صفحه اصلی / اخبار ورزشی جهان / تغییر ۹ قانون فوتبال توسط فیفا به صورت رسمی اعلام شد

تغییر ۹ قانون فوتبال توسط فیفا به صورت رسمی اعلام شد

4 2 1

فدراسیون جهانی فوتبال فیفا در تازه ترین خبر خود در خصوص تغییر برخی قوانین فوتبال در فصل ۲۰۱۹- ۲۰۲۰ خبر داد و ۹ مورد از این تغییرات را منتشر کرد که در زیر خواهید خواند.

 پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

۱-حذف دراپ بال:
همان طور که می دانید دراپ بال به معنی رها کردن توپ بین دو بازیکن حریف توسط داور می باشد. دراپ بال وقتی توسط داور انجام می‌شود که داور به هر دلیلی که در قانون پیش بینی نشده است ،در جریان بازی، بازی را متوقف نماید.به عبارتی دراپ بال یک نوع شروع مجدد بازی توسط داور می باشد.اگر در دراپ بال قبل از تماس توپ با زمین، بازیکنی آنرا لمس کند و یا توپ بعد از تماس با زمین، بدون اینکه بازیکنی با آن تماس داشته باشد به خـارج از زمین بازی برود؛ دراپ بال تکرار می شود. ولی در هر صورت فیفا در تازه ترین قوانین خود از حذف دراپ بال خبر داد که این قانون دیگر توسط داور اعمال نمی شود و در صورتی که داور در چنین موقعیتی قرار بگیرد باید برای شروع مجدد بازی توپ را به تیمی بدهد که پیش از این اتفاق صاحب توپ بوده است.

65656
۲- توقف جریان بازی در صورت برخورد توپ با داور:
همان طور که می دانید در بسیاری از مسابقات شاهد این صحنه بودیم که توپ با داور به هر نحوی برخورد می کند و در برخی از موارد حتی بر روی صاحب توپ و جریان بازی نیز تاثیر گذار بوده است. فیفا اعلام کرد که در فصل آتی روند این قانون به صورتی خواهد شد که در صورتی که توپ به هر صورتی با داور برخورد کرد و باعث شد تیم مقابل در موقعیت خطرناک و یا گلزنی قرار گیرد و به نوعی تغییر در روند بازی ایجاد شود باید داور بازی را متوقف کند و توپ را صاحب قبلی آن پیش از برخورد باز گرداند.

قانون فوتبال
۳- رعایت جدی قانون قرار گرفتن دروازه بان بر روی خط به هنگام زدن پنالتی:
هنگامی که داور خطای پنالتی اعلام می‌کند و دروازه بان درون دروازه می ایستد می بایست گلر حتما بر روی خط دروازه قرار بگیرد و اگر دروازه بانی قبل از زدن ضربه جهشی داشته باشد، بدن او هم چنان باید روی خط ثابت باشد. این قانون در قبل نیز اعمال می شد ولی فیفا اعلام کرده است که باید این قانون به صورت بسیار جدی رعایت شود و از این به بعد داوران باید تمرکز زیادی بر روی این قضیه بگذارند و در صورت بروز کوچکترین حرکت یا خطایی خارج از این چارچوب سریعا بازی را متوقف و ضربه پنالتی را تکرار کند.

تغییر چند قانون فوتبال توسط فیفا به صورت رسمی اعلام شد

تغییر چند قانون فوتبال توسط فیفا به صورت رسمی اعلام شد

۴- تغییر مدل ضربات آزاد و دیوار دفاعی:
هنگامی که برای ضربه آزاد، دیوار دفاعی شکل می گیرد از فصل آینده دیگر مهاجمان تیم مقابل اجازه ندارند که در میان مدافعان دیوار دفاعی، در کنار و حتی در پشت و جلوی آن ها قرار بگیرند. زیرا فیفا معتقد است این آزادی که به حریف داده می شد همواره باعث ایجاد تنش و برخوردهایی در بین بازیکنان می شود که در بسیاری از این مواقع داور نمی تواند عکس العمل خاصی به این مورد نشان دهد چون این اتفاق اجتناب ناپذیر به نظر می رسد و برای فصل آتی فاصله مهاجمان تیم مقابل با دیوار دفاعی تشکیل شده باید حداقل ۱ متر باشد و رعایت گردد و در صورت مشاهده بازیکن خاطی با جریمه داور رو به رو خواهد شد.

25425
۵- جلوگیری از وقت کشی در زمان مسابقه فوتبال به هنگام تعویض:
پیش از این برای تعویض بازیکن، فرد تعویضی می‌بایست از جایی که بازیکن تازه وارد در کنار داور چهارم قرار دارد، از وسط زمین خارج می شد ولی برای فصل آتی فیفا به دلیل این که از وقت کشی بازیکنان و تیم ها در هنگام تعویض جلوگیری کند، به هنگام تعویض باید بازیکن از نزدیک ترین نقطه به خط زمین، بازی را ترک کند و لازم نیست تا وسط زمین و کنار داور چهارم بیاید.

5885858
۶- کارت برای افراد روی نیمکت در صورت تخلف
اگر به هر دلیلی کارکنان، بازیکنان و یا کادر فنی و حتی سرمربی دچار تخلف شوند و از نظر داور تخلف مشخص باشد بلافاصله باید فرد را با کارت زرد و یا قرمز جریمه کند و در صورتی که داور متوجه نقض قانون و یا تخلف شود ولی نداند که چه کسی آن را انجام داده است بدون در نظر گرفتن چیز دیگری مستقیما سرمربی تیم جریمه را دریافت می‌کند. زیرا پیش از این هنگامی که داور متوجه نمی‌شد با یک تذکر به کل تیم یا سرمربی قائله به پایان می‌رسید ولی دیگر هم چنین شرایطی نیست و در صورت بروز مشکلی سرمربی جریمه می شود.

252525
۷- اهدا کارت زرد یا قرمز پس از حمله
در صورتی که خطایی بر روی بازیکنی انجام شود و مهاجم در موقعیت گلزنی قرار داشته باشد و بخواهد بازی را شروع مجدد سریع کند داور می‌تواند به تشخیص خود کارت زرد و حتی قرمز را بعد از موقعیت به بازیکن خاطی بدهد تا مهاجم بتواند به کار خود ادامه دهد.

363636
۸- سخت گیری خطای هند
در صورتی که دست بازیکن مهاجم به هر دلیلی به توپ برخورد کند و تماسی را داشته باشد خطای هند اعلام می‌گردد و باید همیشه خطا اعلام شود. این به این معنی است که مهم نیست که مدافع حریف به عمد یا به غیر عمد توپ را لمس کرده باشد، در هر صورت باید این خطا هند گرفته شود و هیچ استثنایی وجود نخواهد داشت حتی اگر غیر عمدی باشد.

252525252
۹- شروع ضربه دروازه
پیش از این هنگامی که ضربه از کنار دروازه باید زده می شد دروازه بان می بایست به بازیکن هم تیمی خود که در خارج محوطه جریمه قرار دارد توپ را پاس می داد ولی از این به بعد بنا بر اعلام فیفا الزامی برای این کار وجود ندارد و دروازه بان می تواند پاسی کوتاه مثلا دو تا سه متری را نیز به هم تیمی خود بدهد حتی اگر او در محوطه حضور داشته باشد.

85875

 پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

پیش بینی جام جهانی 2022

آموزش پیش بینی جام جهانی فوتبال – تمام چیزهایی که باید بدانید

جام جهانی فوتبال (فیفا ورلد کاپ) بزرگترین رویداد ورزشی در جهان است. فوتبال محبوب ترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *