صفحه اصلی / تنیس / دنیل مدودف روس، قهرمان مسابقات تنیس مسترز شانگهای چین شد

دنیل مدودف روس، قهرمان مسابقات تنیس مسترز شانگهای چین شد

4 2 1

در دیدار نهایی مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی شانگهای ، دنیل مدودف مرد شماره ۴ تنیس جهان، از کشور روسیه به آسانی از سد الکساندر زورف آلمانی عبور کرد و فاتح این رقابت‌ ها شد و فصل بسیار خوب را با این قهرمانی تکمیل کرد. با توجه به این که او تنها ۲۳ سال سن دارد، برخی ها آینده او را بسیار درخشان توصیف می کنند.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

پدیده جوان کشور روسیه دنیل مدودف فاتح تنیس مسترز چین

رقابت‌ های تنیس شانگهای، هشتمین تورنمنت مسترز ۱۰۰۰ امتیازی فصل و تنها تورنمنت مسترزی است که خارج از قاره اروپا و آمریکای شمالی برگزار می‌ شود. مسترز شانگهای همه ساله در اواسط مهر ماه در مجموعه تنیس چیژانگ و در دو بخش انفرادی و دونفره مردان انجام می‌گیرد. این مسابقات بر روی زمین‌ های هارد از نوع DecoTurf بازی می‌شود. مجموعه ورزشی « چی‌ژانگ فارست اسپرتس» در منطقه مین‌ هانگ (جنوب شهر شانگهای) میزبانی از مسابقات مسترز شانگهای را به عهده دارد. این مجموعه دارای ۲۵ زمین تنیس شامل ۳ زمین اصلی با نام ‌های زمین مرکزی، زمین گرند استند و زمین شماره ۳ است. استادیوم مرکزی مسابقات که سقف متحرک آن با الهام از گل ماگنولیا (گل شهر شانگهای) از ۸ قسمت تشکیل شده ، ۱۵۰۰۰ نفر گنجایش دارد. پس از تکمیل فاز دوم، مجموعه چی‌ژانگ ۴۰ زمین تنیس خواهد داشت.
دنیل مدودف
جالب است بدانید در فاصله سال‌ های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸، مجموعه چی‌‌ ژانگ، میزبانی از رقابت‌ های فینال تور جهانی تنیس مردان را که در آن زمان با نام « مسترز کاپ » شناخته می ‌شد، بر عهده داشت. اما در سال ۲۰۰۹ و همزمان با انتقال مسابقات مسترز کاپ به شهر لندن، میزبانی یک تورنمنت مسترز به شانگهای واگذار شد تا قارۀ کهن هم‌ چنان سهمی از تورنمنت ‌های بزرگ تنیس داشته باشد و بتواند میزبان یک تورنومنت مهم باشد.
در اولین دوره این مسابقات، نیکولای داویدنکوی روس با شکست نادال به عنوان قهرمانی دست یافت. از سال ۲۰۱۰ به بعد اما جام قهرمانی این تورنمنت تنها به ۳ بازیکن رسیده بود و جای رافائل نادال اسپانیایی برای قهرمانی خالی بود؛ بازیکنانی که از ۲۰۱۰  تاکنون قهرمان شدند، نواک جوکوویچ، اندی ماری و راجر فدرر بودند که با قهرمانی مدودف این ترکیب سه نفره رسما منحل شد و اسم این تنیسور روس را به هم به جمع این تنیسوران برتر اضافه می شود.
رکوردها

  •  بیشترین تعداد قهرمانی: نواک جوکوویچ با ۴ قهرمانی
  •  بیشترین حضور در فینال: اندی ماری و نواک جوکوویچ با ۴ حضور
  • بیشترین تعداد قهرمانی پی ‌در ‌پی: اندی ماری و نواک جوکوویچ با ۲ قهرمانی
  •  بیشترین تعداد پیروزی متوالی در مسابقات: نواک جوکوویچ با ۱۳ پیروزی
  •  بیشترین تعداد حضور: ژیل سیمون با ۱۰ حضور
  • مسن ‌ترین قهرمان: راجر فدرر با ۳۶ سال و ۲ ماه و ۷ روز
  • جوان ‌ترین قهرمان: اندی ماری با ۲۳ سال و ۴ ماه و ۲۶ روز

مدودف در این مسابقه که یک ساعت و ۱۳ دقیقه به طول انجامید، توانست حریف آلمانی خود را در دو ست متوالی و با نتایج ۱-۶ و ۴-۶ مغلوب کند. این نخستین پیروزی مدودف برابر زورف بود؛ در چهار مصاف قبلی این دو‌ جوان اهل هامبورگ به پیروزی رسیده بود.
ea9bd9861b4552a9f8299431f385d67a
تنیس ‌باز اهل مسکو در ۶ امین فینال متوالی ‌اش موفق شد ۲ امین عنوان مسترز و ۷ امین عنوان حرفه‌ای خود را کسب نماید. او اولین مسترز خود را تابستان امسال در سینسیناتی کسب کرد.
این بازیکن ۲۳ ساله که در شانگهای بدون از دست دادن حتی یک ست به قهرمانی رسید در مسیر راه یابی به فینال، کامرون نوری، واچک پاسپیسیل، فابیو فونینی و استفانوس سیتسیپاس را پشت سر گذاشت. نکته جالب توجه بازی های امسال نبود رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان بود، رافائل نادال اسپانیایی به دلیل مصدومیت از ناحیه دست چپ که در مسابقات لیور کاپ برای وی اتفاق افتاد، در این دوره حضور نداشت. مرد شمارۀ ۲ تنیس جهان که جام مسترز شانگهای در ویترین افتخارات او خالی است، سال گذشته نیز به علت مصدومیت نتواست در این مسابقات شرکت کنند و به نظر می رسد این رقابت ها چندان برای او شانس نداشته است تا به ویترین پر افتخارات خود این جام را نیز اضافه کند.
مدودف با پیروزی امروز، ۵۹ امین برد خود در فصل ۲۰۱۹ را به دست آورد؛ او در این فصل بیشترین تعداد پیروزی را به دست آورده است. نواک جوکوویچ و رافائل نادال هر کدام با ۴۸ پیروزی او را دنبال می‌کنند.
نیمه دوم سال ۲۰۱۹ برای مدودف رویایی سپری شده است. وی با شروع فصل هاردکورت آمریکای شمالی در رقابت ‌های ۵۰۰ امتیازی واشینگتن و مسترز مونتریال به نائب ‌قهرمانی رسید و در سینسیناتی توانست اولین جام بزرگ خود را به دست آورد. مدودف در نیویورک نیز عملکرد فوق‌العاده ‌ای از خود به جای گذاشت و نائب‌ قهرمان شد.
این ستاره جوان تنیس جهان سپس در رقابت ‌های خانگی سن‌ پترزبورگ جام قهرمانی را بالای سر برد و حالا با فتح تنها مسترز قاره آسیا یک عنوان مهم دیگر را به افتخارات خود اضافه کرد. مدودف که پیش‌تر جواز حضور در مسابقات فینال تور جهانی در لندن را کسب کرده بود، با این برد ۱۰۰۰ امتیاز به دست آورد و جایزۀ ۱/۳۷۴/۹۹۵ دلاری مسابقات را با خود به خانه برد.
568001d9eb97f2b157d06df96feb0648
اما در طرف دیگر، الکساندر زورف که برای فتح ۴ امین مسترز خود تلاش می‌کرد، از رسیدن به این مهم بازماند. او با صعود به فینال شانگهای، ۶۰۰ امتیاز به مجموع امتیازات خود اضافه کرد و شانس خود را برای حضور در رقابت ‌های فینال تور جهانی افزایش داد. با توجه به حذف زود هنگام نواک جوکوویچ و راجر فدرر، مدودف به خوبی توانست از موقعیت خود در این مسابقات استفاده کند و روز های خوب خود را ارتقا بخشید.

تقسیم بندی امتیازات فردی مسترز شانگهای به شرح زیر است:

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی سوم دوم اول
انفرادی مردان ۱۰۰۰ ۶۰۰ ۳۶۰ ۱۸۰ ۹۰ ۴۵ ۱۰
دونفره مردان ۰

جوایز نقدی مسترز شانگهای:

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی دور سوم دور دوم دور اول
انفرادی $۱,۳۷۴,۹۹۵ $۶۹۶,۰۰۰ $۳۵۷,۰۰۰ $۱۸۴,۰۰۰ $۹۲,۱۷۵ $۴۸,۲۷۵ $۲۷,۲۰۵
دونفره $۴۰۸,۸۴۰ $۱۹۹,۵۲۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۵۰,۹۵۰ $۲۶,۸۷۰ $۱۴,۳۹۰

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

کانر مک گرگور و داستین پویریر

مسابقه UFC | رقابت کانر مک گرگور و داستین پویریر در ابوظبی

کانر مک گرگور و داستین پویریر در فایت اصلی مسابقات UFC برای دومین بار به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.