صفحه اصلی / تنیس / تنیس ویمبلدون ۲۰۱۹؛ صعود بی دردسر فدرر، نادال و جوکوویچ به دور دوم

تنیس ویمبلدون ۲۰۱۹؛ صعود بی دردسر فدرر، نادال و جوکوویچ به دور دوم

نواک جوکوویچ، راجر فدرر و رافائل نادال در مسابقات تنیس ویمبلدون ۲۰۱۹ با پیروزی مقابل حریفان خود به دور دوم رسیدند اما دومینیک تیم اتریشی، الکساندر زورف و استفانوس سیتسیپاس با شکست برابر حریفانشان از این رقابت ها حذف شدند. در بخش زنان، اشلی بارتی، کی‌کی‌ برتنس و سرینا ویلیامز با پیروزی برابر رقیبان راهی مرحلۀ دوم شدند ولی نائومی اوساکا از گردونه رقابت ها کنار رفت.

رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۹ در دور نخست خود در دو روز گذشته در استادیوم مرکزی لندن انجام پذیرفت و تنیسور ها به مصاف حریفان خود رفتند. ابتدا در خصوص سید بندی متفاوت این رقابت مهم بدانید که نحوه محاسبه این سید بندی به شرح زیر است:
امتیازات بازیکنان در جدول رده‌بندی جهانی به تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹ + تمام امتیازاتی که در طول ۱۲ ماه گذشته در مسابقات چمن کسب کرده‌اند + ۷۵ درصد از امتیازات تورنمنت چمنی که در ۱۲ ماه منتهی به ویمبلدون سال گذشته دارای بهترین عملکرد بوده اند.  در خصوص مسابقات روز گذشته نیز در ابتدا از پر افتخار ترین تنیسور این رقابت ها بدانید که راجر فدرر قهرمان ۸ دورۀ ویمبلدون با لوید هریس از آفریقای جنوبی دیدار کرد و با نتایج ۲-۶ ۲-۶ ۱-۶ ۶-۳ پیروزی یافت و به دور دوم صعود کرد. لازم به ذکر است فدرر در سید دو قرار گرفته بود. در دور های نخست این هفدهمین پیروزی او و بیست و یکمین سال متوالی حضورش در این تورنومنت مهم بود. او باید در دور بعد در حالی به دیدار جِی کلارک برود که این دو تنیسور تا به حال رو به روی یک دیگر قرار نگرفته اند. نواک جوکوویچ صربستانی قهرمان سال گذشته در برابر فیلیپ کولشرایبر با نتایج ۳-۶، ۵-۷، ۳-۶ در سه ست به برتری دست پیدا کرد و خود را در دور بعدی این رقابت ها نیز خواهد دید. او باید در دور بعدی با دنیس کودلا رقابت کند.  از قهرمانی سال گذشته او نیز بدانید که در دیدار پایانی پارسال در بخش انفرادی مردان ،مرد شماره یک تنیس جهان موفق شد با پیروزی سه بر صفر با نتایج ۶-۷ ۲-۶ ۲-۶ مقابل کوین اندرسون برای چهارمین بار جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر ببرد. او قبلا در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ قهرمان شده بود.

تنیس ویمبلدون
رافائل نادال اسپانیایی که ۱۰ سال است از قهرمانی در این تورنومنت مهم دور مانده است در دیدار نخست خود با یوئیچی سوگیتا دیدار کرد که موفق شد با نتایج ۳-۶ ۱-۶ ۳-۶ به برتری دست پیدا کند و همانند فدرر به دور دو صعود کرد. او باید در دور دوم با نیک کیریوس در حالی رقابت کند که نیک در سال ۲۰۱۴ نادال را در این رقابت ها شکست داده است.
دومینیک تیم برابر سم کوئری قرار گرفت که با نتایج ۰-۶ ۳-۶ ۶-۷ ۷-۶ در چهار ست بازی را به سم واگذار کرد و وداع زودهنگامی علی رغم انتظار ها با این تورنومنت کرد. تیم در سال گذشته نیز به خاطر مصدومیت ایجاد شده برابر مارکوس بقداتیس نتوانست از دور اول فرا تر برود. نائب قهرمان سال گذشته که رقابت را به جوکوویچ واگذار کر کوین اندرسون که در سید چهارم قرار داشت در مقابل پیر اوگ اربر قرار گرفت و با نتایج ۲-۶ ۴-۶ ۳-۶ او را شکست داد. الکساندر زورف که در سید ششم قرار داشت مقابل ییری وسلی که از جدول مقدماتی راهی جدول اصلی شده بود قرار گرفت و در کمال ناباوری با نتایج ۵-۷ ۲-۶ ۳-۶ ۶-۴ و در چهار ست بازی را واگذار کرد تا باری دیگر در ویمبلدون ناکام بماند و خداحافظی تلحی را با این تورنومنت داشته باشد. استفانوس سیتسیپاس و توماس فابیانو با هم مبارزه کردند که سیتیپاس با نتایج ۳-۶ ۷-۶ ۴-۶ ۶-۳ ۴-۶ در بازی که ۳ ساعت و ۲۵ دقیقه ادامه داشت در ۵ ست شکست بخورد و او نیز با او این رقابت ها وداع کند.لازم به ذکر است که در بازی سال گذشته او در دور سوم به راحتی فابیانو را شکست داده بود ولی امسال در دور اول مقابل او تن به شکست داد و از ویمبلدون کنار رفت. در مسابقات دیگر، کی نیشیکوری برابر تیاگو مونتیرو و جان ایزنر برابر کسپر رود و مارین چیلیچ در مقابل آدرین مانارینو پیروز شدند و استن واورینکا، کارن خاچانوف، دنیل مدودف و داوید گوفن نیز با شکست حریفان همانند تنیسورهای مطرح دنیا فدرر، جوکوویچ و نادال به دور بعدی صعود کردند.

موفقیت مدعیان در دور اول تنیس ویمبلدون

c10c1ddaf2394f865f55736e9760560d
در بخش زنان:
انجلیک کربر قهرمان سال گذشته ویمبلدون در مقابل تاتیانا ماریا با نتایج ۳-۶ ۴-۶ پیروز شد و باید در مرحله دوم با لارن دیویس رقابت کند تا دید او امسال می تواند به چه رتبه ای دست پیدا کند و آیا می تواند از عنوان قهرمانی خوددفاع کند. از قهرمانی سال گذشته کربر بدانید که در دیدار پایانی پارسال او در برابر سرینا ویلیامز آمریکایی با نتایج ۶- ۳ و ۶-۳ در دو ست به پیروزی رسید و برای اولین‌بار جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر برد. اشلی بارتی تنیسور شماره ۱ جهان در بخش زنان در مقابل سای‌سای ژنگ قرار گرفت و با نتایج ۲-۶ ۴-۶ این تنیسور چینی را شکست داد تا در دیدار بعدی با الیسون فن اویتفان به رقابت بپردازد.  نائومی اوساکا تنیسور شمارۀ ۲ تنیس جهان با یولیا پوتینتسوا دیدار کرد و در کمال شگفتی با نتایج ۲-۶ ۶-۷ و در دو ست بازی را به یولیا واگذار کند تا شگفتی حذف تنیسور های مطرح ادامه پیدا کند. این دومین گرند اسلم متوالی است که اوساکا از صعود به هفته دوم رقابت‌ها باز می ماند و به نظر می رسد او در حال کسب نتایج ضعیف است و روند رو به افتی داشته است.

در بازی جالبی که برگزار شد کوکو گاف تنیسور ۱۵ سالۀ و بی تجربه آمریکایی که در رتبه ۳۱۳ ام جهان قرار دارد با وینس ویلیامز ۳۹ ساله و با تجربه آمریکایی به رقابت پرداخت و او نیز در کمال با نتایج ۴-۶ ۴-۶ وینس را در دو ست شکست داد و راهی مرحله بعدی شد. لازم به ذکر است گاف با دریافت سهمیۀ «وایلد کارت» در مسابقات حضور پیدا کرده است. گاف باید در مرحله بعدی با گدالنا ریباریکووا دیدار کند. کی‌کی برتنس و مندی مینلا در مقابل هم قرار گرفتند و کی کی موفق شد با نتایج ۲-۶ ۳-۶ مندی را شکست دهد تا او نیز به مرحله بعدی گام بر دارد. سرینا ویلیامز و جوریا گاتو نیز در مسابقه دیگری به رقابت پرداختند و سرنا دارنده ۷ عنوان قهرمانی با نتایج ۵-۷ ۲-۶ را مغلوب کرد و به دور دوم صعود قاطعی را داشت. کایا یووان حریف او در دور دوم خواهد بود. ماریا شاراپووا که سابقه قهرمانی ویمبلدون را در سال ۲۰۰۴ در کارنامه خود دارد با مصدومیت از ناحیه دست که به تازگی شانه اش را عمل کرده بود در برابر پاولین پارامنتیه قرار گرفته بود که به دلیل مصدومیت به اجبار در ست سوم کناره گیری کرد و از دور رقابت ها حذف شد. کارولینا پلیشکووا، الینا اسویتولینا و سیمونا هالپ نیز همانند دیگر تنیسوران با پیروزی در مقابل حریفان خود توانستند به دور دوم صعود کنند.

درباره سعید

آواتار سعید

این مطالب را نیز ببینید!

قهرمانی رافائل نادال رولان گاروس

تنیس جهان | سیزدهمین قهرمانی رافائل نادال در رولان گاروس

رقابت های تنیس اوپن فرانسه به روز آخر رسید و در دیدار فینال رافائل نادال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *