صفحه اصلی / راهنمای شرط‌بندی مسابقات / دومین نبرد حساس آنتونی جاشوا و اندی روییز امشب در عربستان

دومین نبرد حساس آنتونی جاشوا و اندی روییز امشب در عربستان

4 2 1

آنتونی جاشوا و اندی روییز امشب در شهر درعیه عربستان برای دومین بار با هم برخورد می‌کنند.

صفحه پیش‌بینی این مسابقه در بت‌کارت

نزدیک به شش ماه پیش بود که آنتونی جاشوا دارنده سه کمربند قهرمانی یعنی “WBA”، “WBO ” و “WBA‌” در دیداری به مصاف اندی روئیز آمریکایی رفت و برابر این بوکسور شکست خورد و به این ترتیب هر ۳ کمربند خود را از دست داد.

هر چند در آن مسابقه جاشوا مبارزه را بهتر شروع کرد و توانست حریف خود را زمین نیز بزند ولی این اندی روییز سنگین وزن بود که در راند سوم توانست حریف را ناک‌دان کند. البته جاشوا بلند شد و به مبارزه ادامه داد. در راند هفتم که جاشوا خسته به نظر می‌رسید دو بار دیگر ناک دان شد ولی تلاش می‌کرد تا به مبارزه ادامه دهد ولی داور که وضعیت او را دید اجازه ادامه مسابقه را به او نداد و به این ترتیب اندی روئیز که پدر و مادر مکزیکی دارد توانست قهرمان سنگین وزن جهان در رشته بوکس لقب گیرد.

در مورد آنتونی جاشوا و اندی روییز بیشتر بدانید

آنتونی جاشوا و اندی روییز
آنتونی اولسانی جاشوا ملقب به «آ جی» از پدری انگلیسی و مادری نیجریه‌ای بوکسور حرفه‌ای سنگین‌وزن اهل بریتانیا است. او قهرمان المپیک لندن و قهرمان سنگین‌وزن بوکس حرفه‌ای جهان در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ است که این عنوان را در مبارزه با ولادیمیر کلیچکو در استادیوم ومبلی لندن به دست آورد. او در راند یازدهم در حالی که از حریف خود عقب بود و با توجه به آسیب‌دیدگی کلیچکو از ناحیهٔ ابروی چپ، موفق به ناک اوت کلیچکو گردید. آنتونی جاشوا قهرمان سنگین‌وزن بوکس جهان رکورد فوق‌العاده‌ای در بوکس حرفه‌ای دارد، ۲۳ مسابقه حرفه‌ای و۲۱ ناک اوت او با این رکورد هم اسمش را در کتاب تاریخ بوکس وارد کرده. به گفته مربی ایرانی او سینا قائمی، جاشوا با چهره دوست‌داشتنی، هیکل فوق‌العاده، اخلاق خوب و البته مهارت کم نظیرش در بوکس شاید بتوان او را با بوکسورهایی مانند محمد علی (کلی) مقایسه کرد. جاشوا در سال ۲۰۰۹ و کمی بعد از شروع بوکس به جرم حمل مواد مخدر بازداشت و جریمه شد.

او قهرمان پبشین سنگین‌وزن و دارنده سه کمربند (WBO) (WBA) (IBF) از چهار کمربند بوکس حرفه ای جهان و نیز کمربند (IBO) بود و یکی از پر‌درآمدترین ورزشکاران جهان با ۶۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ است. آنتونی جاشوا در ۱ژوئن ۲۰۱۹ با شکست توسط ناک اوت دربرابر اندی روئیز در راند هفتم هر چهار کمربند خود را از دست داد و اولین باخت حرفه‌ای او رقم خورد.

a5dc0b4db21bfd9c957e65067771f3de
اندی روئیز جونیور ملقب به «نابود کننده» بوکسور حرفه ای سنگین‌وزن مکزیکی- آمریکایی متولد کالیفرنیا است. او در ۱ ژوئن ۲۰۱۹ با شکست آنتونی جاشوا در راند هفتم (۷th Rd KO) تبدیل به قهرمان بوکس سنگین‌وزن و دارنده سه کمربند (IBF) (WBA) (WBO) از چهار کمربند اصلی بوکس و نیز کمربند (IBO) شد. او اولین مکزیکی قهرمان بوکس سنگین‌وزن جهان است. از دیگر مبارزات او می‌توان به مبارزه با جوزف پارکر بر سر عنوان (WBO) در سال ۲۰۱۶ اشاره کرد. در این مبارزه روییز با رای متحد داوران بازنده اعلام شد. از مربیان وی می‌توان از پدرش و فردی روتش (مربی مانی پاکیو) نام برد.

شایان ذکر است مراسم اصلی رویداد ”برخورد تپه ها“ شنبه شب ساعت ١٩:٣٠ به وقت تهران برگزار می شود. دیدار روییز و جاشوا، امشب ساعت ٢١:۴۵ شروع خواهد شد.

صفحه پیش‌بینی این مسابقه در بت‌کارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

روز سه شنبه دیدارهای برگشت لیگ قهرمانان اروپا پیگیری می شود. در ادامه قصد داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *