صفحه اصلی / راهنمای شرط‌بندی مسابقات / تحلیل شرط‌بندی؛ نگاهی ریزبینانه به آمار و ارقام دربی منچستر ، قرمز یا آبی؟

تحلیل شرط‌بندی؛ نگاهی ریزبینانه به آمار و ارقام دربی منچستر ، قرمز یا آبی؟

4 2 1

شنبه‌شب منچسترسیتی در اتحاد میزبان منچستریونایتد است، دربی منچستر با قضاوت آنتونی تیلور برگزار می‌شود و مایکل الیور داور VAR این بازی است. منچسترسیتی فعلاً با 32 امتیاز سوم است و منچستریونایتد با 21 امتیاز در جایگاه ششم ایستاده است.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

شب داغ اتحاد و دربی منچستر

شب داغ اتحاد و دربی منچستر
بعد از سال‌ها این دو تیم در شرایطی پای به دربی منچستر میگذارند، که هر دو فاصله نسبتاً زیادی با صدر جدول دارند. در ابتدای دهۀ جاری میلادی، منچستریونایتد و منچسترسیتی پیشتازان جزیره بودند و بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ قهرمانی‌های جزیره را بین خودشان تقسیم کردند، با بازنشستگی فرگوسن، یونایتد افت کرد و تنها در فصل ۲۰۱۷ -۲۰۱۸ بود که رقیب منچسترسیتی در کورس قهرمانی بود، سیتی هم بعد از دو قهرمانی پیاپی در لیگ برتر که با رکوردشکنی‌های فراوان همراه بود، حالا در این فصل از صدر جدول فاصله گرفته است، با تمام این اوصاف، این دربی جذابیت‌های همیشگی خود را دارد. سولسشائر در کنفرانس خبری به رقیب کنایه زد و عنوان کرد:

حداقل در سال‌های اخیر هر سال دربی منچستر را شاهد هستیم.

کنایه سولسشائر به عدم حضور منچسترسیتی در سطح اول فوتبال جزیره در اواخر دهۀ ۹۰ میلادی بود. زمانی که سولسشائر به منچستریونایتد پیوست، سیتی به دسته یک سقوط کرده بود و پنج سال طول کشید تا دوباره شاهد حضور سیتی در لیگ برتر باشیم، بنابراین سولسشائر پنج سال بعد از حضورش در الدترافورد، اولین دربی خود را تجربه کرد. با وجود این، تیم سیتی کنونی با آن تیم فرسنگ‌ها فاصله دارد. با تزریق پول به نیمۀ آبی شهر منچستر، اوضاع منچسترسیتی هم عوض شد و حالا آنها یکی از برترین‌های جزیره هستند تیمی که فصل قبل به سه گانۀ تاریخی داخلی دست یافت.

29b0d1216014746e6671532caf22f265
جالب اینجاست که فرم یونایتد در ۶ بازی قبلی خود بهتر از رقیب همشهری بوده است. سیتی هر چند در ۳ مسابقه اخیر خانگی خود در لیگ برتر پیروز شده است ولی در ۶ بازی اخیر خود در تمام مسابقات، فقط دو برد داشته است. یک باخت مقابل لیورپول و سه تساوی با گل نتایج تیم پپ در ۶ بازی اخیر بوده، آنها میان هفته موفق شدند برنلی را ۴-۱ شکست دهند که بهترین نتیجه‌شان در طی ۳-۴ هفته اخیر بود. در آن سمت یونایتد که پیش از وقفه بازی‌های ملی روی فرم آمده بود و ۳ برد ۳ گله را تجربه کرده بود. در هفته‌های اخیر دو بار مقابل شفیلد و ویلا بازی‌های برده را از دست داد، یک شکست هم در آستانه پذیرفت تا اینکه چهارشنبه شب در دیداری حیثیتی توانست تاتنهامِ مورینیو را مغلوب سازد و البته این برد همراه شد با یک نمایش به مراتب رضایتمندانه‌تر از سوی شیاطین سرخ. حالا یونایتد برای حفظ فرم خود به کسب امتیاز در اتحاد می‌اندیشد.

زینچنکو مصدومیت را پشت سر گذاشته و آمادۀ بازگشت به میادین است، هرچند ممکن است پپ در مورد او برای این بازی حساس ریسک نکند. گوندوغان هم مشکل مصدومیتش برطرف شده است. آگوئرو غایب بزرگ سیتی در دربی منچستر است. سانه و لاپورت هم که طبق انتظار قادر به بازی نیستند. در آن سمت انتظار می‌رود مارسیال بعد از یک بازی دوری از میادین آماده بازی باشد، هر چند که او هم بعید است ۹۰ دقیقه در ترکیب قرار گیرد. پل پوگبا همچنان آماده بازی نیست. ماتیچ، فوزو منسا، بایی و دالوت هم مطابق هفته‌های قبل دور از میادین هستند. سابقه رقابت‌های دو تیم در لیگ برتر ۴۴ بازی است، ۱۵ برد برای منچسترسیتی، ۲۱ برد برای منچستریونایتد و ۸ تساوی است. از این تعداد سیتی در خانه خود ۸ بار پیروز شده است و منچستریونایتد در خانه سیتی در لیگ برتر ۱۱ بار پیروز شده است. جالب اینکه ۱۰ برد از مجموع ۱۵ پیروزی سیتی در دربی منچستر در لیگ برتر در ۸ سال اخیر رقم خورده است و تنها چلسی با ثبت ۱۸ برد مقابل یونایتد وضعیت بهتری به نسبت سیتی در جدال با یونایتد دارد. در ۵ بازی اخیر فقط یک بار یونایتد موفق به شکست سیتی شده است که آن هم به بازگشت ۳-۲ مقابل سیتی در اوریل ۲۰۱۸ بازمیگردد. آخرین مسابقه دو تیم ۲۴ آوریل در الدترافورد برگزار شد که سیتی با برتری ۲-۰ توانست در الدترافورد گام بلندی برای قهرمانی بردارد. فصل گذشته نیز سیتی در اتحاد توانست ۳-۱ یونایتد را شکست دهد. جالب اینکه این باخت تنها شکست یونایتد در ۴ مسابقه اخر خارج از خانه مقابل سیتی در لیگ برتر بود. پیش از آن، یونایتد ۲ برد و ۱ مساوی گرفته بود.

311df184f88dc6eff134f18f8b06f437 2
دو برد فصل گذشته سیتی مقابل یونایتد هر دو با اختلاف دو گل بود. آخرین تیمی که توانسته در لیگ برتر در سه مسابقه پیاپی، یونایتد را با اختلاف ۲ یا بیشتر از ۲ گل شکست دهد، لیورپول بوده است که این کار را در ۴ مسابقه پیاپی لیگ بین سالهای ۱۹۷۸ تا ۱۹۷۹ انجام داد. آمار منچسترسیتی در لیگ برتر در خانه شگفت‌انگیز است. ۲۴ برد در ۲۷ مسابقه اخیر خانگی در لیگ برتر. ۱ تساوی و تنها ۲ باخت و ثبت ۸۱ گل در این ۲۴ بازی. سیتی در این ۲۴ بازی فقط یک بار در گلزنی ناکام مانده است. از ان طرف آمار منچستریونایتد در بازی های خارج از خانه در ماه‌های اخیر تاسف‌بار بوده است. کسب فقط ۱ برد در ۱۱ بازی اخیر خارج از خانه، ۴ تساوی و ۶ شکست بدون حتی یک کلین شیت در ۱۲ بازی اخیر خارج از خانه. آخرین بار آوریل ۱۹۸۶ بود که یونایتد در ۱۵ مسابقه خارج از خانه پیاپی نتوانست هیچ کلین شیتی به ثبت برساند. با وجود این، یونایتد در ۵ مسابقه اخیرش مقابل تاپ سیکس Top۶ بی شکست بوده است. کسب ۲ برد و ۳ تساوی. از جمله ۴ مسابقه این فصل. پیش‌تر ماه مارس ۲۰۱۶ تحت نظر فن خال، یونایتد ۶ بازی پیاپی مقابل top۶ بی شکست بود. در مقابل یونایتد سولسشائر، در طی این مدت ۷ بار در خارج از خانه در لیگ برتر پیروز شده است که میانگین رتبه این ۷ تیم، ۱۴ بوده است.

پپ گواردیولا در ۶ مسابقه مقابل یونایتد در لیگ برتر، ۴ برد کسب کرده است. ۱ تساوی و ۱ باخت. تنها لز مک دووال و جو مرسیر به عنوان دو مربی سیتی، بیشتر از گواردیولا موفق به شکست منچستریونایتد شده‌اند.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

روز سه شنبه دیدارهای برگشت لیگ قهرمانان اروپا پیگیری می شود. در ادامه قصد داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *