صفحه اصلی / تنیس / تنیس ویمبلدون ۲۰۱۹؛ فوق ستاره ها پا پس نمی کشند

تنیس ویمبلدون ۲۰۱۹؛ فوق ستاره ها پا پس نمی کشند

رقابت‌های تنیس ویمبلدون ، قدیمی‌ترین، مهم‌ترین و باشکوه‌ترین رویداد ورزش تنیس در جهان محسوب می‌شود که هر ساله جمعیتی بالغ بر نیم میلیارد نفر در سر تا سر جهان آن را نظاره می کنند که از این حیث رکوردار است و علاقه مندان زیادی را به خاطر شرایط خاص خود دارد.

این مسابقات هر سال در اوایل ماه جولای به مدت ۲ هفته در «باشگاه تنیس انگلستان» واقع در محلۀ ویمبلدون در شهر لندن برگزار می‌گردد. ابتدا در خصوص سید بندی متفاوت این رقابت مهم بدانید که نحوه محاسبه این سید بندی به شرح زیر است: امتیازات بازیکنان در جدول رده‌بندی جهانی به تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹ + تمام امتیازاتی که در طول ۱۲ ماه گذشته در مسابقات چمن کسب کرده‌اند + ۷۵ درصد از امتیازات تورنمنت چمنی که در ۱۲ ماه منتهی به ویمبلدون سال گذشته دارای بهترین عملکرد بوده اند.

و حالا در اولین و دومین روز هفته دوم این رقابت ها چه گذشت:
رافائل نادال، مرد شماره دو تنیس جهان موفق شد با شکست ژوائو سوزای با نتیجه ۳ بر ۰ با نتایج ۲-۶ ۲-۶ ۲-۶ به مرحله یک چهارم همانند دو رقیب اش صعود کند. بد نیست بدانید نادال برای هشتمین بار است که در طول دوران حرفه ای خود به دور چهارم صعود می کند و باید در مرحله بعدی به دیدار سم کوئری برود. سم کوئری حریف نادال در مرحله بعدی پیش از آن سندگرن را شکست داد و حریف نادال شد. راجر فدرر سوییسی پر افتخار ترین تنیسور ویمبلدون نیز در سه ست پیاپی با نتایج ۲-۶ ۲-۶ ۱-۶ متئو برتینی را شکست داد و دور بعدی یعنی دور چهارم صعود کرد. این مسابقه تنها ۱ ساعت و ۱۴ دقیقه به طول انجامید. لازم به ذکر است او هفدهمین بار است که به مرحله چهارم راه پیدا می کند.او با این پیروزی ۹۹ـمین برد خود در رقابت‌های ویمبلدون به دست آورد و حالا تنها یک برد تا سه رقمی‌ شدن تعداد پیروزی‌هایش در یکی از گرند اسلم‌های ۴گانه فاصله دارد؛ دستاوردی که از زمان حرفه‌ای شدن تنیس هیچ بازیکنی موفق به انجام آن نشده است. نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان با غلبه بر اوگو اومبر مرد ۶۶ ام جهان با نتیجه سه بر ۰ و با امتیازات ۳-۶ ۲-۶ ۳-۶ صاحب پیروزی شد. او برای ۱۱ امین است که در جمع هشت تنیسور برتر قرار می گیرد. او با پیروزی در این مسابقه برای ۴۵ـمین بار به دور ۱/۴ نهایی یک تورنمنت گرند اسلم راه یافت. تنها راجر فدرر با ۵۵ حضور در یک‌چهارم پایانی بالاتر از جوکوویچ قرار دارد. دارندۀ ۱۵ عنوان گرند اسلم در مرحلۀ یک‌چهارم پایانی با داوید گوفن بلژیکی روبه‌رو خواهد شد. داوید گوفن روز گذشته موفق شد در ۴ ست فرناندو ورداسکوی اسپانیایی را از پیش رو بردارد. نتایج ست های آن ها ۴-۶ ۳-۶ ۶-۲ ۶-۷ رقم خورد. گیدو پلا و روبرتو باتیستا آخوت نیز به ترتیب با شکست میلوس رائونیچ و بنوآ پر، حریف یک‌دیگر در دور بعد شدند. گفتنی است پلا در حالی که ۲ ست نخست را به رائونیچ بلندقامت واگذار کرده بود، به بازی برگشت و در یک ماراتن ۵ سته که ۳ ساعت و ۴۲ دقیقه‌ به طول انجامید، سید شمارۀ ۱۵ را مغلوب کرد.

رقابت جذاب مدعیان در تنیس ویمبلدون

رقابت جذاب مدعیان در تنیس ویمبلدون
از فینال ویمبلدون ۲۰۱۸ در بخش مردان بدانید: این دیدار بین جوکوویچ و اندرسون بودکه در دیدار پایانی پارسال در بخش انفرادی مردان ، جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان موفق شد با پیروزی سه بر صفر با نتایج ۶-۷ ۲-۶ ۲-۶ مقابل اندرسون برای چهارمین بار جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر ببرد. او قبلا در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ قهرمان شده بود.

در بخش زنان:
سرینا ویلیامز، الینا اسویتولینا، سیمونا هالپ و باربورا استریتسووا حریفان خود را شکست دادند و به نیمه نهایی این رقابت ها رسیدند. از فینال ویمبلدون ۲۰۱۸ در بخش زنان بدانید : در دیدار پایانی پارسال در بخش زنان انجلیک کربر آلمانی برابر سرینا ویلیامز آمریکایی با نتایج ۶- ۳ و ۶-۳ در دو ست به پیروزی رسید و برای اولین‌بار جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر برد. به نظر می رسد این بار سرنا ویلیامز عزم خود را جزم کرده است تا انتقام شکست پارسال را بگیرد و این بار جام قهرمانی را از دست ندهد. سرینا با الیسون ریسک رقابت کرد و در سه ست با نتیجه ۲ بر ۱ و به امتیازات ۳-۶ ۶-۴ ۴-۶ او را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. سرنا برای ۱۲ـمین بار به نیمه نهایی این رقابت ها صعود می کند. او که قهرمان ۷ دوره از این رقابت ها شده است ۹۷ امین پیروزی خود را در برابر الیسون به دست آورد او حالا تنها دو برد با کسب ۲۴ـمین عنوان گرند اسلم خود و رسیدن به رکورد مارگارت کورت افسانه‌ای فاصله دارد. شمارۀ یک سابق جهان برای حضور در مرحلۀ پایانی باید باربورا استریتسووا با غلبه بر یوهانا کونتا برای نخستین بار به دور نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم راه یافت او توانست با نتایج ۱-۶ ۶-۷ کونتا را مغلوب کند و به جمع ۴ تنیسور راه پیدا کند. باربورا و سرنا ویلیامز باید در نیمه نهایی به مصاف هم بروند. ویلیامز و باربورا تاکنون ۳ مرتبه برابر یک‌دیگر به میدان رفته‌اند که در هر ۳ مسابقه، شامل رویارویی در دور نخست ویمبلدون ۲۰۱۲، سرنا بر او غلبه کرده است. سیمونا هالپ قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۸ شوایی ژنگ را در دو ست با نتایج ۱-۶ ۶-۷ شکست داد و پس از ۵ سال بار دیگر به نیمه‌نهایی ویمبلدون رسید. این مسابقه یک ساعت و ۲۷ دقیقه به طول انجامید. الینا اسویتولینا نیز با نتایج ۴-۶ ۵-۷ کارولینا موکووا از جمهوری چک را شکست داد و برای نخستین بار راهی دور نیمه نهایی تنیس ویمبلدون شد. سیمونا هالپ و الینا اسویتولینا دیگر برگزار کنندگان نیمه نهایی زنان هستند. بدین ترتیب دور نیمه‌پایانی ویمبلدون ۲۰۱۹ در بخش زنان که در روز پنج شنبه انجام می شود به شرح زیر است:
– سرینا ویلیامز و باربورا استریتسووا
– سیمونا هالپ و الینا اسویتولینا

درباره سعید

آواتار سعید

این مطالب را نیز ببینید!

قهرمانی رافائل نادال رولان گاروس

تنیس جهان | سیزدهمین قهرمانی رافائل نادال در رولان گاروس

رقابت های تنیس اوپن فرانسه به روز آخر رسید و در دیدار فینال رافائل نادال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *