صفحه اصلی / مقالات / برای شرط‌بندی مناسب چگونه یک مسابقه فوتبال را به‌درستی تماشا و آنالیز کنیم؟

برای شرط‌بندی مناسب چگونه یک مسابقه فوتبال را به‌درستی تماشا و آنالیز کنیم؟

4 2 1 آنالیز مسابقه فوتبال

اولین قدم برای آنالیز مسابقه فوتبال ،دور ریختن «احساس» و جایگزینی «منطق» به جای آن است. هرگز این فکر از سرتان عبور نکند که به سراغ آنالیز بازی بروید که یکی از دو تیم مسابقه، تیمی است که شما طرفدار دو آتیشه آن هستید! شما آنقدر غرق در غم و شادی فوتبال تیم‌تان هستید که نمی‌توانید بازی را با دقت مشاهده کنید.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

اکثر هواداران بدون آنالیز مسابقه فوتبال بر روی تیم‌ها شرط‌بندی می‌کنند و این شانس باخت آنها را افزایش می‌دهد و گاها از این کار ناامید می‌شوند

به شما پیشنهاد می‌شود در صورتی که تمایل به شرط‌بندی دارید برروی تیم مورد علاقه یا تیمی که می‌خواهید برروی آن شرط‌بندی نمایید تحقیق و به اصطلاح آن تیم را آنالیز کنید تا با آگاهی یک شرط‌بندی معقول با احتمال برد بیشتر را انجام دهید که اولین قدم برای یک شرط‌بندی درست و حساب شده آگاهی داشتن است و خواهید دید با این کار چگونه موفق خواهید شد.

نحوه آنالیز مسابقه فوتبال

در ابتدا باید گفت که دنبال کردن تیم‌هایی که در یک لیگ بازی می‌کنند در یک شرط‌بندی خوب تاثیرگذار و بسیار مهم است و یکی از عوامل موثر در تشخیص نتیجه بازی‌ها، مقایسه امتیاز آن تیم با مدت مشابه در سه فصل گذشته است به طوری که مثلا اگر تیمی در یک لیگ ۱۶ تیمی در هفته ۲۵ تاکنون ۳۴ امتیاز کسب کرده، می‌بایست معدل امتیازهای کل فصل گذشته را به دست آورید و از امتیاز فعلی تیم کسر کنید که یک عدد به دست می‌آید سپس به بازی‌های باقیمانده تیم مذکور تا انتهای فصل نگاه کنید و با توجه به درجه سختی بازی‌ها، امتیازات را به ترتیب آسانی بازی‌ها به بازی‌های مختلف اختصاص دهید.
آنالیز
درجه سختی بازی‌ها نیز با توجه به اینکه تیم مقابل در کورس قهرمانی یا کسب سهمیه یا سقوط است و یا یکی از تیم‌های بی تفاوت است، تعیین می‌شود. وجود محروم یا مصدوم در تیم خودی و یا تیم حریف و میزبان بودن یا مهمان بودن نیز در تعیین این مورد تاثیرگذار است و باید در شرط‌بندی به آن توجه شود.

اگر می‌خواهید مخصوصا بازی تیم مورد علاقه خود را آنالیز نمایید، پیشنهاد می‌شود که ابتدا بازی را به صورت زنده و به عنوان یک طرفدار ببینید، سپس بازپخش آن را تهیه و بازی را حرفه‌ای تماشا کنید. مطمئن باشید که فرانچسکو توتی نمی‌خواهد در هنگام تماشای دیدار رم – لاتزیو به دنبال نحوه پرس مستقیم بازیکن پست ۹ در باکس حریف و در شرایط برتری کمّی سه در برابر دو باشد، او می‌خواهد با دوستانش نوشیدنی بنوشد، با آن ها بخندد و هیجانش را در حین تماشای بازی تخلیه کند. درست است که انسان نمی‌تواند نسبت به تیم مورد علاقه خود بی‌اعتنا باشد ولی بحث علاقه و هیجان دیدن در حین فوتبال با داستان آنالیز مسابقه فوتبال و متوجه نشدن جریان بازی داستان دیگری دارد.

این روش مخصوصا برای شرط‌بندی برروی تیم مورد علاقه شما تاثیرگذار است زیرا در هنگام بازی شاید شما بخاطر حساسیت بازی و تعصبی که برروی تیم خود دارید متوجه کارشناسی فوتبالی آن نشوید و در شرط‌بندی بعدی احساسی عمل کنید ولی دیدن مسابقه و آنالیز آن بعد از اتمام بازی در یک شرط‌بندی خوب به شما کمک می‌کند.
نکته مهم دیگری که برای یک آنالیز و شرط‌بندی خوب وجود دارد این است که مخصوصا برروی تیم مورد علاقه خود احساسات و تعصب را کنار بگذارید و با نگاهی باز به تحلیل خود بپردازید.

31a3b2c3542f6ea26cb1c96111b426c4 آنالیز مسابقه فوتبال
دومین قدم این است که از جانب داری بپرهیزید. در واقع، برای تصویر‌سازی و قضاوت عادلانه باید بروید و آخرین بازی تیم‌های مورد نظر خود را مشاهده و سعی کنید تمام تمرکز خود را بر روی آن بازی‌ها بگذارید. شما باید بدانید که چرا تیم شما مجبور شد این تصمیم‌ها را بگیرد.

اگر به تازگی شروع به آنالیز تخصصی بازی‌ها کردید، پیشنهاد من این است که از تکنیک شروع – توقف استفاده کنید. روش کار به این صورت است که ویدئو را هر ده ثانیه یک بار متوقف، سپس درک کنید که چرا فلان بازیکن در فلان منطقه ایستاده و پس از آن، حرکتی که بعد از این سکانس انجام می‌دهد را پیش‌بینی کنید. این کار اجازه خواهد داد که بازی را با سرعتی بسیار پایین تر – وصد البته با درکی بهتر – نسبت به نسخه زنده آن ببینید.

این را به خاطر بسپارید که بازیکن‌های کلاس جهانی از بدو ورود به دنیای فوتبال، بر روی گرفتن تصمیم‌های سریع تر، سخت تلاش می‌کنند. قطعا کسی که از بیرون زمین به بازی نگاه می‌کند، نمی‌تواند با سرعتی یکسان با تصمیم‌گیری های بازیکن هماهنگ شود. سر الکس فرگوسن به طرز منحصر فردی، شاگردانش را مجبور می کرد که مسئله های تمرینی را، تقریبا بدون توقف حل کنند. این عمل یک اصل در سبک بازی او شناخته می شود.

در زمان فرگوسن، بازیکن های یونایتد، از بعد فنی بهترین بازیکن های دنیا محسوب نمی شدند و من فکر می کنم که همه ی ما این مسئله را بپذیریم. پس علت اینکه آن ها همیشه در بالاترین سطح فوتبال بازی می‌کردند، چیست؟ در حقیقت این موفقیت ها به خاطر یک سری جادوگری های سرالکس نبود؛ علت اصلی، این است که او نه تنها بازیکن‌هایش را برای تصمیم‌گیری سریع‌تر از حریف‌ها پرورش می‌داد، بلکه آن ها را مجبور می‌کرد تا علاوه بر سرعت، دقت تصمیم گیری‌های خود را نیز بالا ببرند.

تصمیم گیری، ریشه اصلی فلسفه‌های فوتبالی در لیگ برتر جزیره است و تیم‌هایی که در تصمیم گیری سریع عمل نکنند، عموماً در بازی‌ها بازنده هستند. به گفته برخی کارشناسان فهم اینکه شما در زمین در چه موقعیتی و چگونه عمل کنید و آن را به بازیکنان بتوانید به درستی تفهیم کنید یکی از مهم‌ترین عامل‌های موفقیت است. برخی مربیان در این موضوع خوب هستند ولی نمی‌توانند آن را به شاگردان خود آموزش دهند. در اینجا مربیانی موفق می‌شوند که این شاخصه را دارند تا علاوه بر دانش این موضوع آن را به خوبی به بازیکنان آموزش دهند.

b32de88b8f4c7016107655f7a069f477 آنالیز مسابقه فوتبال
اکنون، علت رویدادهای متعددی که در لیگ جزیره اتفاق می‌افتد را بهتر درک می‌کنید. به نظر شما، چرا اکثر گل‌هایی که در این لیگ به ثمر می‌رسند، در دقایق انتهایی بازی به وقوع می‌پیوندند؟ علت مشخص است، در دقایق انتهایی بازی، از سرعت تصمیم گیری بازیکن‌ها کاسته می‌شود؛ زیرا سطح تمرکز آنها کاهش و سطح استرس‌شان افزایش می‌یابد به همین دلیل کسی که مثلا در دقایق انتهایی بازی حملات خود را افزایش می‌دهد فارغ از اینکه تیم جلو باشد یا عقب، می‌تواند به گل برسد زیرا مدافعان به دلیل فشار و خستگی بیش از حد که در اواخر بازی و با حملات متعدد حریف به آنها وارد می‌شود توپ را لو می‌دهد و یا اجازه زدن گل را به حریف به راحتی واگذار می‌کند.

هیچ وقت فراموش نکنید که بازیکن‌های فوتبال انسان هستند و به همان نسبت که به ما استرس وارد می‌شود، همانقدر هم آنها زیر فشار هستند. همچنین علت پیروزی بدترین تیم‌ها در مقابل بهترین تیم‌ها را می‌توان در همین مسئله تصمیم‌گیری‌ها به موقع، جست و جو کرد و شاید دلیل اصلی فراگیر شدن سبک بازی مستقیم در لیگ جزیره نیز همین واژه “تصمیم گیری” باشد (بازی مستقیم با روش ارسال پاس های بلند، سبکی است که نیاز به تصمیم گیری‌های مهم و حیاتی ندارد و به همین علت، بیشتر مواقع از آن استفاده می‌شود).

شاید بهتر باشد که موضوع اصلی را با صحبت در مورد «آنالیز مسابقه فوتبال» شروع کنیم. این یک موضوع بسیار بزرگی است که باید مانند لایه‌های یک پیاز، جزء به جزء بررسی شود. خوشبختانه در این مقاله چند لایه‌ای برای شما بازخواهم کرد اما، رسیدن به آخرین لایه و نوشتن در مورد تک تک جزئیات، نیازمند هزاران صفحه است. فوتبال یک علم است و چیز بزرگی که من را آزار می‌دهد، دید سطحی عموم مردم نسبت به فوتبال است.

شاید بتوان فوتبال را نزدیک‌ترین ورزش به شطرنج تشبیه کرد. احتمال‌های موجود در ورزش فوتبال همانند شطرنج نزدیک به بی‌نهایت است. پژوهشگرها می‌گویند در یک بازی شطرنج دستکم ۱۰ به توان ۱۲۰ حرکت برای مهره‌ها موجود است و البته این احتمال وجود دارد تعداد بیشتری حرکت بتوان انجام داد. فوتبال نیز مانند شطرنج بسیار عمیق‌تر از آن چیزی است که مردم تصور می‌کنند. فوتبال هم همانند شطرنج هزار راه برای بالا و پایین کردن آن موجود است و این داستان پیچیده‌ای است که شاید عموم مردم به همین خاطر به‌راحتی و بخاطر عدم آگاهی تیم‌ها را زیز سوال می‌برند.

[pullquote]تعداد احتمال موجود در شطرنج، همانند فوتبال، از اتم‌های قابل مشاهده در کل جهان هستی بیشتر است[/pullquote]

آنالیز فوتبال

چطور مانند یک انسان حرفه‌ای فوتبال نگاه کنیم تا علاوه بر لذت بردن، به ما در یک شرط‌بندی نیز کمک کند؟!

این روش برای پیش‌بینی مسابقاتی که شناختی از تیم‌ها و لیگ آن کشور ندارید بسیار موثر است چرا که با رصد نتایج قبلی و معدل‌گیری به سادگی می‌توانید روند تیم‌ها را حدس بزنید؛ در پیش‌بینی و تخصیص امتیازدهی نیز نتایج هفته قبل تیم و نتایج ۵ هفته اخیر آن تیم نیز به شما برای تعیین نتیجه کمک می‌کند؛ به عنوان مثال برای تیم‌های میانه جدول و بالای جدول اگر در هفته قبل شکستی ثبت شده باشد، بسیار بعید است در دو هفته متوالی آن تیم دوباره تن به شکست دهد و نتیجه محتمل‌تر تساوی و یا پیروزی است (با توجه به جمیع جهات مربوط به میزبانی و محروم و مصدوم بودن و …)

در پیش‌بینی نتایج فوتبال نیز اگر بتوانید بازی‌ها را کارشناسی و آنالیز کنید و کیفیت بازی تیم‌ها را آشنا شوید، به تعیین نتیجه دیدارها کمک شایانی خواهد کرد. در مجموع برای یک پیش بینی دقیق نتیجه مسابقات نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق‌تر در مورد روند تیم‌ها و شرایط آنها است.

فاکتورهای زیادی برای تعیین نتیجه بازی‌ها موثر هستند که می‌توان به کیفیت بازیکنان حاضر در تیم خودی و تیم حریف، آمار گل زده و خورده در طول فصل، محرومیت و مصدومیت بازیکنان، در بحران بودن تیم، انگیزه تیم برای کسب قهرمانی یا سهمیه رقابت‌های فراکشوری، آنالیز روند نتیجه‌گیری تیم، تاریخچه بازی‌های دو تیم و …. اشاره کرد که هر یک مبحث جداگانه ای به حساب می‌آیند و سعی خواهیم کرد در ادامه در مورد تاپیک ترفند پیش بینی درست نتایج فوتبال مطالب بیشتری برای شما توضیح داده شود چرا که پیش بینی چیزی نیست جز علم احتمالات و نزدیک بودن پیش بینی به احتمال قوی‌تر و این است که شما را نسبت به سایرین متفاوت می‌کند و امکان برد می‌دهد.

امیدوار هستیم تا الان انرژی خود را از دست نداده باشید. برویم سراغ اصل مطلب. فوتبال بازی فازها است. به طور کلی، ما از سه فاز در فوتبال یاد می‌کنیم؛ «فاز تهاجمی»، «فاز تدافعی» و «فاز انتقالی». به غیر از این سه مورد، فاز دیگری هم وجود دارد که به آن «فاز مالکیت» می‌گویند که به عنوان مورد فرعی چهارم شناخته می‌شود. ما فعلا با این فاز کاری نداریم. بنابراین شما باید فرض کنید که هر کدام از آن سه فاز، فصلی از یک کتاب می‌باشند و جزئیاتی که بیان خواهم کرد، زیر شاخه‌های آن فصل‌ها هستند.

4ea8d9eefef9adce1ac52da4e52b2660 آنالیز مسابقه فوتبال

فقط بگویم که آرایش‌های (Formations) مطلق وجود خارجی ندارند؛ این اصطلاح، ساخته ذهن بیمار چند نویسنده فوتبالی است که پس از برخاستن از رختخواب، به فکر ساخت عبارت”آرایش های مطلق” افتاده اند. چیزهایی به اسم بازی با سیستم ۲-۴-۴ یا ۱-۳-۲-۴ وجود ندارند. هر تیمی حداقل از یک فرم هجومی و یک فرم دفاعی در سیستم خود استفاده می کند. بعضی از تیم ها پیچیده تر هستند و فرم های متنوعی برای موقعیت های مختلف و در فاز های گوناگون تدارک می بینند، اما در حال حاضر ما با آن کاری نداریم. هیچکس با ۳ مدافع بازی را شروع نمی کند.

این ایده به طرز غیر قابل باوری مزخرف و احمقانه است! شما ۱۰ بازیکن (به غیر از دروازه بان) در زمین دارید، چرا باید از ۳ نفر آن ها در دفاع استفاده کنید؟ دفاع غیر خطی (امکان ندارد که بعد از خواندن این اصطلاح، به یاد گزارشگر محبوب کشورمان نیفتید) یا دفاع سه نفره به این معنی است که ۳ بازیکن در«فاز انتقالی»، ۲ بازیکن در «فاز تهاجمی» و ۵ بازیکن در «فاز تدافعی» حضور دارند. این را به خاطر بسپارید کهتمام آرایش ها شبیه به یکدیگر می باشند، این استراتژی ها، تاکتیک ها و نقش ها هستند که تفاوت ها را ایجاد می کنند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که فرم (های) دفاعی و فرم (های) هجومی هر دو تیم در یک دیدار را تشخیص دهید. اگر بگوییم بنده از طرفدارهای نه چندان پروپاقرص فاینورد هستم ولی فرض می‌کنیم که شما طرفدار منچستریونایتد هستید و قرار است تیم شما مثلاً به مصاف وست هم برود. تاکید می‌کنم که این تنها یک مثال است و شما می‌توانید بازی هر تیمی را که به آن علاقه دارید، آنالیز کنید. بازی شروع می‌شود و وست هم سیتی در «فاز تهاجمی» صاحب توپ است و یونایتد نیز، در «فاز تدافعی» به سر می‌برد. خیلی خب، بازیکن‌های هر دو تیم در کجا مستقر شده‌اند؟ متوقف کنید و بشمارید. حال این کار را در جهت عکس نیز انجام دهید، یعنی زمانی که وست در «فاز تهاجمی» و یونایتد در «فاز تدافعی» قرار دارد.

اکنون پیشنهاد من این است که بازهم ویدئو را متوقف کنید، چای یا قهوه ای بنوشید و به چینش نسبی بازیکن‌ها فکر کنید. این ها، چیزهایی هستند که باید برای یک شرط‌بندی و آنالیز خوب بررسی کنید به دنبالشان باشید:
بازیکن های «Hybrid» چه کسانی هستند؟ بازیکن هایی که در «فاز تدافعی» یک پست یا وظیفه و در «فاز تهاجمی پست یا وظیفه ی دیگری را بر عهده دارند. مانند فول بک ها که در «فاز تهاجمی» در نقش یک وینگ بک ظاهر می شوند و در هنگام «فاز تدافعی» به پست خودشان بر می گردند. این بازیکن ها، مهره های اصلی در «فاز انتقالی» هستند. در چه مناطقی به طور طبیعی «Overload» رخ می‌دهد؟ «Overload» زمانی رخ می دهد که بازیکن‌های یک تیم در یک منطقه، بیشتر از دیگر مناطق تجمع کرده باشند.

26b2e207d7335d7a0f4fcb02366f8fd5 آنالیز مسابقه فوتبال
برای مثال لوک شاو با مارسیال حرکات اورلپ انجام می دهند و در جناح چپ «Overload» می کنند. یا مثلا، دارمیان و شاو را می‌بینیم که به میانه میدان حرکت می کنند و مرکز زمین را «Overload» می کنند. هر زمان که هر کس خارج از محدوده خودش به منطقه‌ای دیگر برود، در آن منطقه «Overload» رخ داده است. برای اینکه مطمئن شوید که به سطح بالایی از مشاهده یک بازی فوتبال رسیده‌اید، بعد از خواندن این مقاله، باید هر سکانس را بررسی، چک لیست ها را تایید و به این فکر کنید که هر بازیکن به کدام منطقه حرکت کرده و به کدام منطقه در زمین حرکت خواهد کرد.

در آنالیز فرم‌های مختلف، باید ببینید که چه تعداد بازیکن در هر فاز بازی می‌کند. اینجا باید نهایت دقت خود را به خرج دهید؛ چون ممکن است هر بازیکن بلافاصله در تغییر فازی جدید شرکت نکند. من در مورد چیزی مانند مایکل کریک که “خودش را آسان ترین گزینه برای دریافت پاس“ (بازیسازی در «فاز هجومی») یا “محافظ خط هافبک“ (سازمان دهی خط هافبک در «فاز تدافعی») معرفی کرده، صحبت می کنم. تنها به این خاطر که این بازیکن ها به سمت دروازه حریف منفجر نمی‌شوند، نمی‌شود گفت که آن ها نقشی قاطع در «فاز تهاجمی» ندارند و بالعکس. به هر حال بعضی چیزها مشخص هستند و نیاز به گفتن ندارند. بدیهی است که دخیا یا اریک بایی در «فاز تهاجمی» حضور ندارند ولی ممکن است هر یازده بازیکن در «فاز تدافعی» تیم – به خصوص وقتی که سرمربی آن تیم ژوزه مورینیو باشد – فعالیت کنند.

شما اکنون تصویری کلی از چگونگی مشاهده دقیق‌تر بازی‌ها پیدا کردید. همین تصویر را در ذهن خود حفظ کنید؛ چون قرار است به عنوان راهنما از آن استفاده کنید تا به شما در یک شرط‌بندی با آگهی لازم و حساب شده با شانس برد بالا کمک کند.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif.com gif maker 1 آنالیز مسابقه فوتبال
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

سایت شرط بندی با درگاه بانکی

10 مزیت سایت شرط بندی با درگاه بانکی

همانطور که می‌بینید محبوبیت شرط بندی در جهان روز به روز در حال افزایش است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.