صفحه اصلی / تنیس / رافائل نادال : لذت در بازی تنیس برای من،از جابه جایی رکوردها با ارزش تر است

رافائل نادال : لذت در بازی تنیس برای من،از جابه جایی رکوردها با ارزش تر است

همان طور که مشاهده کردید رافائل نادال اسپانیایی برای چهارمین بار قهرمان تنیس آزاد آمریکا شد و فاصله خود را با رقبا به حداقل رساند. نادال در آخرین مصاحبه خود صحبت هایی را در این خصوص بیان کرد.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

نزدیک شدن رافائل نادال به جایگاه نخست رده بندی جهانی تنیس

رافائل نادال که با غلبه بر دنیل مدودف برای چهارمین بار قهرمان تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۹ و برای نوزدهمین بار قهرمان یک گرند اسلم شد فاصله خود را با راجر فدرر که بیست قهرمانی گرند اسلم را در کارنامه خود دارد، کمتر کرد و فاصله خود را از لحاظ امتیازی نیز با مرد شماره یک تنیس دنیا یعنی نواک جوکوویچ به ۶۲۰ امتیاز رساند تا با یک قهرمانی دیگر بتواند بار دیگر به جایگاه نخست رده بندی جهانی برسد و افتخاری بزرگ را از آن خود کند و بعد از چند سال این جایگاه را از جوکوویچ پس بگیرد.
بعد از مسابقه ویدئویی از نادال پخش شد که به تقدیر از او و عملکرد وی در همه این سال‌ ها پرداخته بود، او که با دیدن این ویدئو احساساتی شده بود و اشک می‌ریخت، گفت:

خیلی خوشحال هستم و نمی دانم چه طور حس ام را بگویم. این جام برای من معنی خیلی زیادی دارد وشرایط متفاوتی را برای من رقم زد. بسیار شادمان ام که توانستم یک عنوان قهرمانی دیگر را در کارنامه خود اضافه کنم و بار دیگر جام قهرمانی را بالا سر ببرم.

رافائل نادال
نظرتان در خصوص بازی فینال؟

سه ساعت آخر مسابقه خیلی فشرده بود و بسیار سخت، چه از نظر جسمی و چه از نظر ذهنی و روحی فشار زیادی به من وارد شد ولی خوشحال هستم که در نهایت موفق شدم. با دیدن این فیلم و جمعیتی که مثل همیشه مرا تحت تأثیر قرار می‌دهند، همه این‌ها واقعاً باعث شده‌اند که این لحظه برای من بسیار خاص و استثنایی باشد. یک روز فراموش ‌نشدنی که حتی نمی دانم چه طور آن را توصیف کنم.

همان طور که متوجه شدید این برد رافائل نادال وی را در آستانه رسیدن به رکورد رویایی و دست نیافتنی راجر فدرر سوییسی در کسب بیشترین گرند‌ اسلم مردان تنیس دنیا قرار داد. فدرر بیست قهرمانی در کارنامه دارد و بعد از او و نادال، نفر سوم نواک جوکوویچ است که ۱۶ قهرمانی در رقابت ‌های آزاد تنیس دنیا را در تالار افتخارات اش ثبت کرده است. نادال اما بر این باور است که بیشتر روی این که در سطحی با کیفیت بالا به حرفه خود ادامه دهد تمرکز دارد تا این که دنبال رکورد شکنی باشد.

او در این باره افزود:

مسلماً دوست دارم کسی باشم که بیشترین افتخارات و مدال ‌ها را از آن خود کرده است، اما به آن فکر نمی‌کنم و نمی ‌خواهم هر روز برای این هدف تمرین و بازی تنیس را انجام دهم. من تنیس را بازی می‌کنم، چون عاشق تنیس هستم. اصلاً این‌ طور نیست که فقط به کسب گرند‌اسلم‌ ها برای رکورد شکنی تمرکز و یا فکر کنم. ورزش تنیس خیلی فراتر از گرند‌ اسلم‌ ها است. الان به این احتیاج دارم که به چیز‌های دیگر فکر کنم. بازی می‌کنم که شاد باشم. البته که برد و موفقیت باعث شادی مضاعف من می‌شود ولی هدف من صرفا این نیست که بازی کنم تا رکورد کسی را جا به جا کنم. تنیس همه زندگی من است و زندگی کردن در کنار آن را دوست دارم.

45fca35bf2e29ddb2e49305da1c813d6
نادال در ادامه صحبت های خود تاکید داشت که احساس رضایت خود و شاد کردن هواداران اش بسیار شیرین تر و زیبا تر از رکورد شکنی است . او در خصوص بازی و پیروزی بر مدودف گفت:

این مدل رقابت همانند بازی من و مدودف در فینال تنیس آزاد آمریکا که باعث جلب توجه تماشاگران می‌شود و مردم را به شور و شوق می‌آورد، برای ورزش تنیس بهترین اتفاق است که شما بتوانی تماشاگران را چه در استادیوم و چه در منزل به وجد بیاوری. همه چیز ‌هایی که تاکنون به دست آورده‌ام به مراتب بیشتر از آن چه که فکر می‌کردم بوده ‌اند و من رویای آن را داشتم. آن چه باعث خوشحالی و شادی می‌شود، احساس رضایت شخصی در هر انسانی است. از این نظر من خیلی آرام و خیلی خوشحال هستم بابت همه کار‌هایی که انجام داده‌ام تا از خود راضی باشم. باعث افتخار من است که بخشی از این رقابت و مبارزه بوده و هستم، اما اجازه دهید باز هم این نکته را ذکر کنم که تو نمی‌توانی هر روز به ‌دنبال این باشی که چه کسی بیشتر از تو عنوان دارد یا کمتر از تو دارد و بعد هم بابت این مسائل خودت را ناراحت کنی یا با کسب آن بیش از حد خوشحال شوی. این مسائل باعث می شوند تا تمرکز شما بر روی بازی های اصلی از بین برود و با استرس و تمرکز بر هدفی دیگر، موضوع اصلی به نام پیروزی در یک بازی را فراموش خواهید کرد. پس پیشنهاد می کنم چه در زندگی شخصی و چه در زندگی ورزشی از انجام کاری که انجام می دهید لذت ببرید و صرفا به دنبال جاه طلبی و جا به جایی رکورد عناوین نباشد.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره سعید

آواتار سعید

این مطالب را نیز ببینید!

ترفندهای شرطبندی در تنیس

آموزش شرط ‌بندی تنیس | ترفندهای شرط بندی در تنیس (بخش اول)

ورزش تنیس طرفداران زیادی دارد و دلیل آن‌هم روشن است. با توجه به هیجان بالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *