صفحه اصلی / عمومی / اسنوکر قهرمان قهرمانان ۲۰۱۸: رقابت نفسگیر بزرگان اسنوکر

اسنوکر قهرمان قهرمانان ۲۰۱۸: رقابت نفسگیر بزرگان اسنوکر

ad banner

اسنوکر قهرمان قهرمانان ۲۰۱۸: رقابت نفسگیر بزرگان اسنوکر

رقابت های اسنوکر قهرمان قهرمانان با حضور ۱۶ بازیکن برتر رنکینگ جهانی در کاونتری ، انگلستان در حال برگزاری است. پس از رقابت های سه گانه که شامل قهرمانی جهان، مسترز و قهرمانی انگلستان می شود می‌توان رقابت های قهرمان قهرمانان را از معتبرترین تورنمنت های بزرگان اسنوکر جهان دانست. مسابقه ی فینال این رقابت‌ها امروز یکشنبه ۲۰ آبان ماه از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه در شهر کاونتری (Coventry) و در استادیوم ریکو آرنا (Ricoh Arena) برگزار خواهد شد.
در این مطلب علاوه بر مروری بر نتایج این تورنمت تا مرحله نیمه‌نهایی، به دیدار باقی‌مانده این تورنمنت یعنی فینال هیجان انگیز آن خواهیم پرداخت که میان کایرن ویلسون و رانی اُسالیوان برگزار خواهد شد.
در رقابت‌های قهرمان قهرمانان تا به اینجا چه گذشته است؟
برترین اسنوکربازان جهان از جمله رانی اُسالیوان، مارک سِلبی ، مارک ویلیام و جان هیگینز در این رقابت ها حضور دارند.
این رقابت ها از همان دور اول جذاب دنبال شد به طوری که اُسالیوانو استوارت بینگام، قهرمان های سابق جهان در همان دور اول به هم خوردند که این بازی در نهایت با نتیجه ی ۴-۲ به نفع اُسالیوان به پایان رسید.
در دیگر دیدار حساس دور اول نیز قهرمان کنونی جهان و مرد شماره‌ی دوی اسنوکر دنیا، مارک ویلیامز در کمال ناباوری با نتیجه ی ۴-۱ به کایرن ویلسون جوان باخت و از دور رقابت ها کنار رفت.
در دور بعد در جذاب ترین بازی تورنمنت اُسالیوان و جان هیگینز، پرافتخارترین اسنوکربازان کنونی جهان به هم رسیدند که رانی اُسالیوان با یک نمایش مقتدرانه به نیمه نهایی صعود کرد و در این مرحله نیز با شکست شاون مورفی جواز حضور در فینال را کسب کرد.

بزرگان اسنوکر
در سوی دیگر جدول نیز مارک آلن از دیگر بزرگان اسنوکر با شکست مقتدرانه‌ی نیل رابرتسون استرالیایی به نیمه نهایی رسید. کایرن ویلسون نیز توانست با شکست جاد ترامپ دیگر جایگاه نیمه نهایی را از آن خود کند.
رقابت میان کایرن ویلسون و مارک الن را می توان نفسگیر ترین جدال تورنومنمت تا به اینجای کار دانست. بازی با برتری مارک الن آغاز شد اما کیران ویلسون توانست به بازی بازگردد و بازی در انتهای فریم دهم با نتیجه ی ۵-۵ مساوی به پایان رسید. در فریم شماره ۱۱ اما این کایرن ویلسون بود که با یک بریک (Break) ۸۸ امتیازی کار را به سود خود به پایان رساند و حریف رانی در فینال شد.

تورنمنت نفسگیر در ایستگاه‌ پایانی: جدال موشک با جنگجو
اکنون مسابقات بزرگان اسنوکر به ایستگاه نهایی خود نزدیک می‌شود. رانی اُسالیوان برای پنجمین بار به فینال این رقابت ها راه پیدا کرده است و برای کسب سومین عنوان قهرمانی کایرن ویلسون جوان و آینده دار را پیش رو دارد. به طور سنتی هرگاه رانی در تورنمنتی حضور دارد شانس اول قهرمانی به شمار می آید و مسابقات قهرمان قهرمانان نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما کایرن ویلسون نیز با فرم فوق العاده ای که از خود نشان داده، مشخصا حریف دست و پا بسته ای برای رانی نخواهد بود.
رانی که تا به حال ۳۳ عنوان قهرمانی در رقابت های مختلف اسنوکر کسب کرده به دنبال رسیدن به رکورد استفن هندری با ۳۶ قهرمانی است. از سوی دیگر کایرن ویلسون جوان با انگیزه ی شکست دادن بهترین اسنوکر باز تاریخ پا به این مسابقه خواهد گذاشت.

پیش‌بینی مسابقات قهرمان قهرمانان

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *