دست آوردن این پیروزی و ثبت این رکورد بسیار خوشحال هستم. علاوه بر رکورد شکنی توانستم در زادگاه خود یعنی سوییس به این عنوان مهم دست پیدا کنم. هم چنان قصد ندارم دست از تلاش بر دارم و دوست دارم قوی تر از قبل به کار خود ادامه دهم تا عنوان های بیشتری را کسب نمایم.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره سعید

آواتار سعید

این مطالب را نیز ببینید!

ترفندهای شرطبندی در تنیس

آموزش شرط ‌بندی تنیس | ترفندهای شرط بندی در تنیس (بخش اول)

ورزش تنیس طرفداران زیادی دارد و دلیل آن‌هم روشن است. با توجه به هیجان بالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *