صفحه اصلی / فوتبال / فوتبال ایران / برترین های لیگ برتر ایران در هجدهمین دوره

برترین های لیگ برتر ایران در هجدهمین دوره

در پایان رقابت های لیگ برتر ایران که هجدهمین دوره آن برگزار شد، تیم پرسپولیس تهران موفق شد با پیروزی برابر پارس جنوبی جم قهرمان مسابقات شود. این سومین دوره ای بود که سرخپوشان پایتخت موفق شدند به صورت پیاپی قهرمان شوند.

برترین های لیگ برتر ایران در هجدهمین دوره ای که برگزار شد

تیم های پرسپولیس تهران، استقلال تهران و پدیده شهر خودرو مشهد با با ۱۶ پیروزی توانستند بیشترین برد را در این مسابقات به دست آورند. رکورد بیشترین پیروزی در تمام ادوار رقابت ها در اختیار پرسپولیس است که در شانزدهمین دوره موفق شد ۲۲ برد کسب کند. تیم های نفت مسجد سلیمان، سپیدرود رشت و استقلال خوزستان با کسب ۳ پیروزی، کمترین برد را به دست آوردند. رکورد کمترین پیروزی در اختیار مس کرمان است که در فصل سیزدهم فقط یک برد کسب کنند.

پرسپولیس تهران در رقابت ها فقط یکبار مقابل فولاد خوزستان شکست خورد که کمترین باخت در مسابقات بود. استقلال تهران در فصل پنجم و استقلال خوزستان در فصل پانزدهم با ۳ شکست، رکورد کمترین باخت را در اختیار داشتند که حالا پرسپولیس موفق شد با یک شکست این رکورد را بشکند. حالا این رکورد ارزشمند به نام پرسپولیس تهران در لیگ برتر ایران ثبت شده است. استقلال خوزستان با ۱۸ باخت، بیشترین شکست را به نام خود ثبت کرده است. استقلال اهواز در فصل پانزدهم ۲۱ بار شکست خورده است که این رکورد در اختیار این تیم است.

لیگ برتر ایران تیم پرسپولیس

تیم ماشین سازی تبریز توانست با کسب ۱۷ تساوی، بیشترین تساوی را کسب کند. این رکورد در اختیار مس کرمان است که در فصل سیزدهم توانست ۱۹ تساوی کسب کند. تیم های پدیده شهر خودرو و پیکان تهران هر کدام با ۸ تسامی، کمترین مساوی را در مسابقات کسب کردند.

سپاهان اصفهان با ۴۶ گل زده برترین خط حمله لیگ برتر ایران را در هجدهمین دوره داشت که رکورد تمامی ادوار در اختیار تراکتورسازی تبریز با ۵۸ گل زده در فصل چهاردهم است. نفت مسجد سلیمان با ۱۶ گل زده بدترین خط حمله مسابقات را داشت، اما این تیم توانست در لیگ باقی بماند و سقوط نکند.

استقلال تهران با ۱۳ گل خورده بهترین خط دفاع مسابقات را به نام خود ثبت کرد. استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم و پرسپولیس تهران در لیگ شانزدهم با ۱۴ گل خورده بهترین خط دفاع تاریخ رقابت ها را داشتند که حالا آبی پوشان پایتخت با ۱۳ گل خورده این رکورد را شکستند. سپیدرود رشت با ۵۳ گل خورده بدترین خط دفاع مسابقات را به نام خورد ثبت کرد که اما در تمامی ادوار این رکورد در اختیار استقلال اهواز است که در فصل پانزدهم ۵۸ بار دروازه اش باز شد.

استقلال تهران با تفاضل گل مثبت ۲۷ بهترین تفاضل گل مسابقات را داشت. اما این رکورد در تمامی ادوار در اختیار پرسپولیس تهران است که در لیگ هفدهم تفاضل گلش مثبت ۳۳ بود. بدترین تفاضل گل در اختیار سپیدرود رشت با منفی ۲۹ بود. اما بدترین تفاضل در تمامی ادوار در اختیار استقلال اهواز با تفاضل منفی ۴۲ است که رکورد بسیار بدی برای این تیم خوزستان است.

لوسیانو پریرا، مهاجم فولاد خوزستان و کی روش استنلی، مهاجم سپاهان اصفهان هر کدام با ۱۶ گل زده برترین گلزنان لیگ هجدهم شدند. محمد کریمی، هافبک سپاهان با ۸ پاس گل برترین پاسور لیگ برتر ایران در هجدهمین دوره رقابت ها شد.

سید جلال خسینی، مدافع باتجربه پرسپولیس با 7 دوره قهرمانی لیگ خلیج فارس ایران در این زمینه رکورد دار است و بیشترین قهرمانی را بین بازیکنان کسب کرده است.

در هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر ایران رقابت تیم ها فشرده و نزدیک بود. از وضعیت ترین ها مشخص است که هر تیم در قسمتی بهترین بوده است، اما در نهایت این پرسپولیس تهران بود که به دلیل کمترین باخت موفق شد قهرمانی رقابت ها را به دست آورد و برای سومین دوره متوالی جام را بالای سر ببرد.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره صابر علی‌زاده

آواتار صابر علی‌زاده

این مطالب را نیز ببینید!

فوتبال لیگ قهرمانان آسیا ( الوحده - پرسپولیس )

فوتبال ایران | پرسپولیس و سه اتفاق رویایی در صورت قهرمانی در آسیا

به گزارش سایت بتکارت ، کمتر از ۲ هفته به یکی از حساس ترین و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *