صفحه اصلی / تنیس / دهمین قهرمانی راجر فدرر در تنیس اوپن هاله آلمان

دهمین قهرمانی راجر فدرر در تنیس اوپن هاله آلمان

در تنیس هاله در کشور آلمان راجر فدرر سوییسی توانست به عنوان قهرمانی این رقابت ها دست پیدا کند.

این رقابت که جایزه نقدی ۴۲۹/۹۵۵ یورو و ۵۰۰ امتیازی را در پی داشت، این بار راجر فدرر توانست به این مهم دست پیدا کند. این رقابت دیشب بین راجر فدرر مرد شماره ۳ فعلی رده‌بندی جهانی و داوید گوفن بلژیکی مرد شماره ۳۳ فعلی رده‌بندی جهانی انجام گردید و راجر فدرر توانست در دو ست با نتایج ۱-۶ ۶-۷ برای دهمین بار برنده این مسابقه شود. او با این پیروزی نیز به ۶۸ برد و ۷ شکست در این رقابت ها آمار خود را ارتقا داد. در خصوص مسابقات هاله آلمان بدانید که همه ساله بعد از مسابقات گرند اسلم رولان گاروس برگزار می شود و این بار بر روی چمن برگزار می گردد. یکی از مراحل آماده سازی تنیس بازان برای حضور در سومین گرند اسلم سال یا همان ویمبلدون و انطباق با شرایط متفاوت مسابقه بر روی چمن، پس از پایان فصل خاک، مسابقات تنیس هاله آلمان است زیرا در بخش مردان مسابقات ویمبلدون، سیدبندی با روشی متفاوت انجام می‌شود که در آن علاوه بر امتیازات رده‌بندی جهانی، عملکرد بازیکنان و امتیازاتی که در مسابقات چمن دو ساله گذشته به دست آورده‌اند نیز در محاسبات لحاظ می‌شود.این تورنومنت قدمت زیادی ندارد و از سال ۱۹۹۳ در حال برگزاری می باشد.این مسابقه یکی از هفت تورنمنت تنیس بر روی سطح چمن در تقویم سالانه مسابقات ATP آقایان است که فرصت انطباق بیشتر با شرایط متفاوت مسابقه بر روی چمن را پس از مسابقات خاک همانند رولان گاروس می دهد. این تورنمنت تا سال ۲۰۱۴ جزو تورنمنت‌های ۲۵۰ امتیازی بود اما با تغییرات به وجود آمده در فصل چمن، از سال ۲۰۱۵ به مسابقات ۵۰۰ امتیازی تبدیل شد. از سال ۱۹۹۳، این تورنمنت در ۴ زمین خارج از سالن و بر روی سطح چمن برگزار شده است. استادیوم اصلی (Gerry Weber Stadion است که ۱۲٫۳۰۰ نفر گنجایش و ظرفیت دارد و دارای سقف متحرکی است که ظرف تنها ۸۸ ثانیه، جمع می شود، تا پس از آغاز بارش باران، مسئولین مجبور به توقف بازی نباشند. البته این استادیوم چند منظوره در مسابقات هندبال، بسکتبال، والیبال و بوکس و همچنین در برگزاری کنسرت‌های موسیقی نیز به کار می رود.

قهرمانی راجر فدرر در تنیس هاله

قهرمانی راجر فدرر در تنیس هاله
او پس از این مسابقه ای در مصاحبه با خبرنگار بازی گفت:

خیلی خوشحالم که توانستم به این قهرمانی دست پیدا کنم و باورم نمی شود زیرا هم فکرش را نمی کردم که دیگر بتوانم قهرمان شوم و هم این که حریفانم بسیار قدر تمند بودند ولی هم اکنون می توانم دهمین قهرمانی ام در این مسابقات را جشن بگیرم و از این بابت بسیار خوشحال هستم. هم اکنون لحظه زیبایی برایم رقم خورد که مطمئن هستم با روحیه ویژه ای به مسابقات ویمبلدون پا خواهم گذاشت. خوشحالم که قهرمان شده ام چون جالب است بدانید که هر بار که عملکرد قابل قبولی و یا به عبارتی در این جا قهرمانی کسب کرده ام توانسته ام در ویمبلدون نیز نتایج خوبی بگیرم. البته همیشه به این صورت نبوده است ولی برای زیاد پیش آمده است و امیدوارم در ویمبلدون برایم این اتفاق بیفتد. خوشحالم که در حال حاضر سالم هستم و مصدومیتی گریبانم را نگرفته است بنابراین با خیالی آسوده می توانم استراحت کنم و لذت ببرم و بعد از آن با تمرینات مخصوص راهی آن مسابقات مهم خواهم شد.

در خصوص قهرمان این دوره نیز بدانید که راجر فدرر که همواره این تورنمنت را به منظور آماده‌سازی برای گرند اسلم ویمبلدون برگزیده، با ۱۰ بار قهرمانی در هاله که ۴ نوبت آن به صورت پی در پی بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ و یک بار هم در سال ۲۰۰۸ و سپس در ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به دست آمده، رکورد دار بیشترین قهرمانی در این تورنمنت است. نکته جالب اینجاست که در اکثر موارد هرگاه فدرر در این تورنمنت قهرمان شده، در گرند اسلم ویمبلدون نیز، جام قهرمانی را موفق شده است به بالای سر ببرد.هم چنین رکورد بیشترین قهرمانی پی در پی قهرمانی در بخش انفرادی در سال های ۲۰۰۳–۲۰۰۶ و بیشترین تعداد حضور در دیدار فینال بخش انفرادی ۱۴ دوره در سال های ۲۰۰۳, ۲۰۰۴, ۲۰۰۵, ۲۰۰۶, ۲۰۰۸, ۲۰۱۰, ۲۰۱۲, ۲۰۱۳ ,۲۰۱۴, ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نیز در اختیار این تنیسور سوییسی می باشد. در مجموع نیز او در ۱۵۵ امین فینال دوران حرفه‌ای خود حضور پیدا می‌کرد و با این قهرمانی ۱۰۲ امین جام خود را به دست آورد و اکنون تنها ۷ عنوان با رکورد جیمی کانرز فاصله دارد. کانرز با ۱۰۹ عنوان رکوردار بیشترین تعداد قهرمانی در تاریخ تنیس است و فدرر بیش از پیش به او نزدیک شده است. هم چنین او در رده بندی جهانی هم چنان در رتبه سوم و در تنیس ویمبلدون در سید دوم جای خواهد گرفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره سعید

آواتار سعید

این مطالب را نیز ببینید!

ترفندهای شرطبندی در تنیس

آموزش شرط ‌بندی تنیس | ترفندهای شرط بندی در تنیس (بخش اول)

ورزش تنیس طرفداران زیادی دارد و دلیل آن‌هم روشن است. با توجه به هیجان بالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *