صفحه اصلی / فوتبال / لیگ قهرمانان اروپا / دنی رز: انتظار رسیدن تاتنهام به فینال را نداشتم

دنی رز: انتظار رسیدن تاتنهام به فینال را نداشتم

4 2 1

دنی رز مدافع چپ تیم تاتنهام معتقد است انتظار بالا آمدن تاتنهام تا اینجا را در ذهن نداشته اما این ارزش کار مائوریسیو پوچتینو سرمربی تیم را نشان می دهد.

اسپرز بارها در این فصل در آستانه حذف از لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفتند اما این مدافع انگلیسی می گوید این جنگندگی و بازگشت به شرایط بازی تحت تاثیر پوچتینو در این تیم شکل گرفته است. وی اعتراف کرد که توقع نداشته تیمش تا این مرحله و در فینال رقابت ها حضور پیدا کند اما قرار گرفتن آن ها در کنار لیورپول در شنبه آینده در شهر مادرید پروسه پنج ساله مربیگری پوچتینو را به خوبی بازتاب می دهد. تاتنهام راه بسیار سختی را برای رسیدن به این مرحله طی کرد. آن ها در مرحله گروهی در دقایق پایانی توانستند در نیوکمپ بارسلونا را متوقف سازند و با وجود هم امتیاز شدن با اینترمیلان با توجه به گل زده در خانه این تیم ایتالیایی موفق شدند با ۸ امتیاز به دور حذفی صعود کنند. در مرحله یک هشتم پایانی با وجود قرعه سخت و در آمدن اسم دورتموند برای این تیم لندنی، آن ها به راحتی و در مجموع چهار بر صفر راهی هشت تیم برتر رقابت ها شدند جایی که باید برابر تیم آماده پپ گواردیولا یعنی منچستر سیتی قرار می گرفتند و در یک بازی برگشت تکرار نشدنی که کمک داور ویدئویی نیز به کمکشان آمد توانستند با وجود باخت ۴-۳ یکبار دیگر با قانون گل زده در خانه حریف به نیمه نهایی صعود کنند. در این مرحله نیز تاتنهام هاتسپر در خانه به آژاکس شگفتی ساز جام باخت و در بازی برگشت در هلند در حالیکه در نیمه اول بازی هلندی ها با دو گل از حریف پیش بودند، شاگردان پوچتینو در یک بازگشت تاریخی در نیمه دوم با هتریک لوکاس مورا که آخرین گل او در لحظه آخر بازی و در دقیقه ۹۵ به ثمر رسید راهی فینال شدند. دنی رز یکی از بازیکنان این تیم که امسال بازی های زیادی را برای این تیم در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده به مسائل مختلفی در مورد عملکرد تیم و تاثیرات سرمربی می پردازد.

دنی رز در صبحت های خود گفت:

از زمانی که به باشگاه آمدم، حاضر بودن در فینال چمپیونز لیگ هرگز به ذهنم خطور نکرده بود. همیشه دوست داشتم که قهرمانی در جام اتحادیه، جام حذفی و یا لیگ برتر را با تیم جشن بگیرم. یکبار به فینال جام اتحادیه رسیدیم، دوبار در نیمه نهایی جام حذفی حضور داشتیم و عملکردمان در لیگ ضد و نقیض بود و نتوانستیم به جام نزدیک شویم. به این فکر می کنم که تنها ۹۰ دقیقه فاصله تا بالا بردن جام لیگ قهرمانان اروپا مانده است. هرگز فکر نمی کردم که این امر با تاتنهام بتواند محقق شود. این نشان می دهد که در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

پوچتینو همواره در تلاش بوده تا بازیکنانش را متقاعد کند که تاتنهام ظرفیت به چالش کشیدن بزرگترین تیم ها را در لیگ قهرمانان اروپا که بالاترین سطح فوتبال اروپا می باشد داراست. دنی رز از محقق شدن این پیام سرمربی خود می گوید: حالا می فهمم که حرف های او چه معنی ای داشت. این مسئله نبود که به حرف هایش باور نداشته باشم فقط نمی توانستم آن صحبت ها را درک کنم. حالا به خوبی متوجه این موضوع هستم و این نشان می دهد که چرا او مربی است و من یک بازیکن هستم.

از ژانویه سال ۲۰۱۸ هیچ بازیکن جدیدی به تاتنهام اضافه نشده و آخرین خرید تیم لوکاس مورا است که از پاری سن ژرمن فرانسه به اسپرز پیوست. دنی رز از سیاست های باشگاه و کادر فنی در زمینه عدم قرارداد با بازیکنان جدید می گوید و به این نکته می کند که پوچتینو به بازیکنان حال حاضر خودش کاملا اعتماد دارد.

دنی رز در مورد این موضوع توضیح داد:

مشخصا ما بازیکنان در مورد سیستم نقل و انتقالاتی و اینکه چرا باشگاه با بازیکن جدیدی قرارداد امضا نمی کند مطلبی نمی دانیم. شما می توانید فرض کنید که سرمربی به کاری که در دو سال اخیر انجام داده اعتماد کامل دارد و به بازیکنانش اعتقاد دارد و نمی خواهد بازیکنی را برای به چالش کشیدن پست بازی شما اضافه کند یا این گونه برداشت کنید که هیچکس نمی خواهد به تاتنهام ملحق شود و سران باشگاه بودجه برای خرید بازیکن جدید ندارند. مجموعه تیم پذیرفته است که مربی به آن ها اعتقاد دارد و این برخلاف چیزی است که در رسانه ها وجود دارد و یا حرف هایی که خود من در گذشته گفتم که مربی نیاز به امضای قرارداد با بازیکنان جدید دارد. سرمربی به راه خود باور دارد. ما همگی در این راه پشت او هستیم و می بینید که این ما را به چه سمتی کشانده است. ما در فینال چمپیونز لیگ حضور داریم! و سال بعد نیز در این رقابت ها حضور خواهیم داشت. رسیدن به اینجا اعتبار زیادی برای پوچتینو به دنبال دارد. ما همگی تا اینجا عملکرد خوبی داشته ایم.

بیشتر از دو هفته از آخرین بازی تاتنهام قبل از تقابل شنبه شب با لیورپول در واندا متروپولیتانو می گذرد اما رز می گوید اوضاع کمپ تمرینی تیم از زمان آخرین بازی تیم در لیگ جزیره مقابل اورتون خوب پیش می رود.

دنی رز
دنی رز

دنی رز انگلیسی در مورد وضعیت تیم می گوید:

پیامی که مربی در تلاش بود به ما انتقال دهد تنها خواستن این نکته بود که آرامش خود را حفظ کنیم. مشخصا رفتار تیم در تمرینات مثل دیگر بازی ها نیست چون این بازی شبیه هیچ بازی دیگری نیست اما او در مجموع نمی خواهد که زیاده از حد به این موضوع فکر کنیم. او از ما خواسته تا به زمین برویم و خودمان را نشان بدهیم مثل کاری که مقابل آژاکس و منچستر سیتی انجام دادیم و می دانیم که او کاملا به ما اعتماد دارد. شما این موضوع را نمی توانید طی سه هفته تغییر دهید. این فلسفه مربیگری پوچتینو است که همیشه از ما می خواهد تا برای همه بازی ها رفتار یکسان داشته باشیم و از ما توقع دارد به شکل یکسان تمرین کنیم. ما دقیقا به همان شکل که برای بازی های لیگ جزیره تمرین می کنیم در اینجا آماده می شویم و کار اضافه یا کمتری انجام نمی دهیم. سه هفته زمان داشتیم و او از ما در هر هفته کار بر روی مسائل مختلفی را خواستار شد. برای یک مربی بازی نکردن تیمش در سه هفته کار سختی است و شما نمی دانید که تیم چقدر سخت در این مدت تلاش کرده است اما کادر فنی عملکرد عالی را برای بالانس نگه داشتن تیم به منظور ادامه این روند به نمایش گذاشتند و در راس آن ها سرمربیست که کار فوق العاده ای انجام داده است.

تاتنهام از زمان فتح جام یوفا در سال ۱۹۸۴ دیگر موفق به کسب هیچ جام اروپایی نشده و بعد از ۳۵ سال بار دیگر به یک فینال اروپایی رسیده است. دنی رز می گوید اکنون زمان آن است که بازیکنان به پتانسیل بالای خود نگاه کنند و به این تاریخ سازی به چشم یک فاکتور انگیزه بنگرند و رسیدن به فینال این امر را تایید می کند.

دنی رز در بخش پایانی صحبت های خود گفت:

در این مدت زمان زیادی داشتم تا به این فکر کنم که بعد از ۹۰ دقیقه ما می توانیم تبدیل به اسطوره شویم و این شگفت انگیز است. این برایمان باید انگیزه اصلی باشد. در آغاز رقابتها هیچکس انتظار نداشت که ما را در اینجا ببیند. هیچکس توقع نداشت که حتی به یک چهارم یا نیمه نهایی برسیم. برای خودمان، سرمربی و به خصوص برای هواداران می خواهیم که قهرمانی را کسب کنیم. برد می خواهیم و در تلاش هستیم تا به جهان نشان دهیم پروژه ای که مربی پنج سال پیش آن را شروع کرد، در حال اتفاق افتادن است. حالا یک استادیوم و یک محل تمرین اختصاصی داریم. امیدواریم که این اولین قدمها از یک راه طولانی باشد تا زمانی که پوچتینو در باشگاه حضور دارد.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

xsz 1

تحلیل شرط‌بندی؛ بررسی چهار بازی در شب اول هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا

هفته پنجم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در مرحله گروهی امشب و فردا شب برگزار خواهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *