صفحه اصلی / اخبار ورزشی جهان / تیم لاتزیو قهرمان رقابت های کوپا ایتالیا شد

تیم لاتزیو قهرمان رقابت های کوپا ایتالیا شد

4 2 1

در مسابقه برگزار شده شب گذشته در فینال کوپا ایتالیا ۲۰۱۹ تیم لاتزیو و تیم آتلانتا به مصاف هم رفتند که در این مسابقه تیم لاتزیو توانست با نتیجه ۲ بر صفر تیم آتلانتا را شکست بدهد. بازی شب گذشته در ورزشگاه المپیک رم به قضاوت لوکا بانتی بر گزار شد.

پیش‌بینی مسابقات سری آ ایتالیا در سایت بتکارت

ترکیب ابتدایی دو تیم برای لاتزیو: پارولو، لیوا، استراکوشا، فلیپه، آچربی، باستوس، ماروشیچ، لولیچ، آلبرتو، کوریا، ایموبیله و برای آتلانتا: پالومینو، هاتبوئر، ده رون، فرئولر، کاستانیه، گولینی، ماسیلو، جیمسیتی، گومز، ایلیچیچ، زاپاتا بودند.

گل ها: در این بازی سرگی میلینکویچ-ساویچ در دقیقه ۸۲ با ضربه سر و با پاس گل از روی نقطه کرنر لوکاس لیوا گل اول لاتزیو و خواکین کوریا با پاس فیلیپه کایسدو در دقیقه ۹۰ بازی فرار سریعی را ترتیب داد و بدین ترتیب با دریبل دروازه بان گل دوم تیم لاتزیو و گل اول خودش را به ثمر رساند و کار را برای آتلانتا با نتیجه ۲ بر ۰ تمام کرد.پیش از این در ۵ بازی اخیر این دو تیم در سری آ لاتزیو یک برد، آتلانتا دو برد و دو مساوی به دست آمده بود.

قهرمانی تیم لاتزیو در کوپا ایتالیا

تیم لاتزیو کوپا ایتالیا

کوپا ایتالیا: این تورنومنت که از سال ۱۹۲۲ پایه گذاری و برگزار شد. تیم یوونتوس با ۱۳ قهرمانی در سال های ۱۹۳۸، ۱۹۴۲، ۱۹۵۹، ۱۹۶۰، ۱۹۶۵، ۱۹۷۹، ۱۹۸۳، ۱۹۹۰، ۱۹۹۵، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۸٬۲۰۱۷ و بعد از آن آ اس رم با ۹ قهرمانی در سال های ۱۹۶۴، ۱۹۶۹، ۱۹۸۰، ۱۹۸۱، ۱۹۸۴، ۱۹۸۶، ۱۹۹۱، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و اینتر میلان با ۷ قهرمانی ۱۹۳۹، ۱۹۷۸، ۱۹۸۲، ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ پیشتازان قهرمانی در کوپا ایتالیا است. تیم لاتزیو نیز با ۶ قهرمانی در سال های ۱۹۵۸، ۱۹۹۸، ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۰۹، ۲۰۱۳ در جایگاه ششم قرار دارد. تیم لاتزیو تا کنون ۹ بار به فینال این رقابت ها صعود کرده ولی سهم آن ها از قهرمانی ۶ بار بوده است. از لحاظ حضور در فینال نیز تیم یوونتوس با ۱۸،تیم رم ۱۷ و تیم میلان ۱۴ بار جواز حضور در مرحله فینال را به دست آورند.جالب است بدانید از لحاظ حضور تیم ها در نیمه نهایی این مسابقات نیز تیم یوونتوس با ۳۴ بار پیشتاز است که فقط ۱۸ بار توانسته به فینال صعود کند و از آن ۱۸ بار حضور در فینال ۱۳ بار قهرمان و ۵ بار نائب قهرمان شود.

دیگر افتخارات: از دیگر افتخارات تیم لاتزیو می توان به قهرمانی در سری آ دو بار در سال های ۱۹۷۳–۷۴, ۱۹۹۹–۲۰۰۰ و سوپر کاپ ایتالیا ۴ بار ۱۹۹۸, ۲۰۰۰, ۲۰۰۹, ۲۰۱۷ و ۱ بار قهرمانی در لیگ اروپا در سال ۱۹۹۸–۹۹ و ۱ بار در سوپر کاپ اروپا ۱۹۹۹ اشاره کرد.
سری آ: تیم لاتزیو در رقابت های لیگ سری آ در این فصل به مکانی بهتر از ۸ ام جدول دست پیدا نکرد. آن ها از ۳۶ بازی برگزار شده ۵۸ امتیاز به دست آوردند که تا به اینجا در رتبه هشتم قرار دارند. ۱۷ برد،۷ مساوی و ۱۲ باخت حاصل کار یاران فیلیپو اینزاگی در این فصل بوده است. تیم های یوونتوس ۸۹، ناپولی با ۷۶ و اینتر میلان با ۶۶ در رتبه اول تا سوم جای دارند و تیم یوونتوس چند هفته مانده به انتهای فصل قهرمای زود هنگام خود را جشن گرفت. برترین گلزن تیم لاتزیو چیرو ایمو بیله با ۱۴ گل زده و برترین پاسور با ۶ پاس گل متعلق به خواکین کوریا می باشد.

سیمئونه اینزاگی سرمربی تیم لاتزیو بعد از این دیدار در نشست خبری شرکت کرد و گفت:

باید این بازی را می بردیم، ما به این قهرمای نیاز مبرم داشتیم. شش سال بود که به این جام دسترسی نداشتیم و الان پس از کسب آن خیالمان راحت شد و می توانیم از این قهرمای لذت ببریم. به نظر من شایسته قهرمانی بودیم.بازی نزدیکی بود و هر دو تیم خوب بازی کردند. شب فوق العاده ای بود و هواداران این شب را برایمان زیبا تر رقم زدند. تیم آتلانتا تیم بسیار خوبی است و بازی خوبی را همانند بازی های متقابل در سری آ انجام داد. به آن ها هم تبریک می گویم.در این بازی تعویض برایم مهم بود و به بازیکنا تعویضی گفته بودم که تعویض و به داخل رفتن آن ها به زمین برایم مهم است. در دقیقه ۳۵ بازی بخاطر کارت زردی که باستوس داشت مجبور شدم او را بیرون بکشم چون خطرناک بود که یک موقع او اخراج شود. در کل خیلی از این نتیجه و قهرمانی خوشحالم و به شاگردان و هوادانمان نیز این قهرمانی ارزشمند را تبریک می گویم چون ما شایسته قهرمانی بودیم و بازی های سختی را انجام دادیم تا به این جا رسیدیم.

آیا شما به کارتان در این تیم به عنوان سرمربی ادامه می دهید؟

فعلا وقت برای این کار ها زیاد است. به نظر من در حال حاضر باید این قهرمانی را جشن بگیریم و از آن لذت ببریم. من متعلق به لاتزیو بودم و هستم و خواهم بود زیرا سال هاست که به عنوان بازیکن و مربی در کنار این تیم بوده ام. همواره انتقاد هایی از من شده که به نظرم نا جوانمرادانه بوده و می دانم که کسانی که نمی توانند موقعیت من را ببینند این کار را انجام دادند ولی عیبی ندارد. بالاخره این چیز ها هم پیش می آید. بهر حال به شما بگویم که بعد از پایان فصل در این خصوص تصمیم خواهیم گرفت. باز هم این قهرمانی را به همه تبریک می گویم.

پنالتی آتلانتا:

بله قبول دارم که آن صحنه پنالتی بود و برای آن ها پنالتی گرفته نشد. ولی در نیمه اول هم بازیکن آن ها باید اخراج می شد اما داور به کارت زرد بسنده کرد.

جانپیرو گاسپرینی سرمربی تیم آتلانتا نیز مصاحبه کرد و گفت:

به تیم لاتزیو تبریک می گوییم. آن ها تیم خوبی هستند و بازیکنان خوبی دارند. ولی نمی توانم از نا حقی که در حق ما شد ساده بگذرم.

پنالتی را می گویید؟

بله پس VAR برای چی به فوتبال آمده است؟ مشخص است تا از این جور صحنه ها حمایت کند و آن ها را پوشش دهد چون سرنوشت قهرمانی یک تیم با یک تصمیم اشتباه داوری از دست می رود و امشب برای ما متاسفانه همین اتفاق افتاد.شاید داور بازی صحنه را ندید ولی کسانی که پشت مانیتور هم می نشینند هم نتوانستند چیزی را تشخیص بدهند؟خواهش می کنم یکی از کمک داوران ویدئویی بیاید و راجع به این صحنه و چگونگی ندیدن آن توضیحاتی را بیان کند. آن ها به تماشاگران ما این توضیح را بدهکارند.

خیلی عصبانی هستم. من در کل از عملکرد آقای بانتی راضی نیستم. صحنه پنالتی به وضوح دیده شد و همه آن را دیدند جز داوری. او زحمات یک فصل ما را نابود کرد. این پنالتی در کل می توانست سرنوشت بازی را عوض کند زیرا باستوس یک کارت زرد داشت و در صورتی که داور خطای پنالتی در نیمه اول برای ما اعلام می کرد باید این بازیکن را اخراج می کرد و علی رغم این که یک خطای پنالتی منجر به نفع ما گرفته شده بود آن ها مجبور بودند تا آخر بازی ۱۰ نفره به کار خود ادامه دهند. و دیدید که آقای اینزاگی نیز بعد از این خطا باستوس را بیرون کشید تا دیگر شاهد این گونه ریسک ۱۰ نفره شدن نباشد.

همان طور که دیدید بازی متعادل بود و آن ها در دقایق پایانی بازی دو گل به ثمر رساندند که این اخراج و پنالتی می تواسنت همه چیز را تغییر دهد. شاید باز هم بازی را واگذار می کردیم ولی این نا حقی منصافانه نیست.

هواداران؟

امشب حدود ۲۲ هزار نفر از طرفدارانمان در ورزشگاه حضور داشتند و همه نا امید شدند. قطعا آنها هم از این بی عدالتی ناراحت هستند. کمک داواران ویدئویی به هواداران ما توهین کردند. با این تصمیم آن ها کل قانون VAR زیر سوال می رود که آن ها به چنین تجهیزات پیشرفته ای باز هم اشتباه می کنند و تیمی که دلشان می خواهند را در سری آ به قهرمانی می رساند.آن ها می توانند بگویند برق رفته بود مثلا که توانستند صحنه را پس از بازبینی تشخیص بدهند. خطاهای ساده تر از این ها نیز پنالتی گرفته می شود اما این را آن ها اصلا ندیدند. واقعا برایم عجیب است و امیدوارم کسی توضیحی در این خصوص داشته باشد.

حرف آخر؟

در پایان از شاگردانم تشکر می کنم. آن ها تلاش خود را کردند ولی بی عدالتی محض برای آن ها اتفاق افتاد. به تیم لاتزیو تبریک می گویم. باید این مسابقه را فراموش کنیم و از آن درس بگیریم و با تمرکز به ادامه مسیر متمرکز شویم و به دیگر مسابقات فکر کنیم.

بد نیست بدانید تیم آتلانتا می تواند در صورت پیروزی در بازی های پیش رو و با نگاه به دیگر نتایج لیگ جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا فصل بعد را دریافت کند زیرا تیم اینتر میلان با ۶۶ امتیاز و تنها یک امتیاز بیشتر در رتبه سوم قرار دارد و آتلانتا با یک امتیاز کمتر در تعقیب آن ها می باشد و از این حیث ادامه فصل برای آن ها حائز اهمیت می باشد. آن ها در این فصل سری آ با ۶۵ امتیاز در مکان چهارم جدول قرار دارد که سهم آن ها۱۹ برد ۸ مساوی و ۹ باخت بوده است. برترین گلزن آن ها تا به این جای فصل دوان ساباتا با ۲۲ گل زده و برترین پاسور الخاندرو گومز آن ها با ۱۰ پاس گل هستند.

پیش‌بینی مسابقات سری آ ایتالیا در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

پیش بینی پیش فصل فوتبال

توصیه های شرط بندی پیش فصل فوتبال | استراتژی پیش بینی مسابقات پیش فصل

تابستان برای بسیاری ممکن است زمان خوبی برای یک ورزش محبوب باشد، اما برای طرفداران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *