صفحه اصلی / فوتبال / لیگ اروپا / داوید لوئیز: امری راه بردن لیگ اروپا را به خوبی بلد است

داوید لوئیز: امری راه بردن لیگ اروپا را به خوبی بلد است

4 2 1

داوید لوئیز مدافع تیم چلسی که سابقه کار با اونای امری را در فرانسه داشته به تمجید از این سرمربی اسپانیایی پرداخت.

این بازیکن برزیلی به دوران خود در تیم پاری سن ژرمن و کار کردن زیر نظر اونای امری سرمربی حال حاضر آرسنال اشاره کرد و به هم تیمی هایش هشدار داد که مربی توپچی های لندن راه و روش بردن لیگ اروپا را به خوبی می داند و از این رو آن ها در فینال چهارشنبه شب مقابل آرسنال کار سختی پیش رو خواهند داشت. داوید لوئیز و اونای امری مدت کوتاهی در پاریس با یکدیگر کار کردند. سرمربی اسپانیایی پس از قهرمانی با تیم سویا در لیگ اروپا در سه فصل پیاپی لالیگا را به مقصد لوشامپیونا در سال ۲۰۱۶ ترک کرد و چند ماه پس از این انتقال بود که لوئیز تصمیم به بازگشت به انگلستان گرفت. آن دوره کوتاه به نظر می رسد تاثیر خوبی روی ملی پوش برزیلی داشته و وی از تاثیرات اونای امری بر روی عملکرد این فصل آرسنال می گوید.

داوید لوئیز در صحبت های خود در مورد اونای امری گفت:

آن ها در این فصل کار بزرگی انجام داده اند زیرا تغییر سرمربی آن هم پس از سالیان طولانی که آرسن ونگر در لندن مشغول به کار بود آسان نیست و پس از آن آمدن اونای را شاهد بودیم که تلاش کرد فلسفه جدیدی را به تیم اضافه کند. او مداوم در حال تلاش برای بدست آوردن اعتماد بازیکنان، باشگاه و هواداران تیم بود و به نظر من کار شگفت انگیزی را این فصل انجام داده است. فرصت این را داشتم که چند ماهی زیر نظر او کار کنم و باید بگویم که او انسان بزرگی است. یک مربی بزرگ و یک انسان بزرگ و به خصوص در این رقابت ها (لیگ اروپا) او به خوبی راه بردن را می داند. همین باعث می شود که آرسنال را در فینال ببینیم و اونای امری را در مرحله آخر بازی ها ملاقات کنیم. بنابراین باید برای شکست دادن آرسنال و اونای امری در فینال برنامه خاصی داشته باشیم. امری فردی پرشور در زمینه کارش است. او تیمش را با روحیه و شور خاصی به بازی می فرستد. فکر می کنم بودن در پاری سن ژرمن و حالا حضور در آرسنال برای او اتفاق خوبی بود چون حالا او می تواند به زبان فرانسوی صحبت کند و بیشتر بازیکنان بزرگ آرسنال به همین زبان صحبت می کنند و این برای ارتباط با بازیکنان یک امر مهم به شمار می رود.

داوید لوئیز که حالا در دوره دوم خود به عنوان بازیکن چلسی بازی می کند بر این باور است که سطح بازی تیم های انگلیسی از زمان پیوستن او به این لیگ در سال ۲۰۱۱ پیشرفت چشمگیری داشته است و معتقد است که برای بازی در باشگاه های انگلستان واجد شرایط است.

داوید لوئیز

لوئیز اضافه کرد: امروزه در فوتبال مدرن اولین مهاجم دروازبانی است که پا به توپ قوی داشته باشد و سپس مدافعان می توانند مهاجمان بعدی تیم باشند. این ایده را بسیار دوست دارم و به نظرم تکامل فوتبال است. به یاد می آورم که وقتی فوتبالم را تازه در اینجا شروع کردم کسی از من نمیخواست که بازیسازی را از عقب زمین شروع کنم و توپ های بلند رو به جلو ارسال کنم. قبلا این بستگی به شیوه کار سرمربی بود اما حالا همه اهمیت این موضوع را درک می کنند.

گفتنی است اگر تیم چلسی بتواند در باکو مقابل آرسنال جام قهرمانی را از آن خود کند داوید لوئیز موفق خواهد شد دومین مدال لیگ اروپا خود را به ویترین افتخاراتش اضافه کند. ویترینی که جام های بزرگ دیگری مانند لیگ قهرمانان اروپا و لیگ برتر جزیره را شامل می شود.

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

یورو 2020

معرفی کامل سری مسابقات یورو 2020 | UEFA Euro 2020

مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا یوفا 2020، که معمولا به عنوان قهرمانی اروپا یوفا 202، UEFA …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *